Streda, 17. október, 2018 | Meniny má Hedviga

Regionálne derby z pohľadu trénerov

V sobotu popoludní zviedol žreb 20.kola MRZ na štadión v Komárne dvoch zástupcov nášho regiónu v tejto súťaži a to domáci KFC a palárikovskú OTJ.

Komárno - Palárikovo 2:2 (1:1). Lopta smeruje síce do brány, ale tento gól domácich neplatil.(Zdroj: Karol Scholtz)

KOMÁRNO. Zápas prvého s piatym sľuboval zaujímavé a vzrušujúce predstavenie, čo sa napokon aj potvrdilo. Hostí, ktorí boli od začiatku stretnutia veľmi rýchli a dôrazní, povzbudil gól už v druhej minúte.

KFC sa zo šoku postupne spamätával a získaval pôdu pod nohami. K vyrovnaniu ešte do prestávky pomohla domácim chyba hosťujúceho brankára, ktorý podbehol dlhý aut z jeho pohľadu pravej strany. Iniciatívnejší od začiatku druhého dejstva boli opäť hostia, pričom domáci hrozili po rýchlych kontrách.

Srdce futbalového fajnšmekra zaplesalo pri druhom góle KFC, keď obranca Zsolt Németh utešenou strelou spoza šestnástky dokonale trafil do šibenice. Už keď sa zdalo, že všetky body zostanú doma, hlavný rozhodca stretnutia Drobec odpískal minútu pred koncom v prospech Palárikova pokutový kop, z ktorého striedajúci Hrašna vyrovnal.

Domáci silne spochybnili správnosť tohto verdiktu hlavného arbitra a pri odchode do šatní prepukli vášne a emócie, ktoré však už konečnú remízu v tomto derby pochopiteľne nezmenili. No a ako videli stretnutie tréneri oboch mužstiev ?

Peter Zelenský (tréner OTJ Palárikovo).

"S výsledkom som nakoniec spokojný, pretože za takéhoto priebehu a stavu som už neveril, že to môžeme otočiť. Inak sme boli lepším mužstvom, mali sme viac z hry, i keď si myslím, že na šance to bolo vyrovnané.

Urobili sme dve hrubé chyby pri inkasovaných góloch, za ktoré sme pykali. Mužstvo však bojovalo až do konca a podľa mňa je remíza spravodlivá.

Bolo to už druhé stretnutie po sebe, v ktorom sme boli lepší a získali sme z nich len jeden bod s čím samozrejme nemôžeme byť spokojní. Hráčom však vyčítať nič nemôžem. Aj dnes predviedli rýchly kombinačný futbal, ktorý sa mohol divákom páčiť. Remízu si každopádne zaslúžili."

István Gyurenka (tréner KFC Komárno).

"Začali sme veľmi zle. Inkasovali sme po hrubej chybe obrany aj brankára. Potom sme sa spamätali a našťastie sa nám podarilo do prestávky vyrovnať. Súper bol rýchlejší iniciatívnejší, čo potvrdil aj po zmene strán.

V našom mužstva hrá niekoľko kľúčových hráčov bohužiaľ mimo svoju formu, máme viacero zranených. Po obrátke sme sa spoliehali na kontry, z ktorých sme aj po našom druhom góle mohli skórovať.

Stratiť víťazstvo v posledných sekundách a navyše takýmto spôsobom však bolí. Pozreli sme si videozáznam, o pokutový kop sa v žiadnom prípade nemohlo jednať. Remízu 2:2 však považujem za spravodlivú.

1. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  2. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  3. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu
  4. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  5. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  6. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno
  7. Tip hypošpecialistu: Najlepší čas na Adlerovu je teraz!
  8. Jana Vaľová: Pokračujme po dobrej ceste
  9. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  10. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's?

Súťaže ObFZ Nové Zámky a Komárno

Ako sa v nich hralo počas uplynulého víkendu.

Máte nápad? Na komunity v našom kraji čaká 25-tisíc eur

Náš domáci región je plný ľudí, ktorí spájajú sily a z vlastnej iniciatívy chcú robiť užitočné veci pre svoje okolie a susedov. Nadšenie a ochota investovať vlastný čas sú základom. Bez finančnej injekcie to však väčšinou nejde.