Vonku uspeli až štyri mužstvá, Tvrdošovce nastrieľali poltucet

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Futbalisti ČFK Nitra sa v nedeľu tešili z piatich gólov v sieti Štúrova.

Tvrdošovce - DAC B/T. Hradská 6:1 (4:0)

V 2. min. sa dostali domáci do vedenia po strele Benka z ostrého uhla. Tvrdošovce sa bavili futbalom, padali krásne góly a do polčasu bolo už 4:0. Hostia skorigovali po rýchlom brejku. Domáci mali však posledné slovo v zápase, keď po štandardnej situácii poslal hlavičkou loptu do siete Augustín a spečatil tak vysoké víťazstvo.

• Góly: 2. a 29. T. Benkó, 17. R. Kovács, 20. a 62. J. Dikácz, 83. R. Augustín - 70. F. Nguekam. R Laco, 250. ŠK: Molnár - Kökényesi, Csabai (64.Vincze), Lörinc, Augustín, Kanás, Kluka (64. Oláh), Dikácz, Benkó (76. Császár), Spevák, Kovács. DAC B: Varga - Mikuláš, Šaric, Taner, Vágó, Hrazdílek, Ntsogo, Görözdi, Bögi, Nguekam, Bugár.

Želiezovce - Dvory n/Ž. 1:3 (1:1).

Domáci začali veľmi aktívne, po krásnom priamom kope otvoril Barecz skóre. Hra sa vyrovnala, vzruch prišiel až v 44. min., kedy sa po skrumáži podarilo hosťom vyrovnať. V druhom polčase domáci nenadviazali na dobrú hru z prvého polčasu a po hrúbkach defenzívy a nevýraznou hrou si nakoniec sami prehrali zápas.

• Góly: 6. Ľ. Barecz - 45. L. Hlavačka, 48. J. Demeter, 82. A. Dano. R Kvaššay, 200. MŠK: Straňák (58. Csenger) - Začka, Duchoň, Barecz, Dobiaš, Kokoška, Štuller (64. T. Rotík), Kazár (62. Madaj), Janšík, S. Rotík, K. Tóth. DVORY: Alaksza - Dékány, Andrašík, Gajdoš, Babicz, Hruška, Haulík, Hlavačka, Dano, Horňáček (43. Demeter), Mach.

ČFK Nitra - Štúrovo 5:0 (1:0).

Relatívne vyrovnaný prvý polčas priniesol zopár šancí na oboch stranách, zopár sporných momentov a tesné domáce vedenie. Po zmene strán však strelili domáci dva rýchle góly, ktoré Štúrovo zlomili. Nitrania potom už pohodlne dokráčali za víťazstvom a výsledok ešte prikrášlili.

• Góly: 10. a 88. F. Buday, 58., 60. a 80. M. Bisák. R Mlinkovics, 100. ČFK: Wagner – Javorčík, Mošať, Kotula, Ballabáš (75. Klučár), Čiffáry, Buday, F. Dedič, Bisák, Kurej (74. Štós), Serenčéš (75. Ondruška). MŠO: Prohászka – Valent, Góra, Balog, Baranyai, Štugel, Baka, Pintér, Andris, Kovács (75. Ubár), Molnár (75. Petrovič).

Šurany - Kolárovo 2:1 (1:1)

V 6. min. vymietol Tvrdoň šibenicu hosťujúcej brány po krásnej strele. Hostia o minútu neskôr vyrovnali po ukážkovom priamom kope Magyara. Po zvyšok zápasu sa hralo na jednu bránu a domáci sa konečne dočkali zaslúženého gólu až v 85. minúte, keď hlavička Janáka po rohovom kope rozhodla o víťazstve Šurian.

• Góly: 6. J. Tvrdoň, 85. B. Janák - 7. Zs. Magyar. R Takács, 400. ŠK: Mráz - Piskla, Procháczka (78. Chudík), Gašparík, Gelle, Šebík (46. Halás), Dudáš, Gábriš, Tvrdoň, Janák, Simonides (65. Mlynár). FK: Rom - P. Máté, Czabány, Zuzula, Tóth, Kurthy, Zs. Máté, Ri. Kürti, Magyar, Németh, Musitz.

Močenok - Veľké Lovce 0:1 (0:0)

Od úvodných minút sa hral vyrovnaný futbal s minimom šancí na oboch stranách. Domáci si vypracovali dve obrovské šance v podobe dvoch samostatných nájazdov, no hosťujúceho brankára sa im nepodarilo prekonať. Hostia v nadstavenom čase zápasu využili prakticky prvú chybu domácej obrany v zápase, keď po štandardnej situácii rozhodol hlavou bývalý hráč Močenka Galovič.

• Góly: 90. I. Galovič. R Divéky, 150. FK: Cicák - Čiernik, Vencel, Majdiak, Danada, Frťala, D. Lenčéš (24. Bennár), Kučera ( 70. Dicsér), Tichý (85. Lefkovits), Hanák, Očenáš. TJ: Madarász - Lontoš, Hajko, Tóth, Hagan (31. Zima), Bagala, Galovič, Mihók (63. Jakubjak), Halaji, Endrödy, Béger.

Vrakúň - Imeľ 4:0 (2:0)

Líder tabuľky sa od úvodných minút pustil do súpera a bolo len otázkou času, kedy padne prvý gól. Domácim sa to podarilo do prestávky dvakrát a s pohodlným náskokom šli do kabín. V druhom polčase pridali domáci ďalšie dva góly po hlavičkách, najprv zo štandardky a neskôr po centri a pripísali si do tabuľky povinné tri body.

• Góly: 17. N. Gavrilovič, 44. S. Jazvin, 73. K. Bogyai, 76. B. Borbély. R Krivošík, 200. VRAKÚŇ: Izsmán - Méry, Egri, Audi, Molnár, Zvoncsár, Hamar (70. Borbély), Kubík (15. Végh), Gavrilovič, Sálko, Bogyai (90. Kétyi). IMEĽ: Michalíček - M. Hübsch, Šimonics, Csontos, Bacigál, Zrubec, Zemanek, Gál, Wittich, Kender, Němec

Ostatné výsledky: Nový Život - Vlčany 0:1 (0:0), Váhovce - ViOn B/Volkovce 0:2 (0:0)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 15 - Zs. Magyar (Kolárovo), M. Bisák (ČFK Nitra), 12 - J. Dikácz (Tvrdošovce), 11 - D. Dobrý (Dvory n/Ž.), R. Borš (Váhovce), L. Belkovics (Vrakúň), B. Janák (Šurany)