Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
FUTBAL IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Tvrdošovce šokovali víťazstvom

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Tvrdošovce (v čiernom) zaznamenali prekvapujéce víťazstvo 5:0 na ihrisku ČFK Nitra.Tvrdošovce (v čiernom) zaznamenali prekvapujéce víťazstvo 5:0 na ihrisku ČFK Nitra. (Zdroj: Dušan Tarko)

ČFK Nitra - Tvrdošovce 0:5 (0:2)

Domáci si síce vypracovali viacero dobrých príležitostí v prvom polčase, no pykali za ich zahadzovanie. Tvrdošovce tak išli do prestávky s dvojgólovým náskokom. Po prestávke sa hralo viac pred bránou hostí, ale Nitrania boli vpredu bezzubí. Keď dával Benkó v 50. min. z priameho kopu na 0:3, bolo rozhodnuté. Tvrdošovce potom hrali veľmi rozumne, pozorne bránili a po ďalších dvoch presných zásahoch si napokon pripísali prekvapujúco pohodlné víťazstvo.

• Góly: 27., 32., 50. a 81. T. Benkó, 87. J. Dikácz. R Bartoš, 100. ČFK: Slovák - Javorčík, Štós, Kotula, Ballabáš (66. Klučár), F. Dedič, Buday, Kramný, Bisák, Kurej (60. M. Dedič), Serenčéš (60. Mošať). MŠK: Molnár- Kökényesi, Lörinc (87. Vincze), Augustín (83. Császár), Kanás, Dikácz, Benkó, Spevák, Kovács, Máté, Buda.

Močenok - Šurany 1:3 (1:3)

V 4. min. prišlo v domácej šestnástke k spornému faulu a hostia kopali penaltu, ktorú bezpečne premenil Simonides. Domácich tento vývoj zaskočil, čo hostia využili a po hrubých chybách domácej obrany pridali ďalšie dva góly. Krátko pred prestávkou Močenok skorigoval stav na 1:3. V druhom polčase mali domáci veľké príležitosti na vstrelenie kontaktného gólu, ale kvalitnejší súper si dvojgólový náskok udržal a pripísal si tri plusové body.

• Góly: 41. A. Očenáš - 4. M. Simonides, 10. B. Janák, 16. G. Mlynár. R Mokoš, 150. FK: Cicák - Majdiak, Danada, Frťala, Lenčéš, Čiernik, Kostoláni (37. Sýkora), Tichý (66. Vrána), Očenáš, Kučera (44. Vencel), Hanák. ŠK: Mráz - Piskla, Procháczka, Tinák, Šebík (76. Gelle), Dudáš, Ivan (46. Chudík), Mlynár, Simonides, Janák (81. Ostrožlík).

Dvory n/Ž. - Kolárovo 1:1 (1:0)

Domáci mali územnú prevahu od úvodných minút. Do vedenia sa dostali až krátko pred polčasom, keď v 42. min. premenil penaltu Haulík. Dvory neskôr nevyužili niekoľko čistých šancí, čo hostia využili a v 84. min. vstrelili gól rovnako z pokutového kopu. V konečnom dôsledku môže domácich mrzieť množstvo nevyužitých príležitostí.

• Góly: 42. E. Haulík (11 m) - 84. Zs. Magyar (11 m).ČK: 42. M. Zuzula (Kolárovo) R Valent, 200. TJ: Alaksza - Dékány, Andrášik, Gajdoš (66. Mach), Hlavačka, Haulík, Takáč, Dano, Babicz, Glofák, Horňáček. FK: Rom - P. Máté, Zuzula, Tóth, Ró. Kürthy, Zs. Máté, Leckési, Ri. Kürti (17. Cong, 87. Jancsó), Magyar (90. Šógor), Németh, Musitz.

ViOn B/Volkovce - Štúrovo 1:0 (0:0)

V kvalitnom zápase si prvú príležitosť vypracovali hostia z juhu krajiny, no nájazd zlikvidoval výborný Školník. Domáci sa snažili najmä o kombináciu po osi Chovanec - Bolinha, a práve po nej padol jediný gól duelu, keď sa v šestnástke nemýlil práve druhý menovaný. Po góle sa snažilo Štúrovo niečo spraviť s výsledkom. Domácich viackrát podržal Školník.

• Gól: 60. Bolinha. R Kollárovič, 150. VION: Školník - Rumanko (65. Pacalaj), Mikuš, Kozolka, Žembera, Bakaľár, Skladan, Charizopulos, Gábriš (60. Vnad), Bolinha, P. Chovanec (89. M. Chovanec). MŠO: Prohászka - Baka, Molnár, Pintér, Góra, Balog, Baranyai, Valent, Saláta, Štugel, Kováč.

Imeľ - Veľké Lovce 0:2 (0:1).

Hostia zaskočili domácich hneď v 2. min. po rýchlom brejku a zakončení Bégera. Domáci sa rýchlo otriasli a vypracovali si niekoľko šancí, ktoré však nepremenili. Krátko pred polčasom sa rútil T. Lovász sám na brankára, ale neprekonal ho. Imeľ začal hrať pred koncom vabank, čo hostia využili a krátko pred koncom pridali druhý gól, berú tak všetky tri body.

• Góly: 2. M. Béger, 89. M. Jakubjak. R Lerint, 50. IMEĽ: Němec - M. Hübsch, Hrnčár, V. Hübsch, Bacigál, Zemanek, Gál, Csontos, Kender, J. Lovász, T. Lovász. TJ: Madarász - Hajko, Endrödy, Galovič, Jakubjak, Gubrica (62. Hatala), Béger, Hagan, Szolnoki, Tóth, Bagala.

Ostatné výsledky

Vrakúň - Nový Život 2:0 (1:0), Váhovce - DAC B/T. Hradská 1:1 (1:0), Želiezovce - Vlčany 0:2 (0:0)

Najlepší strelci

22 - Zs. Magyar (Kolárovo), 15 - M. Bisák (ČFK Nitra), J. Dikácz (Tvrdošovce), B. Janák (Šurany), 14 - L. Belkovics (Vrakúň), 13 - R. Borš (Váhovce), 12 - M. Kurej (ČFK Nitra), A. Ivan (Šurany).

Zostava kola

R. Sedlák (Váhovce) - M. Šándor (Vlčany), A. Audi (Vrakúň), M. Gajdoš (Dvory), B. Janák (Šurany) - N. Štrbac (Vlčany), J. Olejník (DAC B), K. Németh (Kolárovo), L. Matušica (Vlčany) - Bolinha (ViOn B), T. Benkó (Tvrdošovce).

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  9. Hygge ako životný štýl
  10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 241

Mesto Nové Zámky čakajú aj v roku 2021 viaceré investície. Rozpočet radnice je 34,5 milióna eur.

Poslanci odsúhlasili ďalší ročník participatívneho rozpočtu v Nových Zámkoch.

4 h
Róbert Horváth sleduje prísne zápas pri VAR-e.

Vodnopólový rozhodca z Nových Zámkov opäť na turnaji svetového rangu.

4 h
Testovanie na Prešovskej univerzite.

Deň pred začiatkom skríningového testovania bolo prihlásených takmer desaťtisíc ľudí. Počas prvého dňa otestovali skoro tretinu z nich.