Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
ATLETIKA

Ženčár s rekordom, Magyar s víťazstvami

Úspešne sa rozlúčili so starým rokom pretekári AC Nové Zámky, pričom pozoruhodné výsledky dosiahli najmä Pavol Ženčár a Imrich Magyar.

Pavol Ženčár pridal rekord aj na konci roka. Imrich Magyar dominoval vo sviatočných behoch.Pavol Ženčár pridal rekord aj na konci roka. Imrich Magyar dominoval vo sviatočných behoch. (Zdroj: (RG))

Na jednej so záverečných vlaňajších halových súťaží, ktorou bol medzinárodný mládežnícky míting 15. decembra v bratislavskej hale Elán, štartovali aj mladí pretekári AC Nové Zámky.

Pavol Ženčár s novým rekordom

Mimoriadne úspešnú atletickú sezónu ukončil slovenský reprezentant Pavol Ženčár novým halovým klubovým rekordom vo vrhu guľou, keď zvíťazil takmer s trojmetrovým náskokom výkonom 17,79, čím vylepšil svoj rekordný výkon z marca o poldruha metra.

Tento talentovaný vrhač, zverenec trénera Ľudovíta Ivolku tak potvrdil správny smer svojej prípravy na dosiahnutie svojho tohtoročné cieľa, ktorým je úspešná júnová európska kvalifikácia v azerbajdžanskom Baku na zabezpečenie si účasti na 2. olympijských hrách mládeže v čínskom Nanjingu.

Okrem víťazstva P. Ženčára sa darilo aj ďalším novozámockým pretekárom. V ročníku narodenia 2001 bol v behu na 300m najrýchlejší Karol Dráfi časom 49,29 s, ku ktorému pripojil 3. miesto v behu na 60m (9,43 s).

Medzi pretekármi narodenými v roku 2000 bol najlepší v skoku do diaľky Miroslav Polkoráb výkonom 440 cm. V ročníku 1999 zvíťazil aj Ladislav Virág v behu na 60m časom 7,68 s, tak isto v skoku do diaľky Marcel Lantoš výkonom 551 cm ako aj vo vrhu guľou Štefan Hruboň za 12,77. V staršom žiactve zvíťazil v behu na 600m Adrián Petrina časom 1:33,08 a v doraste skončil na 3. mieste v behu na 800m Martin Zaťko časom 2:13,96.

V koncoročných behoch víťazstvá Imricha Magyara

Úplný záver atletickej sezóne patrí už dlhé roky vianočným a silvestrovským behom. Na niektorých z nich štartovali aj bežci AC Nové Zámky. Najviac sa tradične darilo Imrichovi Magyarovi, ktorý najprv zvíťazil v 46. ročníku Vianočného behu mesta Lučenec, keď na 20 km vzdialenosti dosiahol čas 1:07:23,2.

Na polovičnej trati bol najrýchlejší Gabriel Švajda časom 33:03,7, keď na treťom mieste dobehol ešte Tomáš Kubej za 33:29,1. Na tej istej vzdialenosti skončila medzi ženami na 2. mieste Nikoleta Benyo časom 42:55,7. Už v 48. ročníku Silvestrovského behu medzi mostmi v Piešťanoch bol na 10 km Imrich Magyar opäť najlepší časom 33:56.

Ešte začiatkom decembra triumfoval aj v jubilejnom 30. ročníku Machulinskej dvadsiatky v čase 1:10:25,1 a na vzdialenosti 6 km skončila na 3. mieste Nikoleta Benyo za 26:05,7.

A celkom na záver na Silvestra boli I. Magyar a N. Benyo najlepší aj v cestnom behu v Dunajskej Strede. Na druhom mieste tu skončil Krisztian Dinga a na mieste štvrtom Mário Végh. V silvestrovskom behu na Zobor skončil na 3. mieste Benjamín Hajtman pred Attilom Keszegom. Ako tretia dobehla Kristína Hajtmanová a medzi dorastencami skončil na 2. mieste Adrián Petrina.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Za viac peňazí menej muziky. Za odpad si v Nových Zámkoch priplatíme

V roku 2021 zaplatíme za smeti o pätinu viac. OD niektorých domov však budú odvážať odpad zriedkavejšie. V meste pribudnú aj kontajnery na elektroodpad.

Náklady na odpad rastú. Priplatia si aj Novozámčania. Od niektorých domov ho však budú odvážať zriedkavejšie.

Na klubovej úrovni spolu nehrali

Futbalistky, ktoré preslávili novozámocký región.

Stephanie Deszátová v modrom drese FC Union Nové Zámky v zápase Ligy majsteriek.