Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav
BASKETBAL

MBK ani doma na Inter nestačil. Séria skončená v štyroch zápasoch

Komárňanskí basketbalisti nedokázali v semifinálovej sérii ani raz pokoriť majstra. Štvrtý duel semifinálovej série prehrali až po trojnásobnom predĺžení.

Komárňan Joyner pri lopte sa snaží prekabátiť Rančíka z Interu. Záber z tretieho semifinálového zápasu.(Zdroj: KSCH)

3. semifinálový zápas:

MBK Rieker Com Therm Komárno - BK Inter Incheba Bratislava 65:79 (21:23, 35:46, 48:66 ) - stav série 0:3

Domáci začali dobre a v 3. minúte vyhrávali 9:3, čo donútilo trénera hostí Meleščenka vybrať si oddychový čas. Po ňom sa Inter prebral, vyrovnal hru a v závere prvej štvrtiny prebral vedenie.

V 13. minúte vyhrávali žlto-čierni 21:29, Komárno sa síce dotiahlo v 18. minúte na rozdiel štyroch bodov (35:39 z pohľadu MBK), hostia pred veľkou prestávkou opäť pridali a získali dvojciferné vedenie.

Hosťujúci celok rutinovane kráčal v druhom polčase za svojim tretím víťazstvom v sérii. V 23. minúte bol stav 38:53, ale v 27 minúte už svietilo na ukazovateli skóre 42:61.

Domáci sa v útoku trápili a aj keď záverečnú desaťminútovku vyhrali o štyri body, súperovi cestu za víťazstvom vôbec neskomplikovali.

• TH: 19/10 - 9/7, fauly: 16 - 22, trojky: 5 - 8, rozhodovali: Lukáč, Pipíška a Šarišský, 750 divákov, štvrtiny: 21:23, 14:23, 13:20, 17:13.

• MBK: Joyner 27, Bjelica 9, Marchyn 8, Kovačevič 7, Bilič 7, Kozlík 3, Stojanov 2, Hall 2, Szabó 0. Tréner F. Rón.

Druhé semifinále: Iskra Svit - BC Prievidza 60:63 (16:17, 10:12, 21:10, 13:24) - stav série 2:2.

4.semifinálový zápas

MBK Rieker Com Therm Komárno - BK Inter Incheba Bratislava 119:122 po trojnásobnom predĺžení (19:25, 22:23, 28:26, 21:16 - 10:10, 7:7, 12:15) - konečný výsledok série 0:4, Inter postúpil do finále.

Aj štvrtý semifinálový duel začali lepšie Bratislavčania, ktorí v 6.min. viedli 16:7 a aj počas ďalších minút si udržiavali komfortný náskok. Komárno však v druhej štvrtine zvýšilo aktivitu, v 15.min znížilo na 36:37, ale záver polčasu patril opäť hosťom. V tretej desaťminútovke vyhrávali žlto-čierni už aj 63:50, ale domáci sa nevzdávali. Komárňania hnaní svojim skvelým obecenstvom postupne začali zo svojho manka ukrajovať a v 34.min. znížili na 71:74. Inter opäť pridal, ale bolo to Komárno, ktoré úspešne finišovalo.

V dramatickom závere 2 minúty pred koncom bolo 83:84, ale hostia zvýšili po trestných hodoch svoj náskok na 90:85. Do konca riadneho hracieho času zostávalo už len 28 sekúnd, keď Hall poslal z trestných hodov zápas do predĺženia. V ňom viedli domáci po prvý krát v zápase 92:90, ale potom už museli len doťahovať. Neuveriteľnú zápletku rozriešil až na konci tretieho predlženia štyrmi trestnými hodmi Miloševič.

• Najviac bodov: McElrath 24, Szabó 21, Joyner 19 - Rolland Williams 27, M. Rančík 26, Miloševič 22

• TH: 34/26 - 34/31, fauly: 29 - 29, trojky: 11 - 7, rozhodovali: Lukáč, Pipíška a Šarišský, 900 divákov.