Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Novozámčania porazili účastníka MS vo futsale

Futsalisti MFK Tupperware prijali ponuku, aká sa neodmieta. Prvú decembrovú nedeľu si zmerali v maďarskom Tarjáne sily s národným výberom Kuvajtu.

Spoločná fotografia oboch celkov po stretnutí v maďarskej obci Tarján.Spoločná fotografia oboch celkov po stretnutí v maďarskej obci Tarján. (Zdroj: (KM))

Futsalisti MFK Tupperware prijali ponuku, aká sa neodmieta. Prvú decembrovú nedeľu zmerali v maďarskom Tarjáne sily s národným výberom Kuvajtu.

Kuvajt – MFK Tupperware Nové Zámky 4:5 (1:0)

Účastník posledných majstrovstiev sveta začal s veľkým elánom a v úvodných minútach priklincoval Novozámčanov k ich bráne. Pálil z každej možnej situácie, no pozorná obrana na čele s gólmanom Sládečkom tlak ustála. MFK skúšalo šťastie rýchlymi únikmi, pričom najmä samostatné nájazdy Dudáša či Glofáka volali po góle.

V 13. minúte našiel z nemožného uhla medzierku Musabaty a Kuvajt viedol. Hra sa postupne vyrovnala, no do prestávky už gól nepadol, čo si však súperi dokonale vynahradili po zmene strán. Aj na druhý polčas naordinoval tréner Fonseca svojim zverencom agresívnu nátlakovú taktiku, okorenenú hrou bez brankára, z čoho pramenili dva rýchle góly v sieti Tupperware.

Arabský súper aj naďalej volil hru bez gólmana, no jeho nepresnosti dokázali Zámčania nekompromisne trestať, keď strelami do prázdnej brány zrovnali skóre na 3:3.

Na to ešte dokázal z presilovky odpovedať Wady – 4:3. Prítomní diváci mohli byť svedkami kvalitného „tempo“ futsalu, hra sa prelínala z jednej strany na druhú a bolo sa na čo pozerať. Päť minút pred klaksónom ukoristil loptu Krivočenko, prebojoval sa až pred brankára, ktorému z blízka nedal šancu – 4:4.

Súper opäť volil hru bez brankára, jeho strely však končili na pozornej obrane. Bodku za duelom dal jeden a pol minútu pred koncom Oršolík, ktorý sa zmocnil lopty a piaty krát rozvlnil sieť . Novozámčania tak v poučnom zápase proti súperovi pripravujúcemu sa na ázijskú kvalifikáciu zaknihovali sympatické víťazstvo.

• Rozhodovali: Ágg, Šeben

• Góly MFK TW: Volentier, Čambal, Dudáš, Krivočenko, Oršolík.

• MFK: Sládeček (Bagocký) – Dudáš, Turan, Hajko, Glofák, Volentier, Krivočenko, Čambal, Gašparík, Oršolík. Tréner Martin Čambal.