Futbalová senzácia v Hurbanove

Favoritovi nevyrovnal ani hrajúci tréner - proti jeho hlavičke bolo brvno. Body sa prekvapujúco berú do Podhájskej.

Hurbanovo – Podhájska 0:1 (0:1)

Zápas sa začal lepšie pre domáceho favorita, keď v úvodných minút sa nová posila Biaka ocitol hneď v dvoch príležitostiach, Pilek bol však neomylný. Hostia ale dokonale trestali z efektivity, keď sa ešte pred odchodom do kabín presadil Šarközi peknou strelou z dvadsiatich metrov. Domáci sa nevedeli vymaniť z dobrej taktickej hry hostí ani v druhom dejstve. Vytúžené vyrovnanie mohlo prísť v samom závere, kedy si na vysokú loptu nabehol hrajúci tréner Cingel, no proti jeho hlavičke bolo brvno. A tak sa body prekvapujúco berú do Podhájskej.

• Gól: 40. Šárközi, R Valkó, 400 divákov

HURBANOVO: BilkóJóba, Tárnok, Bogner, Tužinčin, Bugáň, Zajac (57. Pšenák), Nzembani-Biaka, Bombicz, Kovalík (65. Barton)

PODHÁJSKA: Pilek – Lakatoš, Šárfözi, P. Ševčík, Federics, Koreň, Lipták, Polák (77. Farkas), M. Ševčík (59. Sládeček), Habrman (87. Podhorec), Sepeši

Bešeňov – Veľký Kýr 1:0 (0:0)

Zápas sa odohral vo veľmi svižnom tepme. V prvom polčase sa obe mužstvá snažili o vstrelenie vedúceho gólu avšak bez efektu. Aj v druhom polčase sa pokračovalo vo vysokom tepme. Skóre mohol otvoriť domáci Maďar, zoči-voči Sivanineca ale zaváhal. O niekoľko minút na to sa Maďar opäť ocitol v sľubnej príležitosti ale bol faulovaný a bol tak nariadený pokutový kop, ktorý premenil Deszát.

• Gól: 79. Deszát (z PK), R Jurkas, 150 divákov

BEŠEŇOV: Hajdú – Farkaš, Kovács, Gubó, Miškovič, Kálazi, Kukan (59. Z. Varga), Deszát (90. F. Pilek), Vadkerti (74. Ulický), Maďar, Krajanec

KÝR: Sivaninec – Száraz, Balog, M. Malý, Kugler, Kluka, Meszároš (83. Száraz), Ďurický, Janík, D. Bátora (87. Lukáč), B. Bátora

Svätý Peter – Kozárovce 1:0 (0:0)

Úvod jarnej časti sa odohral len v slabom tempe. Prvý polčas sa hral medzi šesťnástkový futbal, s minimom šancí. Najväčšiu zahodil v 30. minúte Vida, keď netrafil bránu hostí. Domáci v druhom polčase ožili, avšak gól nepadol ani po peknej akcii Lakatoša s Vargom. Prvého gólu v zápase sa diváci dočkali v 64. minúte, keď sa Oršolík radoval po krásnej strele z 25 metrov. Hostia sa do konca zápasu dobre bránili a domácim sa tak už nepodarilo zvýšiť ich náskok.

• Gól: 64. Oršolík, R Debnár, 200 divákov

PETER: Hudák – Salay, R. Varga, Vida, Cséplö, Zsikai, Csapó, P. Varga, Halász, Oršolík, T. Varga

KOZÁROVCE: Kolaček – Gáfrik, B. Lenard, M. Lenard, Rakica, Hoľka, Havran, Ďurovič, Hagara, Zorád, Chlpík

Bánov – Marcelová 2:0 (1:0)

Domáci začali svižne, keď už v 4. minúte zahral brankár hostí rukou, za čo bol odmenený červenou kartou a bol nariadený priamy kop. Do brány sa musel postaviť jeden z hráčov, keďže náhradného brankára nemali. Už hneď prvú strelu však musel loviť zo svojej siete, keď sa z priameho kopu presadil Porubský. Hra sa po zvyšok prvého dejstva prelievala z jednej strany na druhú. Po zmene strán hostia pridali na obrátkach. Osoh to ale neprinieslo, pretože v závere zápasu ich potrestal Hajtman gólom na 2:0 z pokutového kopu. Domáci nepodali žiadny oslnivý výkon a aj napriek tomu sa im podarilo zvíťaziť.

• Góly: 7. Porubský, 84. Hajtman (z PK), R Flóriš, 200 divákov

BÁNOV: Mráz – Hajtman, Poláček, Vittek, Porubský, Sádecký, Brezík, Guláš, Šimunek, Valachovič (70. Hlavatý), Mészároš (53. Palán)

MARCELOVÁ: Hallman – Horján, Mayer (67. Svitel), Gumbér, Török, Tóth, Pivoda, Bakura, Gere, Bottyán, Vörös (46. Hausleinter)

Tekovské Lužany – Dolný Ohaj 1:1 (1:0)

Oba celky odohrali len zápas slabej úrovne. Domácim sa podarilo v 19. minúte po nekompromisnej strele Straňáka otvoriť skóre zápasu. Po tomto góle domácim viazla kombinácia a len ťažko sa dostávali cez obranu hostí. V druhom polčase začali lepšie hostia, darilo sa im kombinovať a dostávať sa do šancí. V 65. minúte sa im po veľkej hrúbke v obrane podarilo aj vyrovnať. Domáci po tomto góle veľmi znervózneli a do konca zápasu už nedokázali s výsledkom nič urobiť.

• Góly: 19. Straňák – 65. M. Ferus, R Páleník, 100 divákov

LUŽANY: Szívos – Kováč, Škorec, V. Rostás, Kósa, Birdáč, M. Rostás (75. Lakatoš), Srna, Toth, Banda, Straňák

OHAJ: Solár – Slobodník, P. Šulák, Filo, M. Šulák, Majerčík, Turan (85. P. Porubský), M. Ferus, P. Ferus (88. Dávid), Hatala, Palacka

Nesvady – Hontianska Vrbica 2:1 (1:0)

V Nesvadoch sa odohral vyrovnaný zápas, v prvom polčase však mali viac z hry domáci, šance boli na oboch stranách. Domácim sa podarilo dostať sa do vedenia ešte v prvom polčase, keď sa presadil G. Csontos. Po zmene strán domáci trošku poľavili a hosťom sa po odrazenej lopte podarilo vyrovnať. Rozhodujúci gól vstrelil Molnár z pokutového kopu v 72. minúte. Hosťujúce mladé mužstvo ale už nedokázalo nepriaznivý stav zvrátiť.

• Góly: 31. G. Csontos, 72. T. Molnár (z PK) – 51. Kalman, R Tvrdoň, 250 divákov

NESVADY: Gombár – Varga, Hengerics, L. Haris (89. Polgár), Valko (61. Nagy), Matúš, Dikan (82. Dikan), G. Csontos, K. Haris, Molnár, R. Csontos

VRBICA: Oboňa – Páchnik (28. Magda), Bakovka, Kačmrik, Hudec, Adami, Horský, Herák, Kalman, P. Pilinský, Valentík

Okoličná na Ostrove - Kalná nad Hronom 1:0 (0:0)