Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
ATLETIKA

Získali stredoškolské i oblastné tituly v crose

Mladí pretekári AC Nové Zámky opäť potvrdili svoje kvality tentokrát v cezpoľnom behu. K. Hegedúsová, I.Miklóšová a T. Fazekaš sú opäť stredoškolskí majstri SR.

Pred štartom kategórie starších žiačok na MZsO.Pred štartom kategórie starších žiačok na MZsO. (Zdroj: (PS))

NOVÉ ZÁMKY. Poslednou tohtoročnou majstrovskou súťažou v atletike ZŠ a SŠ boli Majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu jednotlivcov a družstiev, ktoré organizovalo CVČ Liptovský Mikuláš v Závažnej Porube v utorok 22. októbra 2013. V náročných kopcovitých terénoch sa opäť presadili bežci AC Nové Zámky, ktorí atletiku úspešne kombinujú aj s triatlonom a pre svoje gymnázia v Leviciach získali 2 tituly Majstra Slovenska ku ktorým pridali ešte aj dve strieborné medaily.

V kategórii stredoškolákov bol medzi chlapcami najlepší Tadeáš Fazekaš (Gymnázium Sv. Vincenta de Paul Levice), ktorý vyhral s takmer 15 sekundovým náskokom. Vďaka 5. miestu Matúša Verbovského získali v súťaži družstiev 2. miesto s rovnakým počtom bodov ako víťazná SŠ Kremnička z Banskej Bystricie keď o víťazstve Bystričanov rozhodlo lepšie umiestnenie ich tretieho pretekára.

V súťaži družstiev stredoškoláčok však boli už dievčatá z druhého levického gymnázia A. Vrábeľa najlepšie, keď ich obhajobu vlaňajšieho titulu zabezpečili 2. miestom Ivona Miklóšová so siedmim miestom Kataríny Gunárová. Len škoda zranenia Kristíny Hegedúsovej, tretej členky družstva, ktorá musela odstúpiť pre bolesti achilovky, pričom práve ona patrila tiež medzi ašpirantky na prvenstvo aj v súťaži jednotlivkýň. Dobrá forma týchto pretekárov by sa mala prejaviť aj na Majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu jednotlivcov, ktoré sa uskutočnia 9. novembra v Nových Zámkoch ako záverečná majstrovská súťaž v tohtoročnej atletickej sezóne Slovenského atletického zväzu.

Z krajského cezpoláku 6 titulov pre pretekárov AC

Dva týždne pred Majstrovstvami Slovenska sa v sobotu 26. októbra uskutočnili na dobre pripravených tratiach v okolí štadióna na Sihoti Majstrovstvá Západoslovenskej oblasti v cezpoľnom behu jednotlivcov. V príjemnom takmer letnom počasí získali pretekári AC Nové Zámky polovicu udelených titulov, ku ktorým pridali ešte tri druhé miesta a poltucet tretích miest. Pre niektorých špičkových pretekárov to bol dobrý test pred M SR.

Niektorí atléti sa tohto šampionátu nezúčastnili, keď po sérii školských cezpoľných behov uprednostnili dôkladnú prípravu na samotné Majstrovstvá Slovenska (T. Fafekaš, K. Hegedúsová, I. Miklóšová, M. Verbovský, T. Timoranský, či D. Janečková s P. Halászom).

Výsledky novozámockých bežcov: najmladšie žiačky(1000m) – 3. Jana Kusyová 4:18, mladšie žiačky(1500m) – 3. Edina Pastoreková 6:50 a Karol Dráfi 5:47, staršie žiačky(1500m) – 2. Dominika Jóbová 6:05, 3. Zuzana Valková 6:16, starší žiaci(2500m) – 1. Adrián Petrina 9:21, 3. Branislav Plachý 9:56, dorastenci(3500m) – 1. Samuel Polák 13:00, 2. Kristián Dinge 13:18, 3. Dávid Hausleiter 13:46, juniorky(3500m) – 1. Frederika Majerová 17:05, 2. Nikoleta Benyó 18:11, juniori(4500m) – 1. Benjamín Hajtman 20:18, ženy(3500m) – 1. Jana Styková 14:15, muži(6000m) – 1. Imrich Magyar 21:39

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?