Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip
HÁDZANÁ

Štart začal odvety víťazstvom. Úspešný návrat T. Straňovského

Základná časť hádzanárskej extraligy vstúpila zápasmi 10.kola do svojej druhej polovice.

Tomáš Straňovský sa vrátil po mesiaci a dal šesť gólov.

MHáK Martin - HC Štart Nové Zámky 23:27 (13:14)

Hosťom, ktorí nastúpili na zápas už s uzdraveným Tomášom Straňovským vyšiel úvod, v ktorom získali až šesťgólový náskok. V polovici prvého dejstva to bolo už o sedem v prospech Novozámčanov, no tí akoby sa boli zľakli výraznejšieho vedenia. Domáci toho využili a ešte pred prestávkou sa dotiahli na rozdiel jediného gólu.

Za prvých desať minút druhého polčasu Martinačania otočili skóre na 18:16. Potom však opäť dominoval Štart využívajúc chyby súpera a päťgólovou šnúrou bol opäť na koni. Keď necelé štyri minúty pred koncom zvyšoval Tomáš Straňovský už na 27:20 pre Novozámčanov, o víťazovi stretnutia nebolo pochýb. Domáci stihli už len výsledok kozmeticky upraviť.

• Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčení: 8 - 8, ČK: Adamé za tri vylúčenia, Franko (obaja Martin) za faul, rozhodovali: Gabriš a Klinka, 250 divákov.

• ŠTART: Pavlovič, Šuba - Ficza, Monczka 5, Minarovič 4, Kálmán, Gyurics, Mokrýš, Pogány 5, Szapu 2, T. Straňovský 6, L. Vadkerti, Vereš 2, Pšenák, Kele, Lukács. Tréner: P. Sporni.

• Ostatné výsledky 10.kola: Modra - Košice 26:26, P. Bystrica - Hlohovec 24:33, Bratislava - Prešov 27:43. Pezinok - Topoľčany 23:37.

• Program 11. kola : 15.11. Topoľčany - Prešov, 16.11. Martin - Bratislava, Nové Zámky - Modra, Košice - P. Bystrica, Hlohovec - Pezinok, 20.11. Košice - SR 20.