V prvom viedli Komárňania iba raz. Druhý rozhodli pre seba v predĺžení

Komárno po prehre v prvom štvrťfinálovom zápase v Nitre si dokázalo v tom druhom vybojovať po predĺžení najtesnejšie víťazstvo.

Pivot Komárna Hall v obrannej pozícii. Je ho kôš však rozhodol o tom, že sa druhý štvrťfinálový zápas predlžoval.Pivot Komárna Hall v obrannej pozícii. Je ho kôš však rozhodol o tom, že sa druhý štvrťfinálový zápas predlžoval.

Štvrťfinále 1.zápas

Edymax SPU Nitra - MBK Rieker Com-Therm Komárno 84:75 (23:20, 24:23, 16:15, 21:17) - na zápasy 1:0

Domáci tréner postavil základnú zostavu bez nedávnych akvizícií a americký rozohrávač Howell sa dokonca ani neobjavil na palubovke, hoci v drese oblečený bol. Nitra začala aktívne v obrane a vytvorila si náskok. Po trojkách Smajlagiča a Kosu to bolo 17:7 a tréner Rón si bral prvý oddychový čas. Ten Komárnu prospel, hostia stiahli rozdiel vďaka Biličovi na jediný bod, ale skóre štvrtiny stanovil Lošonský - 23:20. V druhej perióde prišiel jediný okamih v zápase, kedy Komárno viedlo, bolo to po trojbodovej akcii Szabóa - 34:35. Nasledovala však domáca minišnúra 7:0 a Nitra bola znovu na koni.

Polčasový výsledok 47:43 zariadil hosťujúci Joyner doskokom s klaksónom. Po obrátke obom tímom klesla úspešnosť streľby, zvýšila sa agresivita obranných akcií. Nitra druhýkrát viedla o 10 bodov 55:45 po trojke Mariča. Hostí dirigoval Bjelica a Komárno znížilo do konca štvrtiny na 63:58, keď v obrane sa pokúšalo o zvrat zónou.

Nitra si udržiavala vedenie aj v záverečnej časti, vždy minimálne o 4 body, takže nedovolila súperovi urobiť zo zápasu ozajstnú drámu. Dôležité domáce body dával novic Jenkins. Hostia sa pokúsili o zvrat nasadením štyroch malých hráčov, ale Nitra odolala. Po vyfaulovaní Kosu dostal priestor aj Bukovič, ktorý prispel k víťazstvu jedným košom a doskokom.

• R Tomašovič, Ženiš a Turčin, fauly: 21 - 18, TH: 14/21 - 15/21, 5 OCH: 37. Kosa, trojky: 8 - 6, 700 divákov.

• SPU: Smajlagič 20, Sparks 13, Nuhanovič 7, Kosa 6, Hašan (Jenkins 20, Lošonský 9, Marič 7 (7 as.), Bukovič 2). Tréner Ľ. Urban.

• MBK: Bjelica 15, Hall 11 (10 dosk.), Joyner 9, Kovačevič 8, Kozlík 6 (Bilič 12, Marchyn 9, Szabó 3, Šoška 2, Stojanov). Tréner F. Rón.

• Ostatné výsledky: Prievidza - B. Bystrica 62:57 - na zápasy 1:0, Svit - Handlová 71:69 pp - na zápasy 1:0, Inter - Levice 100:61 - na zápasy 1:0.

Štvrťfinále - 2. zápas:

Edymax SPU Nitra - MBK Rieker Com-Therm Komárno 88:89 pp (22:22, 14:18, 30:26, 16:16 - 6:7).

Obaja tréneri pozmenili zloženie základných zostáv. Komárno po väčšinu zápasu nasadilo zónovú obranu, do ktorej sa Nitre nehrá ľahko. V prvej štvrtine viedol Edymax po koši Nuhanoviča 20:14, ale napokon sa úvodná desaťminútovka skončila remízou 22:22. Neskôr si hostia vypracovali 5-bodový náskok, keďže Nitra sa trápila v útoku.

Polčasové skóre 36:40 stanovil trojkou Bjelica. Na začiatku tretej štvrtiny prišiel smolný okamih pre Smajlagiča, ktorý odišiel zo zápasu so zraneným členkom. Hostia viedli o 8 bodov – 45:53. Zápas sa chvíľami menil na trojkovú prestrelku. Vo veľmi bojovnom zápase sa Nitranom podarilo zrovnať stav na 66:66 po troch štvrtinách.

Po koši Joynera viedlo Komárno 74:68, ale Nitre sa podarilo otočiť na 80:76. To už museli domáci hrať s vysokou zostavou, keď sa im vyfauloval Kosa. Zápas gradoval, Nitra mala bližšie k víťazstvu. Ale posledný útok nevyužila a Hall poslal zápas do predĺženia presnou strelou tri sekundy pred koncom.

V predĺžení Nitra znovu dvakrát viedla o dva body, ale Bilič presnou trojkou dostal svoj tím do vedenia - 88:89. Do konca zostávalo 24 sekúnd. Na svetelnej tabuli po celý zvyšný čas svietilo nesprávne skóre - 88:87. Komárno ubránilo posledný útok Nitry a po krátkom skúmaní situácie zo strany rozhodcov vytryskla hosťujúca radosť.

• Rozhodovali Tomašovič, Šarišský a Turčin, TH: 21/11 - 29/14, fauly: 24 - 20, trojky: 7 - 9, 5 OCH: 34. Kosa, 44. Jenkins, 750 divákov.

• SPU: Jenkins 20, Nuhanovič 17, Kosa 11, Marič 10, Smajlagič 5 (Lošonský 13, Sparks 12, Howell, Hašan).

• MBK: Bjelica 19, Bilič 19, Kovačevič 18, Hall 12, Stojanov 2 (Joyner 10, Kozlík 6, Szabó 3).

• Ostatné výsledky druhých štvrťfinálových zápasov:Inter - Levice 106:64 - na zápasy 2:0, Prievidza - Banská Bystrica 109:65 - na zápasy 2:0, Svit - Handlová 98:65 - na zápasy 2:0.

Tretie a štvrté štvrťfinálové zápasy sa hrajú v piatok a v sobotu 14. a 15. marca a výhodu domáceho prostredia v nich budú mať v prvých dvoch stretnutiach hosťujúce celky.