Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej
BASKETBAL

V Handlovej až po predĺžení. Posledného vôbec nešetrili

Po prehre až po predĺžení na Hornej Nitre sa Komárňania rozlúčili so základnou časťou súťaže jasným víťazstvom doma nad Spišiakmi.

Komárňan Maj Kovačevič v obkľúčení dvoch brániacich Spišiakov. MBK zvíťazil nad Spišskou Novou Vsou vysoko.(Zdroj: (MD))

MBK Handlová - MBK Rieker Com Therm Komárno 84:79 po predĺžení (21:20, 37:32, 52:49, 72:72)

Začiatok patril hosťom, ktorý po dvoch minútach viedli 5:1, no domáci sa spamätali a do polovice prvej štvrtiny vyrovnali na 10:10. Mužstvá sa potom až do konca prvej časti hry striedali vo vedení. V druhej časti hry dominovali defenzívy. Na jej začiatku viedli o päť bodov domáci, no MBK sa dotiahol na rozdiel jediného bodu (31:30).

Výborná defenzíva "baníkov" však znamenala ich päťbodové vedenie pred veľkou prestávkou Tretia štvrtina priniesla veľmi vyrovnaný priebeh a na jej konci viedli domáci o tri body. Taktovku vzali do svojich rúk v 4. štvrtine Handlovčania a za stavu 66:51 v ich prospech sa zdalo, že je rozhodnuté.

Komárňania však zmobilizovali svoje sily a doviedli zápas až do predĺženia. V ňom dominovali domáci najmä vďaka precíznemu premieňaniu trestných hodov.

• TH: 33/21 - 19/14, fauly: 25 - 27, trojky: 9 - 9, rozhodovali: Ženiš, Lamoš a Margala, 500 divákov, štvrtiny: 21:20, 16:12, 15:17, 20:23 - 12:7.

• MBK: Bjelica 18, Matej Marchyn 4, Kovačevič 15, Bilič 8, Joyner 11, Szabó 0, Šoška 6, Hall 14, Stojanov 0, Kozlík 3. Tréner F. Rón.

• Ostatné výsledky 35.kola: Nitra - Prievidza 78:87 pp., Levice - Svit 71:91, Spiš. Nová Ves - Inter 73:80, B. Bystrica mal voľno.

MBK Rieker Com Therm Komárno - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 93:60 (26:20, 51:35, 73:54)

Od úvodného hvizdu to bola proti poslednému celku tabuľky jasná záležitosť domácich. Spišiaci sa ako tak držali iba prvú štvrtinu a tesná bola aj tretia časť hry. Najmarkantnejší bol rozdiel medzi oboma celkami v poslednej časti hry, v ktorej hostia zaznamenali iba šesť bodov.

Ani toto jednoznačné víťazstvo však nič nezmenilo na tom, že MBK postupuje do play-off z piateho miesta a jeho súperom v prvom kole bude Nitra.

• TH: 31/22 - 16/9, fauly: 14 - 24, trojky: 9 - 9, rozhodovali: Pipíška, Hančík a Szibilla, 450 divákov, štvrtiny: 26:20, 25:15, 22:19, 20:6

• Najviac bodov za MBK:Bjelica 17, Šoška 14, Stojanov 10

• Ostatné výsledky 36.kola: Svit - Nitra 79:57, Prievidza - Handlová 75:49, Spišská Nová Ves mala voľno.