Streda, 13. december, 2017 | Meniny má Lucia
HOKEJ - MOLLIGA

Body unikli v nevydarených tretích tretinách

V dvoch stretnutiach týždňa získal HC Mikron len dva body za domáce víťazstvo s Csíkszeredou po nájazdoch.

Novozámčanom (v zelenom) ešte stále chýba víťazstvo nad Csíkszeredou v riadnom hracom čase.

Miskolci Jegesmedvék - HC Mikron Nové Zámky 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Novozámčania nastúpili na stretnutie pre veľkú maródku iba s troma kompletnými pätorkami a navyše prišli v zápase o ďalších dvoch hráčov.

Domáci sa ujali vedenia v 9. minúte, keď Chovanom vyrazenú strelu Rafaja, poslal do siete Faith. Potom sa nepríjemne zranil hosťujúci Weissmann, ktorý už v ďalšom priebehu do hry nezasiahol.

V druhej časti hry sa opäť vedenia ujali domáci v 33.minúte po tvrdej strele Boyla, ale odpoveď hostí prišla ešte v tej istej minúte. Uhnák ideálne našiel Korýtka, ktorý bekhendom prekonal domáceho brankára.

V tretej tretine už Novozámčania nedokázali odpovedať na dva presné domáce zásahy, hoci sa o to v závere pokúšali pri vyše trojminútovej powerply. HC napokon v 59. minúte prišiel aj o Polčíka, ktorý po šarvátke inkasoval trest v hre a prišiel i o registračku.

• Góly HC Mikron: Polčík, Korytko

• HC Mikron: Chovan - Sucharda, Baron, Zajac, Král, Kowalczyk, Šiška, Pavešic - Hardi, Korytko, Ružička, O. Štefanka, Frolík, Uram, Weissmann, Čaládi, Uhnák, Polčík. Tréneri: L. Lubina, S. Mečiar.

HC Mikron Nové Zámky - HSC Csíkszereda 4:3 sn. (0:1, 3:1, 0:1)

Začiatok zápasu patril hosťom, ktorí sa hneď od úvodu tlačili pred Chovanovu bránu. Svoju prevahu dokázali využiť už v 9. minúte, keď autorom ich vedúceho gólu bol Szocs. Domáci sa v prvej tretine gólovo presadiť nedokázali, „plyšáková lavína“ tak prišla až po klaksóne.

Do druhej tretiny nastúpil HC Mikron s väčšou iniciatívou a už po štyroch minútach hry sa mu podarilo vyrovnať. O niekoľko minút na to však nepozornosť v obrane Novozámčanov potrestal Moldovan. Novozámčania však pokračovali vo svojom tlaku a dvoma zlepenými gólmi sa im podarilo otočiť stav stretnutia na 3:2. Pekná návšteva mohla v tretej tretine sledovať dobrý hokej so šancami na oboch stranách.

Gól videli diváci len jeden a to v Chovanovej sieti, keď bol v 57. minúte úspešný opäť Szocs. Na rad tak prišlo predĺženie, v ktorom však gól nepadol. O dvoch bodoch pre HC Mikron rozhodol napokon Kowalczyk jediným premeneným samostatným nájazdom.

• Góly HC Mikron: Frolík 2, Ružička, rozhodujúci nájazd Kowalczyk.

• HC Mikron: Chovan - Sucharda, Kubica, Baron, Zajac, Kowalczyk, Král, Šiška, Pavešic - Hardi, Fiala, Korytko, Ružička, Dubec, O. Štefanka, Frolík, Uram, Čaládi, Uhnák. Tréneri: L: Lubina, S. Mečiar.

• Najbližší domáci zápas: 9.12.2013 o 18.00 h HC Mikron Nové Zámky - Ferencváros ESMTK