Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia
FUTBAL MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU ZÁPAD

V Palárikove za hodinu vymaľované. KFC naďalej rezkým krokom

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Radosť hráčov OTJ Palárikovo po jednoznačnom víťazstve nad Veľkým Mederom v šlágri kola.(Zdroj: Štefan Korman)

Palárikovo - V. Meder 3:0 (1:0)

Po úvodnom vzájomnom oťukávaní sa mali prvú šancu domáci, ale Kunovský po rohu hlavičkoval mimo. Domáci mohli skórovať v 28. minúte, keď Krajčovič vysunul Drljaču, ktorý síce prehodil brankára, ale bránu netrafil. Palárikovčania sa dočkali však už o minútu, keď hosťujúca obrana odkopla loptu len na Jansa, ktorý z 25 metrov trafil presne. Hostia mohli ešte do prestávky dvakrát vyrovnať, pri ich šanciach však bravúrne odvracala domáca obrana i brankár Balogh. Po zmene strán sa už hral futbal, aký tomuto šlágru kola prináležal. Prvá štvrťhodina druhého polčasu priniesla dva góly domácich, keď sa najprv po prihrávke Španíra prekľučkoval až pred bránu hostí Drljača, ktorý pretlačil loptu do siete, a po hodine hry skóroval aj Španír, ktorému po vybojovanej lopte pekne prihral Kunovský. Do konca zápasu sa hral naďalej kvalitný futbal. Hostia sa pokúšali o skorigovanie výsledku, ale márne.

• Góly: 29. Janso, 53. Drljača, 60. Španír. R Santa, ŽK Farkaš, Drljača – Tuschel, Čtvrtníček, ČK: 82. Čtvrtníček, 300 divákov. OTJ: Balogh – Vajda, Chebeň (39. Španír), Blaho, Farkaš, Sedlák (79. Mijailovič), Janso, Petrovič, Krajčovič, Kunovský (84. Hrašna), Drljača. Tréner P. Zelenský MŠK TERMÁL: Rožník – Tuschel, Szabó, Filipský, Petráš (65. Dömötör), Mészáros, Gőgh (73. Gerhát), Pisár (65. Föglein), Musil, Speck, Čtvrtníček. Tréner P. Lérant. ⋌(RG)

Komárno – Bánovce 2:0 (0:0)

Na začiatku stretnutia hostia trocha zaskočili domácich, ktorí sa ťažšie dostávali do tempa. V prvom dejstve stáli za zmienku dve nevyužité tutovky na strane domácich, pričom po jednom veľmi vydarenom brejku mohli skórovať aj hostia. Do druhého polčasu poslal tréner KFC Gyurenka do hry dvoch ofenzívnych hráčov, čo sa odzrkadlilo najskôr na hre fialovo-bielych a potom aj na výsledku. Ako prvý sa do streleckej listiny zapísal v polovici druhého dejstva Kóša, ktorý zúžitkoval ideálnu prihrávku Antunoviča. O desať minút neskôr si domáci vedenie poistili, keď Molnár po vynikajúcom vysunutí s prehľadom premenil svoj samostatný nájazd. Po góloch mali až do konca stretnutia jasnú prevahu Komárňania, avšak svoje zaslúžené víťazstvo už nezvýraznili.

• Gól: 67. Kóša, 77. Molnár. R Sékely, ŽK Podlucký, Molnár – Škultéty, 300 divákov. KFC: Kostoláni – Rigó (46. Tóth), Podlucký, Adámik, Zs. Németh, Szórád, Nagy (46. Csonka), Gonzáles, Antunovič, Kóša, Molnár (78. P. Németh). Tréner I. Gyurenka. SPARTAK: Ferančík – Borcha (89. Zaťko), Škultéty, Doknič, Poštrk, Šiko, Líška (38. Baláž), Bodocký, Brodanovič, Svatík, Gajdošík (86. Sedláčik). Tréner O. Šmelko. ⋌(RG)

Ostatné výsledky: Gabčíkovo - Domaniža 5:1 (2:0), Horná Nitra - J. Bohunice 3:1 (3:0), Led. Rovne – V. Ludince 1:1 (0:1), Neded – Beluša 2:3 (1:2), Topoľníky - Tr. Stankovce 2:0 (1:0), FC Nitra jun. - Galanta 0:0