Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL

Na čele tabuľky prezimujú Guerillas

Desiatym kolom sa skončila v nedeľu 17.novembra jesenná časť aktuálneho ročníka Novozámockej hokejbalovej ligy.

Guerillas (v bielom) nastrieľali  súperovi 15 gólov.Guerillas (v bielom) nastrieľali súperovi 15 gólov. (Zdroj: (PT))

V prvom zápase sa stretli mužstvá Guerillas a HBK Falcons. Nakoľko sa stretol vicemajster s najslabším tímom súťaže, výsledok bol jasný už od začiatku. V mužstve Guerillas si konečne zahrali aj hráči, ktorí v ťažkých zápasoch nenastupujú .

Druhý zápas priniesol súboj medzi mužstvami Slza a ThyssenKrupp Ferostav. Lepšie začali hráči TK Ferostav, keď sa im podarilo streliť gól ako prvým a o minútu dokonca zvýšiť na 2 :0 vo svoj prospech. Od úvodných minút však bolo isté, že napriek dvojgólovému manku "Slzáci" svoju kožu len tak lacno nepredajú a zápas zďaleka nebol ešte rozhodnutý.

Hráči Slzy boli v útokoch čoraz nebezpečnejší a keď ich svojím vynikajúcim výkonom v bráne podporil aj Marek Ivan výsledok sa pomaly začal obracať v ich prospech. Napokon sa hráčom Slzy podarilo viackrát po pekných akciách skórovať a v zápase zaslúžene zvíťaziť.

Tretí zápas bol šlágrom kola, keď na seba narazili mužstvá Z.Panáci a Oilers #38. Po dlhom čase nastúpili hráči Oilers na zápas plne koncentrovaní a hneď sa to aj prejavilo na ich celkovom výkone.

Od začiatku udávali tón zápasu, dokonale svojou bojovnosťou zaskočili majstra a keď sa im podarilo svoje šance pretaviť aj do gólov, dostali sa do vedenia po prvej tretine 4 : 0. Majster bol dokonale zaskočený, nedokázal adekvátne odpovedať a Olejári naďalej udávali tempo, nútili svojho súpera k chybám a hlavne Mário Paulík v ich drese robil súperovi veľké problémy.

Nakoniec hráči Oilers #38 v zápase zaslúžene zvíťazili a konečne ukázali svoj potenciál, ktorý v nich je, hlavne keď sa od začiatku zápasu koncentrujú plne len na hru.

Výsledky 10.kola:

Guerillas - Falcons 16 : 1 (5:1, 4:0, 7:0), F. Ostrožlík 4, Pénzeš 4, Drančík 4, Ščasný 2, Papiernik 2 - Koči

Slza - ThyssenKrupp Ferostav 5 : 3 (1:2, 1:1, 3:0), Guštara 2, Fica , Nezval, Mikle – Molda, Ryzek, Róža

Zámski Panáci - Oilers #38 3:9 (0:4, 1:1, 2:4), Janeček , Váczlav , Arpáš – Paulík 3, Dékany 2, Caglevič 2, Pernický, Balog

• Za najlepšieho hráča kola bol vyhlásený Mário Paulík (Oilers #38)

• Za najlepšieho brankára kola bol vyhlásený Marek Ivan (Slza).

V Novozámockej hokejbalovej lige nasleduje zimná prestávka. Predpokladaný začiatok jarnej časti je druhý marcový víkend v záviskosti od počasia.