Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ

Senzáciu Štart nezopakoval. Bez gólov to nejde

Hádzanárom novozámockého Štartu sa senzačné víťazstvo nad Topoľčanmi zo základnej časti doma zopakovať epodarilo. V sobotu v hale Milénium dominovali "žochári".

Pohľady brániacich Novozámčanov upriamené na rozohrávača Topoľčian Valenta (7). Štart - Topoľčany 18:25Pohľady brániacich Novozámčanov upriamené na rozohrávača Topoľčian Valenta (7). Štart - Topoľčany 18:25 (Zdroj: RG)

HC Štart Nové Zámky - HK Topoľčany 18:25 (7:14)

Favorizovaní hostia začali sebavedome a rýchlo viedli 3:0. Domáci ako keby mali zo súpera príliš veľký rešpekt. Počas celého prvého polčasu boli v útoku časti krát bezradní, z čoho pramenil aj veľmi nízky počet strelených gólov na ich konte len 7.

Po zmene strán Topoľčanci zvýšili svoj náskok až na rozdiel deviatich gólov. Následne Štart trocha ožil a znížil svoju stratu na rozdiel šiestich gólov (v 42. minúte 13:19). Zdalo sa, že by sa mohol do zápasu vrátiť, no prišli dve vylúčenia na jeho strane a v početnej výhode skúsení hostia "nastavili" ukazovateľ skóre na desaťgólový rozdiel vo svoj prospech (v 52. minúte 14:24).

Zverenci trénera Ivana Pompoša potom už nemali žiaden problém poľahky doviezť stretnutie, ktoré úrovňou prítomných divákov nadchnúť vôbec nemohlo a sotva ho možno nazvať priemerným, do víťazného konca. Novozámčanom pri streleckej mizérii v tomto stretnutí chýbala aj patričná dávka oduševnenia a bojovnosti.

Konečný výsledok asi prezrádza aj najväčšiu príčinu, ktorá tkvie v streleckej impotencii Novozámčanov v tomto stretnutí. Dať v dnešnej rýchlej, modernej hádzanej iba osemnásť gólov za zápas, pričom v prvom polčase bol Štart úspešný iba sedem krát, je pramálo. Navyše rovnú polovicu novozámockých gólov čiže deväť strelil jeden hráč a to ostrieľaný Tomáš Straňovský.

Hráči Štartu pôsobili v útoku často bezradným dojmom a na obranu súpera nedokázali nič vymyslieť. Nepomáhali im ani rady trénera Sporného počas oddychových časov.

Škoda pre Štart, pretože ani hostia, ktorých prišla do Nových Zámkov povzbudiť skupinka fanúšikov, toho nič extra neukázali a tak sa zápas dal nazvať sotva priemerným. Prítomní diváci nemohli mať z neho príliš hodnotný športový zážitok. Pravdepodobne naň veľmi ľahko a rýchlo zabudnú dúfajúc, že pri najbližšej návšteve extraligového hádzanárskeho stretnutia v hale Milénium uvidia lepšie predstavenie v podaní najlepšej šestice našich extraligových mužstiev.

Rovnú polovicu novozámockých gólov strelil ostrieľaný Tomáš Straňovský.

• Priebeh: 0:3, 3:8, 5:11, 6:13, 9:18, 10:19, 13:19, 14:24,.

• Pok. hody: 4/1 - 4/3, vylúčení: 6 - 8, ČK: Slaninka za faul, Masaryk (obaja Topoľčany) za tri vylúčenia, rozhodovali: Dvorský a Karlubík, 350 divákov.

• ŠTART: Šuba, P. Šeben: Veréb 1, Mojzes, Monczka 2, Minarovič 1, Ficza 1, Mokryš 1, L. Barus 1, Pogány, Szapu, E. Šeben, Straňovský 9/1, L. Vadkerti 2, Veres 1, Kele. Tréner P. Sporni

Ostatné výsledky nadstavnovej časti
• Skupina o 1. - 6. miesto - 2.kolo: Bratislava - Košice 23:24, Prešov - Hlohovec (4.3.).

• Program 3.kola: 19.2. (streda) Hlohovec - Bratislava, 21.2. (piatok) Košice - Nové Zámky, Prešov - Topoľčany 37:22 (predohrali 5.2.)

• Skupina o 7. - 10. miesto - 1.kolo: Považská Bystrica - Pezinok 32:27, Modra - Martin 27:14.

• Program 2. kola: 21.2 (piatok) Pezinok - Martin, 22.2. (sobota) Považská Bystrica - Modra.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?