Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

Na Hornej Nitre o bodík. Nitra zastavila víťaznú sériu

Basketbalisti Komárna zvíťazili v stredu na pôde Prievidze o jediný bodík. V sobotu zastavila ich víťazné ťaženie Nitra.

Komárňanom (v bielom) sa podarilo vyhrať v Prievidzi o jediný bod . V sobotu však bola NItra nad ich sily.Komárňanom (v bielom) sa podarilo vyhrať v Prievidzi o jediný bod . V sobotu však bola NItra nad ich sily.

BC Prievidza - MBK Rieker Komárno 71:72 (22:20, 40:38, 53:60)

V prvej štvrtine to bolo ako na hojdačke. najskôr viedli domáci 6:2, aby v 5.minúte otáčali Myles s Kozlíkom na 14:9 v prospech hostí. Potom však Prievidžania zlepšili pohyb a prvú štvrtinu vyhrali o dva body. Druhú časť hry mali pod kontrolou domáci, avšak jej prvá časť skončila iba 6:4 v ich prospech.

Potom sa "baníci" od svojho súpera odpútali a v 19.minúte zvyšoval Jefferson trojkou na 38:30. Komárno sa však vďaka dobrej práci Kozlíka v defenzíve dotiahlo pred veľkou prestávkou na rozdiel dvoch bodov. Nástup do druhého polčasu mala lepší Prievidza a po trojke a dvojke Klariča vyhrávala 49:42.

Ďalšie minúty potom patrili hosťom, keď Kovačevič, Šoška a Kozlík dostali po dlhšom čase Komárňanov opäť do vedenia 51:49. Dobrá obrana a dôležité body Šošku dostali MBK na koňa a tri a pol minúty pred koncom to bolo už o desať bodov pre Komárno 70:60. Aj keď domáci zápas ešte zdramatizovali, hosťom už dôležité víťazstvo neuniklo.

• KOMÁRNO: Šoška 14, Myles 13, Kovačevič 13 , Kozlík 11, Hall 9, Joyner 6 , Bilič 4, Szabó 2, Stojanov 0.Tréner: F. Rón.

• TH: 9/4 – 22/14. FAULY: 18 – 15. TROJKY: 7 – 6. 1700. Ženiš, Fuska, Tomaševič. ŠTVRTINY: 22:20, 18:18, 13:22, 18:12.

• Ostatné výsledly 15.kola: Spiš. N.Ves - Levice 79:78, Handlová - B.Bystrica 79:76, Nitra - Inter 80:82, Svit mal voľno.

MBK Rieker Com Therm Komárno - Edymax SPU Nitra 76:81 (19:23, 46:40, 52:57)

Nitrania dovolili Komárnu streliť prvý kôš z hry až po 5 minútach. Najskôr však Seman, ktorý nastúpil v základnej zostave, trojkou upravil na 14:2 pre hostí.

Potom sa už rozohralo aj Rónovo mužstvo a do konca prvej štvrtiny stihlo rozdiel na 4 body - 19:23. V druhej perióde prišli silné chvíle Komárňancov, ktorí od stavu 25:27 urobili šnúru 10:0 a razom viedli o 8 bodov. Polčasový výsledok stanovil Frazier - 46:40. Tretia štvrtina zasa na oplátku priniesla vynikajúcu obrannú prácu Urbanovho tímu, ktorý súperovi umožnil streliť za 10 minút iba 5 bodov! Nitru dostal prvýkrát do vedenia Nuhanovič zo šestiek - 50:51.

V poslednej časti zápas gradoval. Domácim sa dvakrát podarilo vyrovnať, ale od stavu 61:61 už boli vo vedení iba hostia. V útoku hýril aktivitou Frazier, dôležitú trojku trafil Sparks (67:74) a Nitrania nakoniec vyhrali bez dramatickej koncovky, lebo Mylesova trojka 4 sekundy pred koncom už len znížilo manko na 5 bodov.

• TH: 24/19 - 22/16, fauly: 20 - 23, trojky: 7 - 5, rozhodovali: T. Lukáč, Turčin a Šarišský, 800 divákov, štvrtiny: 19:23, 27:17, 6:17, 24:24.

• KOMÁRNO: Myles 15, Kovačevič 10, Šoška 11, Joyner 2, Kozlík 15, Szabó 0, Bilič 12, Hall 11, Stojanov 0. Tréner: F. Rón.

• Ostatné výsledky 16.kola: Svit - Prievidza 70:71, Inter - Handlová 70:62, B.Bystrica - Spiš. Nová Ves 99:67, Levice mali voľno.

• Program 17. kola: 4.12. Spiš. N. Ves - Inter (2.12.), Levice -Svit, Handlová - Komárno, Nitra - Prievidza, B. Bystrica má voľno.

• Program 18.kola: 7.12. Svit - Nitra, Prievidza - Handlová, Komárno - Spiš.N.Ves, B. Bystrica - Levice, Inter má voľno.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Hygge ako životný štýl
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  6. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  7. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  8. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  9. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  10. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 599

Nové Zámky boli v minulosti veľmi dôležitým dopravným uzlom. Cestovný ruch potrebuje v súčasnosti nakopnúť.

Prednedávnom z nej vystúpilo Štúrovo a Mužla.

12 h

Koľko Novozámčanov malo trvalý pobyt v meste?

17 h
Náklady na odpad rastú. Priplatia si aj Novozámčania. Od niektorých domov ho však budú odvážať zriedkavejšie.

V roku 2021 zaplatíme za smeti o pätinu viac. OD niektorých domov však budú odvážať odpad zriedkavejšie. V meste pribudnú aj kontajnery na elektroodpad.

20. jan
Stephanie Deszátová v modrom drese FC Union Nové Zámky v zápase Ligy majsteriek.

Futbalistky, ktoré preslávili novozámocký región.