Pondelok, 21. máj, 2018 | Meniny má Zina
BASKETBAL

Nitra domáce prostredie nevyužila. Komárno má v stredu doma mečbal

Basketbalisti Nitry nezvládli piaty zápas štvrťfinálovej série. Na domácej pôde podľahli 66:77 a vedenia 3:2 v sérii sa ujalo Komárno.

Spolupráca Bjelicu (6) s Biličom (11), ale i ostatných hráčov MBK fungovala počas celého zápasu dobre.(Zdroj: (KI))

Štvrťfinále - 6. zápas:

Edymax SPU Nitra - MBK Rieker Com-Therm Komárno 66:77 (15:24, 35:43, 57:62) - na zápasy 2:3

Hneď po úvodnom rozskoku bola hra prerušená pre konfety, ktoré na palubovku poslali fanúšikovia Komárna. Tí dali o sebe vedieť počas celého zápasu, a tak sa hralo v hlučnej atmosfére. Do stavu 10:11 sa tímy striedali vo vedení, hostí strelecky držal Joyner, kým domácim zvlhol pušný prach a prvá štvrtina sa skončila o 9 bodov pre Komárno – 15:24.

Po trojke Sparksa sa Nitra priblížila na 27:31, ale nasledovala minišnúra hostí a Rónov celok viedol dvojciferným rozdielom – 27:38. Zvyšné domáce body do konca polčasu zaznamenal výlučne Patrick Sparks, skóre stanovil ťažkou trojkou Kovačevič – 35:43. Nitra stále naháňala manko. Priblížila sa na 4 body, vzápätí prišla chyba v rozohrávke a následný úmyselný faul Jenkinsa, už jeho štvrtá osobná chyba.

V poslednej časti padlo najmenej bodov, oba tímy išli na doraz. Nuhanovič stiahol na 61:64, ale ďalších 6 minút domáci nestrelili kôš z hry (!), čo sa im stalo osudným. Doplatili buď na zlú mušku alebo chyby v rozohrávke.

Komárno si v pohode ustrážilo víťazstvo, ktoré mu dáva mečbal pred stredajším šiestym zápasom série na domácej pôde.

• Rozhodovali Ženiš, Pipíška a Lamoš, TH: 13/6 - 22/11, fauly: 20 - 17, trojky: 2 - 4, 5 OCH: 39. Jenkins, Marič - 39. Joyner, 40. Kozlík, 850 divákov, štvrtiny: 15:24, 20:19, 22:19, 9:15

• MBK: Joyner 21 (13 dosk.), Bilič 12, Kozlík 12, Hall 9, Bjelica 7 (Kovačevič 11, Szabó 5).

Rozhovor s trénerom MBK Františkom Rónom po zápase

Čo bolo dnes rozhodujúce vo vašom výkone?

Ja si myslím, že hlavne naša obrana. Či sme hrali zónovú alebo osobnú obranu, tak dnes nám naozaj v obrane pracovala aj súhra, nielen nasadenie, pretože niekedy nestačí iba nasadenie, ale ide o to, že hráči musia predviesť dobrú spoluprácu v obrane. To bol rozhodujúci moment. Aj keď tretia štvrtina bola ohromne ťažká, kedy nás Nitra doťahovala, ale zasa sme sa odpichli v obrane, kde sme mali niekoľko ziskov a mohli sme dať ľahšie koše. Tiež sme dnes neprehrali v doskokoch a to bol tiež jeden z dôležitých faktorov.

Museli ste zrejme v týždni aj pracovať mentálne s mužstvom, keďže v predchádzajúcich dvoch zápasoch v Komárne bola Nitra 90 percent času lepšia. Presvedčili ste hráčov, že tu môžu uspieť?

Ja som im to zdôrazňoval niekoľkokrát, či už na porade pred zápasom alebo pri time-oute. My sme tu už raz vyhrali, takže išlo hlavne o to, aby sme neurobili veľa chýb.

Koho chcete pochváliť?

Asi všetkých hráčov, ktorí sa objavili na ihrisku, pretože dnes do toho dali srdce. Klobúk dolu.

Aký veľký optimista ste pred domácim zápasom?

Vôbec žiadny. Len sa musíme dobre pripraviť, pretože aj Nitra vie, že už u nás vyhrala a bude to chcieť zopakovať. Nevidím v tom výhodu, je to 50 na 50. Nie je veľký rozdiel hrať v Nitre alebo doma.

• Ďalší výsledok: Svit - Handlová 71:69. Konečný stav série 4:1, do semifinále postúpil Svit.