Štvrtok, 24. máj, 2018 | Meniny má Ela
BASKETBAL

Podtatrancov zdolali o triedu, s "baníkmi" však pustili perie.

Výhru i prehru si zaknihovali komárňanskí basketbalisti v týždni v dvoch domácich zápasoch.

Proti obrane Svitu sa snaží presadiť Komárňan Joyner. MBK Napokon zdolal Svit až prekvapujúco hladko.(Zdroj: (MD))

MBK Rieker Com Therm Komárno - Iskra Svit 86:64 (25:16, 46:30, 65:49 )

O všetkom sa rozhodlo už v prvej štvrtine, v ktorej boli domáci lepší najmä v doskakovaní pod oboma košmi. Iskre citeľne chýbal mladý center Židzík, ktorý odišiel do Handlovej a tak bola dominancia komárňanských pivotov Halla a Joynera výrazná.

V úvodnom dejstve zahral v domácom celku výborne Stojanov, ktorý nahradil zraneného kapitána Kozlíka. Aj v druhej časti hry náskok Komárna narastal, keď zverenci trénera Róna mali oveľa lepší pohyb ako ich súper, ktorý nedokázal nájsť recept na výbornú obranu MBK.

Iba v tretej časti hry dokázala Iskra držať s domácimi krok, avšak o zápase už bolo dávno rozhodnuté. Komárňania po dobrom kolektívnom výkone zvíťazili prekvapujúco hladko nad súperom, ktorý si v treťom kole z juhu Slovenska odviezol dva body za tesnú výhru 83:85.

• TH: 24/19 - 28/18, fauly: 24 - 24, trojky: 3 - 4, rozhodovali: Gabara, Pipíška a Kurpaš, 580 divákov,

štvrtiny: 25:16, 21:14, 19:19, 21:15.

• KOMÁRNO: Hall 27, Joyner 17, Bilič 10, Stojanov 9, Myles 8 (Šoška 8, Matúš Marchyn 3, Kovačevič 3,

Szabó 1, Maslík 0). Tréner: F. Rón.

HLAS PO STRETNUTÍ

František Rón (tréner Komárna): „Myslím, že sa nám skvele vydaril úvod do stretnutia, keď sme Svit prevýšili väčšou agresivitou v obrane. Hráči veľmi dobre splnili taktické úlohy, s ktorými sme do zápasu išli.Venovali sme sa rozboru hry Svitu, vedeli sme, že odohral vynikajúci zápas na Interi a obávali sme sa, aby to nezopakoval. Zastavili sme súpera rýchlym prechodom do útoku, čo bolo veľmi dôležité v prvom polčase.Vychádzalo to všetko z našej obrany, aj keď prvých 30 minút sme rotovali minimum hráčov, no chceli sme vyskúšať niečo iné a som rád, že sa nám to podarilo a našťastie to vyšlo.“

• Ostatné výsledky 23.kola: Nitra - B.Bystrica 95:91, Prievidza - Inter 84:75, Handlová - Levice 78:77 pp., Spiš.N. Ves mala voľno.

MBK Rieker Com Therm Komárno - BC Prievidza 69:82 (22:24, 35:47, 52:60, 17:22)

Hostia od začiatku digtovali tempo hry. V druhej štvrtine si vytvorili náskok, ktorý sa im darilo udržiavať až do konca. Domácim citeľne chýbali zranení Szabó a Kozlík a navyše sa im nedarilo premieňať trestné hody.

Prievidžania v závere už len umne kontrolovali hru a po kompaktnom výkone zvíťazili v Komárne úplne zaslúžene.

• TH: 27/18 - 16/13, fauly: 16 - 24, trojky: 5 - 11, rozhodovali: Tomašovič, Turčin a R. Hricišin, 750 divákov, štvrtiny: 22:24, 13:23, 17:13, 17:22

• KOMÁRNO: Myles 19, Bilič 9, Hall 16, Joyner 8, Stojanov 12, Marchyn 3, Kovačevič 0, Šoška 2. Tréner: F. Rón.

• Ostatné výsledky 24.kola: Levice - Spiš. Nová Ves 80:77, Inter - Nitra 74:75, B. Bystrica - Handlová 90:70, Svit mal voľno.

• Program 25.kola 15.1.: Nitra - Komárno, Handlová - Inter (13.1.), Prievidza - Svit, Spiš.N. Ves - B. Bystrica, Levice majú voľno.
• Program 26.kola 18.1. : Svit - Levice, Inter - Spiš. N. Ves, Komárno - Handlová, Prievidza - Nitra, B. Bystrica má voľno.