Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Bližšie k víťazstvu v prvom zápase. MBK však z hlavného mesta naprázdno

V prvom semifinálovom zápase neboli Komárňania na palubovke Interu ďaleko od víťazstva, no napokon v oboch ťahali za kratší koniec

Komárňan Joyner v obrannom zákroku proti domácemu hráčovi Interu v prvom semifinálovom zápase.

BK Inter Incheba Bratislava - MBK Rieker Com Therm Komárno 84:74 (21:22, 43:44, 63:60) - stav série: 1:0

Prvý semifinálový zápas dvoch vlaňajších finalistov niesol v sebe parametre vysokej kvality. Na domácich vôbec nebolo poznať dvojtýždňový zápasový výpadok, pričom Inter ťahali najmä kapitán Graham a strelec Martin Rančík.

Hra Komárna bola poznačená zdravím sebavedomím po vyradení favorizovanej Nitry v ťažkej sérii. Hostia mali dobrú streľbu z obvodu a dlho trápili majstra, keď polčas vyhrali o bod ešte v polovici tretej štvrtiny viedli 57:49.

Prelom posledných dvoch častí hry však MBK vôbec nezvládol a za necelých sedem minút dal iba dva body z trestných hodov, čo napokon stačilo Interu na to, aby si vybudoval rozhodujúci náskok a zápas vyhral jasne o desať bodov.

• TH: 18/14 - 18/10 , fauly: 19 - 20, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Gabara, Fuska a Kurpaš, 1100 divákov, štvrtiny: 21:22, 22:22, 20:16, 21:14.

• MBK: Bjelica 17, Hall 15, Joyner 12, Bilič 7, Kozlík 2 (Kovačevič 16, Stojanov 0, Szabó 0). Tréner: F. Rón.

POVEDAL PO ZÁPASE: František Rón (tréner Komárna): „Myslím si, že Interu sme 35 minút boli vyrovnaným súperom. Pokiaľ si teda odmyslím hluchú chvíľu v tretej a štvrtej štvrtine. Bola to len päťminútovka. Mali sme vedenie, mohli sme byť trpezlivejší, ale niektorí hráči sa hrali na spasiteľov, mysleli, že to rozhodnú. Ale v tretej štvrtine sa zápas ešte nerozhoduje. Úplne sa nám rozpadol útok. Inter odrazu získal sebavedomie, ktoré potreboval a zaslúžene vyhral.“

BK Inter Incheba Bratislava - MBK Rieker Com Therm Komárno 91:76 (30:19, 49:33, 67:49) - stav série 2:0

Inter mal prakticky celý zápas pod kontrolou, keď hosťom dovolil vyhrať iba poslednú štvrtinu. Žlto - čierny položili základy svojho bezpečného víťazstva už v prvej časti hry, ktorú vyhrali najmä vďaka vynikajúcej obrane o 11 bodov.

Najväčším ťahúňom majstra bol Martin Rančík, ktorý kraľoval pod oboma košmi a zaznamenal 22 bodov..

MBK v tomto stretnutí na svojho súpera nestačil, Bratislavčania boli lepší vo všetkých herných činnostiach. Séria sa presúva do Komárna, kde na zverencov trénera Františka Róna bude čakať veľmi ťažká úloha.

• TH: 20/13 - 30/21 , fauly: 27 - 20, trojky: 6 - 7, rozhodovali: Gabara, Pipíška a Turčin, 1500 divákov, štvrtiny: 30:19, 19:14, 18:16, 24:27.

• MBK: Hall 9, Bjelica 15, Bilič 18, Kozlík 2, Šoška 0, (Joyner 9, Kovačevič 4, Stojanov 7, Szabó 9, Marchyn 3, Petrovský, Maslík). Tréner F. Rón.

POVEDAL PO ZÁPASE: František Rón (tréner Komárna): „Dôležitá bola prvá štvrtina, ktorú sme nezachytili. Naopak, Inter získal sebavedomie, ktoré potreboval. Treba družstvo pozdvihnúť najmä psychicky. Keď si budeme plniť naše povinnosti, verím, že môžeme v domácom prostredí uspieť.“

Tretí a štvrtý semifinálový zápas sa bude hrať 11. a 12. 4.2014 v Komárne.