Streda, 20. november, 2019 | Meniny má Félix
FUTBAL IV. LIGA JUHOVÝCHOD

Tvrdošovce šokovali víťazstvom

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Tvrdošovce (v čiernom) zaznamenali prekvapujéce víťazstvo 5:0 na ihrisku ČFK Nitra.Tvrdošovce (v čiernom) zaznamenali prekvapujéce víťazstvo 5:0 na ihrisku ČFK Nitra.(Zdroj: Dušan Tarko)

ČFK Nitra - Tvrdošovce 0:5 (0:2)

Domáci si síce vypracovali viacero dobrých príležitostí v prvom polčase, no pykali za ich zahadzovanie. Tvrdošovce tak išli do prestávky s dvojgólovým náskokom. Po prestávke sa hralo viac pred bránou hostí, ale Nitrania boli vpredu bezzubí. Keď dával Benkó v 50. min. z priameho kopu na 0:3, bolo rozhodnuté. Tvrdošovce potom hrali veľmi rozumne, pozorne bránili a po ďalších dvoch presných zásahoch si napokon pripísali prekvapujúco pohodlné víťazstvo.

• Góly: 27., 32., 50. a 81. T. Benkó, 87. J. Dikácz. R Bartoš, 100. ČFK: Slovák - Javorčík, Štós, Kotula, Ballabáš (66. Klučár), F. Dedič, Buday, Kramný, Bisák, Kurej (60. M. Dedič), Serenčéš (60. Mošať). MŠK: Molnár- Kökényesi, Lörinc (87. Vincze), Augustín (83. Császár), Kanás, Dikácz, Benkó, Spevák, Kovács, Máté, Buda.

Močenok - Šurany 1:3 (1:3)

V 4. min. prišlo v domácej šestnástke k spornému faulu a hostia kopali penaltu, ktorú bezpečne premenil Simonides. Domácich tento vývoj zaskočil, čo hostia využili a po hrubých chybách domácej obrany pridali ďalšie dva góly. Krátko pred prestávkou Močenok skorigoval stav na 1:3. V druhom polčase mali domáci veľké príležitosti na vstrelenie kontaktného gólu, ale kvalitnejší súper si dvojgólový náskok udržal a pripísal si tri plusové body.

• Góly: 41. A. Očenáš - 4. M. Simonides, 10. B. Janák, 16. G. Mlynár. R Mokoš, 150. FK: Cicák - Majdiak, Danada, Frťala, Lenčéš, Čiernik, Kostoláni (37. Sýkora), Tichý (66. Vrána), Očenáš, Kučera (44. Vencel), Hanák. ŠK: Mráz - Piskla, Procháczka, Tinák, Šebík (76. Gelle), Dudáš, Ivan (46. Chudík), Mlynár, Simonides, Janák (81. Ostrožlík).

Dvory n/Ž. - Kolárovo 1:1 (1:0)

Domáci mali územnú prevahu od úvodných minút. Do vedenia sa dostali až krátko pred polčasom, keď v 42. min. premenil penaltu Haulík. Dvory neskôr nevyužili niekoľko čistých šancí, čo hostia využili a v 84. min. vstrelili gól rovnako z pokutového kopu. V konečnom dôsledku môže domácich mrzieť množstvo nevyužitých príležitostí.

• Góly: 42. E. Haulík (11 m) - 84. Zs. Magyar (11 m).ČK: 42. M. Zuzula (Kolárovo) R Valent, 200. TJ: Alaksza - Dékány, Andrášik, Gajdoš (66. Mach), Hlavačka, Haulík, Takáč, Dano, Babicz, Glofák, Horňáček. FK: Rom - P. Máté, Zuzula, Tóth, Ró. Kürthy, Zs. Máté, Leckési, Ri. Kürti (17. Cong, 87. Jancsó), Magyar (90. Šógor), Németh, Musitz.

ViOn B/Volkovce - Štúrovo 1:0 (0:0)

V kvalitnom zápase si prvú príležitosť vypracovali hostia z juhu krajiny, no nájazd zlikvidoval výborný Školník. Domáci sa snažili najmä o kombináciu po osi Chovanec - Bolinha, a práve po nej padol jediný gól duelu, keď sa v šestnástke nemýlil práve druhý menovaný. Po góle sa snažilo Štúrovo niečo spraviť s výsledkom. Domácich viackrát podržal Školník.

• Gól: 60. Bolinha. R Kollárovič, 150. VION: Školník - Rumanko (65. Pacalaj), Mikuš, Kozolka, Žembera, Bakaľár, Skladan, Charizopulos, Gábriš (60. Vnad), Bolinha, P. Chovanec (89. M. Chovanec). MŠO: Prohászka - Baka, Molnár, Pintér, Góra, Balog, Baranyai, Valent, Saláta, Štugel, Kováč.

Imeľ - Veľké Lovce 0:2 (0:1).

Hostia zaskočili domácich hneď v 2. min. po rýchlom brejku a zakončení Bégera. Domáci sa rýchlo otriasli a vypracovali si niekoľko šancí, ktoré však nepremenili. Krátko pred polčasom sa rútil T. Lovász sám na brankára, ale neprekonal ho. Imeľ začal hrať pred koncom vabank, čo hostia využili a krátko pred koncom pridali druhý gól, berú tak všetky tri body.

• Góly: 2. M. Béger, 89. M. Jakubjak. R Lerint, 50. IMEĽ: Němec - M. Hübsch, Hrnčár, V. Hübsch, Bacigál, Zemanek, Gál, Csontos, Kender, J. Lovász, T. Lovász. TJ: Madarász - Hajko, Endrödy, Galovič, Jakubjak, Gubrica (62. Hatala), Béger, Hagan, Szolnoki, Tóth, Bagala.

Ostatné výsledky

Vrakúň - Nový Život 2:0 (1:0), Váhovce - DAC B/T. Hradská 1:1 (1:0), Želiezovce - Vlčany 0:2 (0:0)

Najlepší strelci

22 - Zs. Magyar (Kolárovo), 15 - M. Bisák (ČFK Nitra), J. Dikácz (Tvrdošovce), B. Janák (Šurany), 14 - L. Belkovics (Vrakúň), 13 - R. Borš (Váhovce), 12 - M. Kurej (ČFK Nitra), A. Ivan (Šurany).

Zostava kola

R. Sedlák (Váhovce) - M. Šándor (Vlčany), A. Audi (Vrakúň), M. Gajdoš (Dvory), B. Janák (Šurany) - N. Štrbac (Vlčany), J. Olejník (DAC B), K. Németh (Kolárovo), L. Matušica (Vlčany) - Bolinha (ViOn B), T. Benkó (Tvrdošovce).

1. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  9. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  10. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  1. Slováci sa najčastejšie stretávajú pri spoločnom stole na večeru
  2. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  3. Tipy na lyžovačku v Rakúsku
  4. SEAT predstavil e-Scooter
  5. Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu
  6. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
  7. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Zmena na lavičke MHC Štart

Na post hlavného trénera sa vracia Peter Sporni.

Vľavo odchádzajúci Marek Bozsóky, vpravo staronový tréner MHC Štart Peter Sporni.