Vrakúň zvyšuje náskok, Šurany nezískali body v Štúrove

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Zo zápasu Veľké Lovce - Strojár Nitra

Želiezovce - Tvrdošovce 1:0 (1:0)

Mužstvo domácich podalo po minulotýždňovej blamáži veľmi oduševnený výkon. V 27. min. sa postaral o prvý a jediný gól stretnutia matador T. Rotík, keď po rohovom kope poslal hlavičkou loptu do siete. Súper hrozil sporadicky, naopak, domáci zahodili niekoľko šancí a nakoniec tak po kvalitnom výkone zvíťazili.

• Gól: 27. T. Rotík. R Marinčák, 250. MŠK: Straňák - Rotík, Začka (85. Bencsík), Duchoň, Barecz, Dobiaš, Kokoška (90. Kazár), Štuller, Janšík (29. Valach), S. Rotík, Tóth. ŠK: Molnár - Kökényesi, Lörinc, Augustín, Kanás, Kluka, Dikácz, Benkó, Spevák, Kovács, Oláh (65. Vincze).

Štúrovo - Šurany 2:0 (0:0)

Od úvodných minút hralo Štúrovo s obrannou taktikou a čakalo na chybu súpera. Táto hra hostí znervóznila a prvé dejstvo tak prinieslo futbal bez výraznejších šancí. Po prestávke zvýšili Šurany tlak, ale boli to domáci, ktorí po jasnom faule na Andrisa kopali penaltu, ktorú bezpečne premenil Balog. Druhý úder prišiel v 70. min., keď po rohovom kope nikým nekrytý Baka prekonal hlavičkou hosťujúceho brankára.

• Góly: 66. S. Balog (11 m), 70. A. Baka. R Lerint, 100. MŠO: Prohászka - Válent, Góra, Balog (90. Vavrík), Baranyai, Štugel, Baka (88. Petrovič), Pintér, Andris (90. Ubár), Molnár, Saláta. ŠK: Mráz - Piskla, Prochaczka, Gašparík, Halás, Gelle, Šebík (61. Simonides), Gábriš (78. Tinák), Dudáš, Janák, Mlynár (73. Chudík).

Kolárovo - Nový Život 1:0 (1:0)

Domáci začali od úvodu aktívne. V 12. min. prišla štandardná situácia z pravej strany, ktorú zakončoval Zsolt Máté, jeho pokus brankár bravúrne vychytal, ale na gólovú dorážku Magyara už nestačil. Hostia sa po zvyšok zápasu umne bránili. Domáci hráči si vypracovali ešte niekoľko obrovských streleckých príležitostí, ktoré však nedokázali premeniť, a tak najtesnejším rozdielom zaslúžene zvíťazili.

• Gól: 12. Zs. Magyar. R Studený, 150. FK: Rom - P. Máté, Czabány, Zuzula, Tóth, Kürthy, Zs. Máté, Kürti (89. Leckési), Magyar, Németh (74. Cong), Musitz. N. ŽIVOT: Bodri - G. Skuby (15. Varju), Kordoš (38. Farkaš), A. Skuby, Kuczman, Urda, Hrotko, T. Mészáros, A. Mészáros, Öszi, Havlík.

Dvory n/Ž. - Váhovce 2:0 (2:0)

Hral sa obojstranne kvalitný futbal, ktorý sa divákom musel páčiť. Domáci strelili dva góly a prakticky rozhodli o osude stretnutia. Hostia po prestávke sporadicky ohrozili domácu bránu, Dvory si však s prehľadom ustrážili skóre.

• Góly: 16. E. Haulík, 38. A. Dano. R Tomka, 200. DVORY: Alaksza - Gajdoš, Hlavačka, Takáč, Dékany, Mach (85. Hruška), Andrašík, Glofák, Babicz, Haulík, Dano (75. Ármai). ŠK: Jeremias - R. Takáč, T. Takáč, Mikulec, Onofrej, Šercel, Rosinský (46. Klatt), Hodúr, Lalúch, Kiška, Filo.

Imeľ - Močenok 2:0 (1:0)

Domáci vstúpili dobre po zápasu. Vytvárali si šance a očakávaný gól prišiel v 32. minúte po peknej individuálnej akcii Kendera. Hostia si nevytvorili výraznejšiu šancu. Druhý gól vstrelil opäť Kender po individuálnej akcii, keď obišiel troch hosťujúcich obrancov a presne zakončil. Hráči Imeľa si ešte vytvorili niekoľko šancí, ktoré však nepremenili, a skóre sa tak do konca zápasu už nemenilo.

• Góly: 32. a 64. R. Kender. R Barcík, 60. IMEĽ: Němec - Hrnčár, M. Hübsch, Simonics, Bacigál (46. V. Hübsch), Zrubec, Zemanek, Gál (86. Csontos), Wittich, Kender, Lovász. FK: M. Pápay - Čiernik (68. Vrána), Vencel, Frťala, Kučera (61. Lenčéš), Tichý, Hanák, Očenáš (82. Dičér), Kostoláni, E. Pápay, Sýkora.

Veľké Lovce - ČFK Nitra 4:0 (3:0)

Už vo štvrtej minúte kopali domáci pokutový kop, ktorý premenil Jakubjak a poslal tak domácich do vedenia. V 25. minúte sa dostal do úniku Béger a bolo už 2:0. Domáci pridali do polčasu ešte jeden gól, keď po rohovom kope skóroval Lontoš. Po prestávke sa hral priemerný futbal, domácim sa podarilo pridať ešte jeden gól a s prehľadom tak zvíťazili.

• Góly: 4. M. Jakubjak (11 m), 25. a 68. M. Béger, 36. M. Lontoš. R Línet, 200. TJ: Madarász - Lontoš, Hajko, Tóth, Jakubjak (64. Zima), Bagala, Galovič, Mihók, Halaji (69. Pavlatovský), Endrödy, Béger (81. Kotlár). ČFK: Wagner - Javorčík (45. Plevka), Mošať, Kotula, Ballabáš, Čiffáry, Buday, Horňák, Bisák, Kurej (74. Štós), Klučár (45. Kramný).

Ostatné výsledky: ViOn B/Volkovce - Vrakúň 1:2 (0:0), Vlčany - DAC B/T. Hradská 0:0

NAJLEPŠÍ STRELCI: 16 - Zs. Magyar (Kolárovo), 15 - M. Bisák (ČFK Nitra), 12 - J. Dikácz (Tvrdošovce), 11 - D. Dobrý (Dvory n/Ž.), R. Borš (Váhovce), L. Belkovics (Vrakúň), B. Janák (Šurany).