Piatok, 18. august, 2017 | Meniny má Elena, Helena
HOKEJ - MOLLIGA

Ferencváros sa len doťahoval. Miskolc už bral všetky body

V pondelok Ferencváros iba pohrozil. Vo štvrtok však už Miskolc vzal po prvý krát v tejto sezóne Novozámčanom všetky body z domáceho ľadu.

Brankár Chovan mal v zápase proti Miskolcu najmä v tretej tretine čo robiť, dvakrát však zasiahnuť nestačil.(Zdroj: (RG))

HC Mikron Nové Zámky - Ferencváros ESMTK 4:3 (0:0, 4:1, 0:2)

Po bezgólovej prvej tretine sa vrece s gólmi doslova roztrhlo v prostrednej časti hry. Vedenie domácim získal v 28. minúte strelou od modrej čiary obranca Šiška, keď brankár hostí mal zakrytý výhľad o päť a pol minúty na to pri tlaku hostí a snahe o vyrovnanie unikol Uram a bombou do šibenice zvýšil na 2:0.

Kontaktný gól Sijku domácich nevykoľajil a ich nová akvizícia Hurtaj svojim prvým gólom v novozámockom drese zvyšoval v 37. minúte na 3:1. Gólový účet druhej tretiny uzavrel po samostatnom nájazde domáci Dubec a zdalo sa byť rozhodnuté.

Tretia tretina však patrila hosťom, ktorí sa čoraz častejšie dostávali pred Chovanovu bránu a necelé dve minúty pred koncom sa priblížili na rozdiel jediného gólu. Záverečný tlak Ferencvárosu už Novozámčania i keď so šťastím prežili.

• Góly HC Mikron: Šiška, Uram, Hurtaj, Dubec.

• HC Mikron: Chovan - Sucharda, Kubica, Baron, Zajac, Král, Kowalczyk, Šiška, Pavešic - Hardi, Fiala, Hurtaj, Korytko, Ružička. O. Štefanka, Dubec, Frolík, Uram, Uhnák. Tréneri: L. Lubina, S. Mečiar.

HC Mikron Nové Zámky - Miskolci Jegesmedvék 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)

Novozámčania podali v tomto zápase svoj najhorší výkon na domácom ľade v tejto sezóne a po prvýkrát vyšli doma bodovo naprázdno. Len v druhej časti hry sa dokázali hráči HC Mikron vzchopiť a podarilo sa im dvojgĺový náskok súpera po prvej tretine zlikvidovať. Tretia časť hry sa podobala tej prvej.

Domáci hrali nepresne, nedôrazne a po chybách v obrane inkasovali. V závere pri presilovej hre siahli aj po hre bez brankára, avšak definitívne víťazstvo "Ľadových medveďov" spečatil do prázdnej brány Hajós. Bol to už štvrtý zápas po sebe, v ktorom Novozámčania prehrali poslednú tretinu tak, že v nej nestrelili ani gól.

• Góly HC Mikron: Frolík, Dubec

• HC Mikron: Chovan - Sucharda, Kubica, Baron, Zajac, Král, Kowalczyk, Šiška, Pavešic - Hardi, Hurtaj, Korytko, Ružička, O. Štefanka, Dubec, M. Štefanka, Frolík, Uram, Weissmann, Uhnák, Polčík. Tréneri: L. Lubina, S. Mečiar.

• Najbližší domáci zápas: 22.12.2013 (nedeľa) o 18.00 HC Mikron Nové Zámky vs Dab Docler Dunaújváros.