Piatok, 25. september, 2020 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky

Po debakli v Prievidzi si doma výhrou nad Nitrou pofúkali rany

Komárňanskí basketbalisti utrpeli v stredu ťažkú prehru na Hornej Nitre o tridsať bodov. V sobotu si v derby čiastočne napravili chuť tesným víťazstvom nad Nitrou.

Strieľajúceho Komárňana Hala bráni Nitran Nuhanovič. V sobotňajšom zápase rivalov vyhral domáci MBK.Strieľajúceho Komárňana Hala bráni Nitran Nuhanovič. V sobotňajšom zápase rivalov vyhral domáci MBK. (Zdroj: MD)

BC Prievidza – MBK Rieker Co-Therm Komárno 90:60 (26:13, 52:38, 73: 43)

Lepšie začali domáci, ktorých agresívna hra na súpera platila a darilo sa im aj strelecky. Prievidžania nastrieľali už v prvej štvrtine dvakrát toľko bodov ako Komárno. Druhá štvrtina bola z pohľadu hostí snáď najlepšia, keď dvadsaťbodovú stratu dokázali tri a pol minúty pred veľkou prestávkou znížiť na 16, no ďalej to už nešlo. Doslova streleckým výbuchom možno nazvať tretiu štvrtinu zo strany MBK, keď zverenci trénera Františka Róna v nej zaznamenali iba žalostných päť bodov. V záverečnej štvrtine sa zápas už len dohrával.

• TH: 17/12 – 16/10, fauly: 22 – 17, trojky 10 – 6, 1800 divákov, rozhodovali: Ženiš, Tomašovič, Lamoš, štvrtiny: 26:13, 26:25, 21:5, 17:17.

• MBK: Hall 11, Joyner 11, Bilič 8, Myles 6, Stojanov 0 (Kovačevič 12, Szabó 10, Matej Marchyn 2, Petrovský 0, Šoška 0). Tréner: F. Rón

POVEDAL PO ZÁPASE

• František Rón (tréner Komárna): „Dnes sme odohrali zlý zápas, v obrane i v útočnej fáze. Domáci nás predčili úplne vo všetkom, od streľby až po agresivitu v obrane. Sami sme stratili 19 lôpt, s čím sa nedá vyhrať takýto zápas. Myslím si, že na konci prvej polovice sme to trošku stiahli, pár minút v tretej časti sme sa držali.

Problém bol v tom, že sme síce Prievidzu ubránili, ale nedali sme koše, vďaka ktorým by sme sa dotiahli ešte viac. Šancí sme na to mali niekoľko, no potom stačila trojminútovka, keď sa domáci po našich stratách odtrhli definitívne a zápas sa už len dohrával.

Určite si spravíme videorozbor tohto zápasu, pretože individuálne výkony niektorých hráčov sú ďaleko od tých, aké predvádzali v priebehu sezóny. Stále však musíme pracovať aj na tom, čo nám nejde.“

• Ostatné výsledky 33.kola: Nitra - Inter 73:104, Handlová - Banská Bystrica 78:56, Spišská Nová Ves - Levice 79:53, Svit mal voľno.

MBK Rieker Com Therm Komárno - Edymax SPU Nitra 74:70 (18:15, 34:29, 53:45)

Derby prinieslo trocha nervozity a viac bojovnosti ako peknej hry na oboch stranách. Komárno už s novým rozohrávačom Bjelicom malo hru počas celého zápasu pod kontrolou a dovolilo súperovi len niekoľko krát znížiť stratu. MBK napokon na štvrtý pokus zdolal svojho rivala.

• TH: 26/21 - 12/8, fauly: 18 - 25, trojky: 3 - 8, rozhodovali: Lukáč, Tomašovič a Pipíška, 550 divákov, štvrtiny: 18:15, 16:14, 19:16, 21:25.

• MBK: Bjelica 6, Kovačevič 7, Bilič 17, Hall 22, Joyner 12, Szabó 3, Matej Marchyn 7, Šoška 0, Stojanov 0. Tréner František Rón.

• František Rón (tréner Komárna): „S našim výkonom som spokojný. Prišiel k nám nový rozohrávač, ktorý s nami absolvoval tri tréningy. Som taktiež spokojný aj s jeho výkonom, no samozrejme, musí sa ešte zohrávať s novými spoluhráčmi.

V závere síce urobil niekoľko jednoduchých chýb, možno keby namiesto pokusu o smeč išiel na istotu, viedli by sme o 7 bodov, takto sme dostali dva koše po sebe a bolo to len o dva body. Ale inak, ako hovorím, som s ním spokojný, dobre distribuoval lopty a vyhľadával spoluhráčov, je veľmi dobrý obranca a má vžité veci, ktoré mu nemusím vysvetľovať.“

• Ostatné výsledky 34.kola: Inter - Handlová 83:61, Svit - Prievidza 73:59, B. Bystrica - Spiš.N. Ves (skončilo sa po našej uzávierke), Levice mali voľno.

• Program 35. kola: 24.2. Levice - Svit, 26.2. Spiš.N.Ves - Inter, Handlová - Komárno, Nitra - Prievidza, B. Bystrica má voľno.

• Program 36.kola: 1.3. Svit - Nitra, Prievidza - Handlová, Komárno - Spiš. N. Ves, B. Bystrica - Levice, Inter má voľno.