Knižnica Antona Bernoláka vytvorila krásne rozprávkové prostredie plné nielen kníh a literatúry, ale aj hier, hlavolamov a tvorivých dielní.
NOVÉ ZÁMKY. Pred vstupom do čarovne farebného priestoru stála čarodejnica so zázračnou paličkou, cez ktorú sa dalo dostať až po správnom zodpovedaní dvoch kontrolných otázok. Celá chodba sa zrazu rozsvietila a my sme mohli vojsť dnu.
Okrem hier pre najmenších si deti vyfarbovali rozprávkové obrázky alebo vyskúšali rolu detektíva pri hľadaní stratenej rozprávky.
Rodičia si otestovali všeobecné vedomosti v kvíze Milionár alebo mohli využiť ponuku verejného internetu pre rodiny. Nemohol chýbať ani bezplatný zápis do knižnice, ktorý v tento deň potešil mnoho rodín.
Tvorivé dielne nielen pre deti
,,Pri knižnice funguje mnoho klubov- jedným z nich je aj Klub šikovných rúk.
Dnes spolu s deťmi a ich rodičmi zhotovujú zaujímavé výrobky, za ktoré dostávajú žetóny zameniteľné za hodnotné ceny,“ hovorí riaditeľka Knižnice Antona Bernoláka, Ľubica Červená.
Výroba kvetov zo zohrievaných plastových lyžičiek, modelovanie z keraplastu, servítková technika či šitie stromčekov. Okrem týchto aktivít si návštevníci tvorivých dielní mohli pozrieť aj výstavu fotografií Y.Dojca Last folio.
Atmosféru v spoločenskej sále knižnice spríjemňovala aj hudba, detské piesne a malé občerstvenie.
Deň plný rozprávok a filmov
Mestské kultúrne stredisko si pre rodiny hneď z rána pripravilo pásmo rozprávok Krtkove dobrodružstvá. Po ukážkach detských filmov nasledovalo premietanie animovaného filmu Vtáčí úlet.
Medzitým si návštevníci kina mohli prezrieť putovnú výstavu fotografií Divočina, ktorú novozámockej mini galérii zapožičala dobrovoľnícka organizácia Vlk.
,,Pripravili sme si mnoho zaujímavých sprievodných aktivít, ktoré sú však vhodné pre staršie deti od 10 rokov.
Spoznávajú zvieratá, rastliny, vegetačné pásma a učia sa rozdiely medzi prírodným a monokultúrnym lesom. Je to všetko formou hry- zvieracie sudoku, nalepovacie pásiky alebo obrázkové karty.“ Hovorí Mária Skalová z úseku ekologickej výchovy.
Výstava dokumentuje zveľaďovanie slovenských lesov a poukazuje na dôležitosť ochrany a správneho rozumného prístupu k našim lesom.
Jej súčasťou je aj premietanie filmu Erika Baláža Vlčie hory, ktorý bude onedlho uvádzaný na Envirofilme 2014 v Banskej Bystrici. Tí, ktorí nestihli výstavu 17 mája, si ju môžu spolu s filmom pozrieť každý pracovný deň do konca mája 2014.