Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav
HÁDZANÁ

Víťazstvom nad rivalom potvrdil Štart piatu priečku

Hádzanári novozámockého Štartu zvíťazili v piatok doma nad bratislavským ŠKP najtesnejším rozdielom a definitívne si tak zabezpečili celkové piate miesto v aktuálnom ročníku extraligy.

D. Pogány (15), T. Straňovský (22) a M. Monczka pri lopte boli strelecky najdisponovanejšími hráčmi Štartu v sezóne.

HC Štart Nové Zámky - ŠKP Bratislava 25:24 (13:13).

Prakticky celý prvý polčas patril hosťom, ktorí boli vo väčšom či menšom vedení. V 12. minúte vyhrávali Bratislavčania 6:2.

Domáci po oddychovom čase zlepšili obranu a začali sa na svojho súpera doťahovať. Pomohli im v tom aj dva góly v oslabení. V 19. minúte bolo už vyrovnané 9:9. Štart sa ujal po prvý krát vedenia v zápase v 26. minúte gólom Straňovského 12:11, ale do kabín odchádzali mužstvá za nerozhodného stavu.

Druhý polčas začali lepšie Novozámčania a trojgólovou šnúrou sa odpútali od svojho súpera. Dvoj až trojgólový náskok si udržiaval Štart pomerne dlho, keď ho ťahali strelecky disponovaní Straňovský s Monczkom.

Novozámčania si v závere situáciu skomplikovali, keď chybami a nepresnosťami dovolili súperovi v 27. minúte vyrovnať. O tom, že si Štart napokon vybojuje najtesnejšie víťazstvo rozhodol v predposlednej minúte Monczka.

V samom závere podržal svoj celok dvoma excelentnými zákrokmi brankár Šuba a k Novozámčanom sa po Zechmeisterovej strele, ktorá trafila obe žrde, sa priklonilo aj šťastie.

• Priebeh: 1:1, 2:6, 5:8, 9:9, 12:11, 16: 13, 20:17, 23:20, 24:24.

• Pok. hody: 2/1 - 2/2, vylúčení: 7 - 3, ČK: 12. Š. Macháč, 50. Štepanovský (obaja ŠKP) za faul, rozhodovali: Oťapka a M. Sivák, 150 divákov

• ŠTART: Šuba, P. Šeben - Fi- cza, Mojzes, Monczka 7/1, Minarovič 3, Gyurics, Mokryš 4, L. Barus, Pogány 1, E. Šeben, T. Straňovský 7, L. Vadkerti 2, Vereš 1, Veréb, V. Lukács. Tréner P. Sporni.

• Ostatné výsledky 9. kola skupiny o 1. - 6. miesto: Topoľčany - Hlohovec 33:36, Prešov - Košice 46:24.

• Program 10. kola nadstavby: 17.4. Bratislava - Topoľčany, Prešov - Nové Zámky, 18.4. Hlohovec - Košice.