Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

V Šuranoch majú majstrov Slovenska

Úspešní šurianski atléti chodia do Základnej školy na Bernolákovej ulici. Daniel hral predtým päť rokov futbal, Denisa chodila iba do tanečnej. Laura je športovkyňou telom aj dušou.

Šurianski atléti: zľava Laura, Denisa a Daniel.(Zdroj: (JK))

ŠURANY. Približne pred jeden a pol rokom začali štartovať v školských súťažiach, kde si ich všimol atletický tréner Jozef Malík. Zhodli sa, že je prísny a trvá na riadnom režime tréningov, ale inak to asi nejde. V zime i v lete trénujú minimálne trikrát týždenne.

Daniel si v atletickom klube postupne zlepšil výkon v skoku do výšky zo 140 na 182 centimetrov, Denisa namiesto 375 už skáče do diaľky 506 centimetrov. „Obaja sú čistými jednotkármi. Ani ich atletické výkony teda nebudú len o talente, šťastí či momentálnej forme. Priniesla ich vytrvalosť a zodpovednosť už takýchto mladých osobností,“ zdôrazňuje riaditeľ školy Miroslav Zajíček. Obaja chcú pokračovať v štúdiu na gymnáziu a ďalej súťažiť v atletike.

Laura je vraj telom i dušou športovkyňa. Skákať do výšky začala už v šiestej triede: „Videla som to v telke a chcela som skúsiť aj sama,“ hovorí. Už predtým vyhrala niekoľko súťaží, ale titul majsterky Slovenska je zatiaľ najvyšším úspechom. Po skončení deviatky chce študovať na športovom gymnáziu v Nitre.

Úspešné otvorenie halovej sezóny

Pretekári atletického oddielu Lokomotíva Šurany otvorili halovú sezónu štartom na Majstrovstvách západoslovenského atletického zväzu v hale v Bratislave. V kategórii starších žiakov zvíťazil v skoku do výšky výkonom 182 cm Daniel Krchňák a v skoku do diaľky výkonom 475 cm zvíťazila Denisa Hučíková.

Na druhom mieste skončila v skoku do výšky výkonom 153 cm Laura Gregušíková a v behu na 150 m Daniel Krchňák. Na treťom mieste skončil v skoku do diaľky žiakov Filip Šulík a v behu na 150 m Denisa Hučíková.

Umiestnenia na stupni víťazov vybojovali i pretekári v kategórii juniorov. Erik Kliment sa umiestnil na 2. mieste v skoku do diaľky, podobne, ako Kristína Pavlíková v kategórii junioriek. V trojskoku sa ešte na 3.mieste umiestnil Erik Kliment.

Dve prvenstvá na Latke

Na ďalšom podujatí LATKA 5 MIEST v Nitre na 1. mieste v kategórii žiačok skončili s rovnakým výkonom 155cm Laura Gregušíková a Denisa Hučíková. V kategórii žiakov na 2. mieste sa umiestnil výkonom 175 cm Daniel Krchňák.

Umiestnenia na stupni víťazov vybojovali i na ďalšom halovom atletickom podujatí - Otvorených halových majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu v Bratislave.

V kategórii žiakov zvíťazil Daniel Krchňák v skoku do výšky výkonom 179 cm, Laura Gregušíková v skoku do výšky výkonom 157 cm, Denisa Hučíková v skoku do diaľky výkonom 505 cm. Denisa Hučíková navyše v skoku do výšky výkonom 155cm obsadila 2. miesto.

V kategórii dorastencov obsadil v skoku do diaľky Martin Chovanec 3. miesto tak ako tiež v skoku do diaľky Erik Kliment v kategórii mužov.

Majstri Slovenska

Vo februári na Majstrovstvách Slovenska v hale juniorov v skoku do diaľky obsadil Erik Kliment 5.miesto a Matej Šulík 10.miesto. V trojskoku obsadil Erik Kliment 7.miesto a Maej Šulík 9.miesto. Matej Šulík bol na 9.mieste i v behu na 60 mprek.

Na Majstrovstvách Slovenska v hale žiakov v skoku do výšky obsadil 1.miesto Daniel Krchňák výkonom 177cm. Na 1.mieste sa umiestnila i Lucia Gregušíková ktorá výkonom 161cm zvíťazila v skoku do výšky žiačok.

Denisa Hučíková v skoku do diaľky výkonom 490cm obsadila 5.miesto a v skoku do výšky obsadila 9.miesto. V skoku do diaľky žiakov obsadil Filip Šulík 7.miesto.