Streda, 7. december, 2022 | Meniny má Ambróz

V susedskom derby deľba bodov

V levickej športovej hale videla pekná návšteva atraktívne susedské derby, v ktorom si súperi body rozdelili.

Peter Serbin (10) v obkľúčení Levičanov . Ani jeho dva góly napokon nestačili k víťazstvu MFK TW.Peter Serbin (10) v obkľúčení Levičanov . Ani jeho dva góly napokon nestačili k víťazstvu MFK TW. (Zdroj: (LK))

Futsal Team Levice – MFK Tupperware Nové Zámky 5:5 (0:2)

Počas opatrnej úvodnej štvrťhodiny si súperi navzájom opečiatkovali brvná, okrem toho sa nič mimoriadne neudialo. Až prišla 14. minúta a prvé korenie duelu, kedy sa na poste pivota ideálne otočil Serbin a poslal hostí do vedenia.

SkryťVypnúť reklamu

Východniar v drese MFK TW si pred odchodom do kabín vypýtal slovo ešte raz, v záverečných sekundách sa dostal do brejku a sám pred Molnárom elegantne upravil na 0:2.

To, čo hostia nechceli, sa stalo v druhom dejstve realitou. Už po niekoľkých sekundách hry dostal pätičkou Levice do zápasu Švec. Týmto zásahom sa akoby roztrhlo vrece s gólmi. O dve minúty na to zbehol po pravej strane Čambal a krížnou strelou zvýšil vedenie hostí. Rovnako v 24. minúte sa hosťujúci Gašparík presvedčil o tom, že aj futsalová lopta je guľatá.

Najprv sa rútil sám na Molnára, no bránu trestuhodne minul a z následného protiútoku si vrazil Rakicovu strelu do vlastnej siete – 2:3. Žltozelení ožili, rovnako aj ich publikum a po chybe hosťujúcej obrany najprv Zorád vyrovnal a o dvadsať sekúnd na to ten istý hráč presnou strelou misky váh aj preklopil na domácu stranu. Zámčania sa dokázali otriasť a levický rozlet zastaviť. B 31. minúte po signály z rohu vyrovnal Turan na 4:4. Ani tento stav však na ukazovateli skóre nevydržal dlho, po Birdáčovom úniku Levice opäť viedli. Aj na to prišla pohotová hosťujúca odpoveď, keď štyri minúty pred koncom vyrovnal na 5:5 Gašparík.

V zaujímavom zápase sa bolo na čo pozerať, dobrá kulisa, päťsto divákov, desať gólov a miestami aj emotívne iskry, ktoré k vybičovanému derby patria.

Gólovú bodku za zápasom mohol dať paradoxne exlevičan vo farbách Tupperware Krivočenko, ktorý sa po Serbinovom pase ocitol sám zoči-voči Molnárovi, no v poslednej sekunde namieril tesne vedľa. Remíza je však spravodlivá.

• Góly MFK TW: Serbin 2, Čambal, Turan, Gašparík

• MFK TW: Sládeček – Hajko, Turan, Dudáš, Krivočenko , Serbin, Piskla, Čambal, Gašparík, Oršolík, Volentier, Gelle, Šeben, Bagocký. Tréner Martin Čambal.

• Ostatné výsledky 10. kola: Nitra - FTVŠ UK 3:4, Slov-matic - Pinerola 1:1, Čekan - Žilina, Púchov - Prešov (odložili)

• Najbližší domáci zápas: 18.12.2013 (streda) o 19.00, ŠH MIlénium, MFK TW Nové Zámky vs Across Pinerola Bratislava. Počas prestávky stretnutia vianočné žrebovanie hodnotných cien.

• Ostatné zápasy 11.kola: 19.12.2013 (štvrtok), FTVŠ UK - Slov-matic, 20.12.2013 (piatok), Žilina – Levice, Prešov – ČM Bratislava, Nitra - Púchov