Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Proti Ferencvárosu kanonáda. Újpest nedal svoju kožu lacno

Sériu posledných troch zápasov základnej časti začali Novozámčania proti Ferencvárosu impozantne, Újpest sa až do konca statočne držal.

Posledný celok tabuľky MOL LIGY Újpest (v bielom) sa v piatok držal v Nových Zámkoch statočne a prehral len tesne.

HC Mikron Nové Zámky - Ferencváros ESMTK 9:2 (2:0, 3:2, 4:0)

Novozámčania začínali v bráne s Krajčovičom, ktorý nahradil chorého Chovana a od prvých minút mali opraty pevne vo svojich rukách..

V 7.minúte sa najskôr trafil Podstavek a o 13.  sekúnd ho napodobnil Frolík. Do konca prvej tretiny už viac gólov nepadlo, keď najmä pri nebezpečných strelách Kowalczyka a niekoľkých ďalších dobrých príležitostiach domácich, dobre zasiahol hosťujúci brankár Budai. Prostrednú časť začal HC Mikron tak ako prvú skončil, teda veľkým náporom a už po 39. sekundách zvýšil svoj náskok Ondrejom Štefankom na 3:0.

Aj keď sa hosťom podarilo znížiť po ojedinelom úniku zásluhou Vaszjunyina, Novozámčanov to vôbec nevyviedlo z miery. Produkovali veľmi pekný hokej, ktorý odmenilo obecenstvo viackrát potleskom. Gólovo sa v ďaľšom priebehu hry v domácom tíme presadili Frolík s Uhnákom, keď výsledok do druhej prestávky prikrášlil ešte z pohľadu hostí ich fínsky legionár Ojanen. V záverečnej tretine to bol zo strany HC Mikron strelecký koncert, pričom hostia len so šťastím unikli dvojcifernému debaklu.

Ť• Góly HC Mikron: . Štefanka 3, Frolík 2, Podstavek, Čaládi, Uhnák, Polčík

• HC MIKRON: Krajčovič (Konobry) - Hrudík, Kowalczyk, Baron, Kameš, Šiška, Sucharda, Král, Pavešic - Dubec, Podstavek, Štefanka O., Frolík, Hurtaj, Weissmann, Polčík, Čaládi, Uhnák, Ružička, Korytko. Tréner R. Spišák.

POVEDAL PO ZÁPASE

Róbert Spišák, tréner HC MIkron: "Začali sme veľmi dobre, boli sme potentí v koncovke, ale na základe toho nášho gólového náskoku, sme urobili niekoľko chýb v organizácii obrany, kde pri príležitostiach hostí sa dobre predviedol mladý brankár Pavel Krajčovič. Myslím si, že sme gólmi, gólovými akciami a našou hrou pobavili vynikajúceho novozámockého diváka. Máme teraz pár dní pauzu, počas ktorej sa dôkladne pripravíme na ďalšie posledné dva zápasy základnej časti súťaže".

HC Mikron Nové Zámky - Úpesti TE 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Hráči HC Mikron Nové Zámky po prvý raz nastúpili na domácom ľade v nových dresoch proti mužstvu Újpestu, ktoré zaujíma v tabuľke poslednú priečku. V bráne dostal od začiatku príležitosť Krajčovič, ktorý odchytal zápas spoľahlivo. Aktívnejšie začali hostia, ktorí mali dobrú šancu na skórovanie už v 26.sekunde, avšalk zostalo len pri nej. Novozámčania sa postupne dostávali do tempa a vedenia sa ujali v 9.minúte., keď spomedzi kruhov skóroval Weissmann.

Ten istý hráč zvýšil o štyri minúty vedenie domácich vo vlastnom oslabení, keď mu asistovali Kameš s Frolíkom. Radosť hráčov HC Mikron z dvojgólového vedenia však netrvala dlho, lebo o dve minúty Reiter znížil. V druhej časti hry mohli Novozámčania rozhodnúť o svojom víťazstve, avšak množstvo príležitostí nevyužili. Na konci druhého dejstva boli vylúčení naraz dvaja hráči HC Mikron Podstavek s Baronom a hostia svoju dvojnásobnú početnú prevahu využili na začiatku záverečnej časti hry, keď bol úspešný opäť Reiter. O tom, že HC Mikron napokon získal všetky tri body, rozhodol obrancza Kowalczyk, ktorý strelil víťazný gól v 44.minúte spoza modrej čiary.

• Góly HC Mikron: Weissmann 2, Kowalczyk

• HC Mikron: Krajčovič (Chovan) – Hrudík, Kowalczyk, Sucharda, Šiška, Baron, Kameš, Pavešic, Král - Podstavek, Dubec, Štefanka O., Hurtaj, Frolík, Weissmann, Čaládi, Uhnák, Polčík, Korýtko, Ružička. Tréner R. Spišák.

HC Mikron Nové Zámky - ASC Corona Brasov - skončilo sa po našej uzávierke.