Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Vývoj zápasu zvrátil falošný útočník

Hrdinom zápasu HSC Csíkszereda - HC Mikron Nové Zámky (2:3) bol minulú nedeľu Jakub Hrudík.

Play-off by už Novozámčanom uniknúť nemalo.

Hrdinom zápasu HSC Csíkszereda - HC Mikron Nové Zámky 2:3 bol minulú nedeľu Jakub Hrudík.

Na začiatku druhej tretiny stretnutia došlo k zaujímavej situácii. Tento dvadsaťdvaročný odchovanec nitrianskeho hokeja naskočil do zápasu na pre neho nezvyčajnom poste ľavého krídla, keď musel nahradiť zraneného spoluhráča Lukáša Ružičku.

"Falošný útočník" Novozámčanov sa uviedol viac než dobre, nakoľko v priebehu prvých dvoch striedaní za necelé dve minúty strelil dva góly a otočil tak nepriaznivý výsledok z pohľadu svojho mužstva z 0:1 na 2:1.

"Na striedanie sme boli pripravení v stretnutí iba dvaja obrancovia a tak som po zranení Lukáša musel naskočiť do útoku, hoci som útočníka predtým nikdy nehral," objasňuje situáciu Jakub Hrudík, ktorému sa dva góly v jednom zápase podarilo dať už aj vo vlaňajšej sezóne, avšak zo svojho tradičného postu obrancu..

No a ako videl dôležité gólové momenty zo zápasu s Csíkszeredou na jej ľade autor presných zásahov?

" Ten prvý gól bol aj trochu náhodný. Po buly som zbadal voľný puk medzi korčuľami hráčov, vystrelil som a našťastie puk prenikol až do brány. Pri tom druhom sme boli v útoku s Ondrom Štefankom, ktorý mi to dal do tandemu a po mojej strele skončil puk v ľavom hornom rohu súperovej brány."

Šťastné momenty pre spoľahlivého obrancu HC Mikron, ktorý však túto sezónu rozhodne nemôže považovať za šťastnú. Po vyše dvojmesačnej pauze, ktorú zapríčinilo vykĺbené rameno, bol zápas minulú nedeľu v Csíkszerede iba jeho piatym po vynútenej pauze.

Jakub Hrudík dal v Csíkszerede dva góly.

Vyzerá to tak, že po zdravotnej stránke by mal byť hráč v poriadku a pripravený pomôcť svojmu mužstvu vo zvyšných zápasoch základnej časti ako aj v ťažkých súbojoch v play-off, ktoré by Novozámčanom už uniknúť nemalo.

"Zostávajú nám už iba štyri zápasy, ktoré by sme chceli vyhrať. Po prestávke nastúpime na ľade Újpestu, ktorý privítame ešte raz aj doma a ďalšie dva zápasy hráme na vlastnom ľade proti Ferencvárosu a Brasovu.

Nič nechceme podceniť, dobrou hrou a víťazstvami by sme radi do hľadiska Novozámockého zimného štadióna prilákali čo najviac divákov, povedal na záver Jakub Hrudík.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí