Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
HOKEJ - MOLLIGA

Posledný ich riadne potrápil. Ale s majstrom stále víťazne

Novozámockí hokejisti majú za sebou v MOLLige päťbodový týždeň, keď boli uspešní na klziskách súperov.

Marek Uram rozhodol v predĺžení o víťazstve Novozámčanov na ľade majstra v Dunaújvárosi.

Újpesti TE - HC Mikron Nové Zámky 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Zápasy posledného s prvým bývajú niekedy zradné, čo potvrdil aj tento duel. Domáci vyrukovali na favorita s taktikou narúšať jeho kombinačnú hru množstvom zrážok, čo im dokonale vychádzalo.

Po bezgólovej prvej tretine sa v prostrednej časti hry ako prvý zapísal do streleckej listiny domáci Pichler a keď v 32. minúte zvýšil v oslabení Coleman na 2:0, s Novozámčanmi to vyzeralo všelijako len nie dobre. Nádej svitla pre HC Mikron po góle Polčíka, ktorý po prihrávke Frolíka spoza brány dal ešte pred druhou prestávkou kontaktný gól. Novozámčanom sa hra naďalej nedarila ani v tretej časti hry, nechýbala im však bojovnosť.

V 52.minúte sa podarilo Frolíkovi vyrovnať a o všetkom sa rozhodovalo v záverečných minútach. Najskôr domáci nastrelili z trestného strieľania žrď, aby krátko na to rozhodol o najtesnejšom víťazstve Novozámčanov Čaládi po peknej individuálnej akcii Podstaveka.

• Góly HC Mikron: 37. Polčík, 52. Frolík, 59. Čaládi

• HC Mikron: Chovan - Baron, Zajac, Král, Balla, Kowalczyk, Šiška, Pavešic - Hardi, Podstavek, Korýtko, Ružička, O. Štefanka, Dubec, Frolík, Weissmann, Čaládi, Uhnák, Polčík. Tréneri: L: Lubina, S. Mečiar.

Dab Docler Dunaújváros - HC Mikron Nové Zámky 1:2 pp. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

V prvej tretine dominovali domáci, ale gól nepadol ani na jednej strane. Hostia sa zameriavali na obranu a rýchle brejky.

V polovici druhej časti hry boli po jednom z nich úspešný, keď Čaládi zakončil svoj únik medzi betóny Ševelu.

Až do konca tretiny mali navrch hokejisti Dunaújvárosu, avšak vyrovnať sa im podarilo až dvanásť sekúnd pred koncom prostrednej časti hry. V tretej časti hry prežili hostia aj oslabenie o dvoch hráčov a keď sa domácim v koncovke vôbec nedarilo, prišlo na rad predĺženie.

V ňom mal rozhodujúce slovo Marek Uram, ktorý štyri sekundy pred koncom rozhodol o dvoch bodoch pre Nové Zámky.

• Góly HC Mikron: 29. Čaládi, 65. Uram.

• HC Mikron: Chovan - Baron, Zajac, Král, Balla, Kowalczyk, Šiška, Pavešic - Hardi, Korytko, Ružička, O. Štefanka, Frolík, Uram, Weissmann, Čaládi, Uhnák, Polčík. Tréneri: L. Lubina, S. Mečiar.

Najbližší domáci zápas: HC Mikron Nové Zámky - SC Csíkszereda 6. december 2013 (piatok), o 18.00 – zimný štadión v Nových Zámkoch. Počas stretnutia sa uskutoční akcia „HOD PLYŠÁKOM“