Štvrtok, 6. august, 2020 | Meniny má JozefinaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

Majster vrátil Komárňanov na zem. Vyhral u nich aj Svit

Neúspešný týždeň majú za sebou komárňanskí basketbalisti, keď v stredu podľahli úradujúcemu majstrovi na jeho palubovke a v sobotu ich doma pokoril ambiciózny Svit.

Komárňania (v bielom) po prehre u majstra podľahli aj doma Svitu dvojbodovým rozdielom.Komárňania (v bielom) po prehre u majstra podľahli aj doma Svitu dvojbodovým rozdielom. (Zdroj: (KS))

INTER – KOMÁRNO 71:61 (24:13, 38:30, 56:45)

Majster sa do vicemajstra zahryzol hneď od úvodných minút a už v 5. min viedol dvojciferným rozdielom 12:2. Neskôr bolo aj o 13 bodov, no žiaľ, potom akoby interistov postihli dôsledky sebauspokojenia. Komárno však bolo chvíľami až bezzubé a neschopné trestať. Ak sa aj priblížilo na 6 až 8 bodov, Inter okamžite spozornel, sprísnil beztak solídne organizovanú obranu a dokázal sa odpútať.

Najviac viedol o 15 bodov (53:38) v 27. min. Ani záverečná desaťminútovka nepriniesla zvrat, a tak fanúšikovia odchádzali z Hant arény bohatší o poznanie, že aj dvaja výborní extraligisti, ktorí sa na jar postarali o fantastické finále, si občas môžu vybrať slabšie chvíľky.

• MBK RIEKER COM-THERM: Hall 22, Kovačevič 12, Myles 8, Kozlík 3, Bilič 2 (Joyner 9, Stojanov 5, Šoška 0, Szabó 0). Tréner: F. Rón.

• TH: 19/11 – 19/15. FAULY: 20 – 21, 5 faulov: 28. Harrison. TROJKY: 6 – 4. 900. Gabara, Fuska, Szibilla. ŠTVRTINY: 24:13, 14:17, 18:15, 15:16.

KOMÁRNO - SVIT 83:85 (25:22, 44:48, 66:74)

Svižnejšie začali domáci a v 2. minúte vyhrávali 8:1. Hostia postupne ožívali a v 9. minúte sa dotiahli na rozdiel jediného bodu 22:21. Komárno však začalo druhú štvrtinu rovnako ako prvú a v 13. minúte vyhrávalo 33:24. V družstve hostí sa potom žezla chytili Mička s Channelsom a ešte do veľkej prestávky najmä zásluhou ich trojok Svit výsledok otočil. Hráči spod Tatier pokračovali v nastolenom trende aj v druhom polčase a v 25. minúte viedol Svit 60:50.

Domáci sa s týmto stavom samozrejme nechceli zmieriť a v 29. minúte sa dotiahli na rozdiel jediného bodu 66:65. Vtedy opäť prišli trojky Mičku a Channelsa, čo posunulo Svit znova o krôčik vpred. V priebehu záverečnej štvrtiny sa Komárno viackrát dotiahlo na rozdiel jediného bodu. V dramatickom závere kôš Halla prišiel už po klaksóne a tak namiesto predĺženia sa tešili z víťazstva hostia.

• MBK RIEKER COM-THERM: Myles 22, Bilič 11, Hall 21, Stojanov 6, Kozlík 0, Szabó 0, Kovačevič 12, Šoška 0, Joyner 11. Tréner: F. Rón.

• TH: 13/13 - 13/8, fauly: 18 - 16, trojky: 8 - 11, rozhodovali: Ženiš, Pipíška, Matejčík, 700 divákov, štvrtiny: 25:22, 19:26, 22:26, 17:11.

Ostatné výsledky 5.kola: Inter - Prievidza 66:59, Nitra - B.Bystrica 87:58, Handlová - Levice 87:71, Spiš.Nová Ves mala voľno.

Program 6. kola - streda, 23. október 2013, Levice -Spiš.N.Ves, B.Bystrica - Handlová, Komárno - Prievidza, Inter -Nitra (21.10.), Svit - voľno.
Program 7. kola - sobota, 26. október 2013. Program 7.kola:Prievidza - Svit, Nitra - Komárno, Handlová - Inter, Spiš.N.Ves - B.Bystrica, Levice - voľno.

1. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
  2. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
  1. Spojení navždy
  2. Hitom leta sú cyklopočítače Mio - pre zábavu i výkon!
  3. Letná potravinová zbierka Tesca presiahla už 15 ton!
  4. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
  5. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?

KOMPAS FANÚŠIKA: V. LIGA VÝCHOD

Pozrime sa do táborov všetkých 16 účastníkov súťaže. Aké zmeny v kádroch u nich nastali? Aké budú mať ambície v novej sezóne?

Vľavo bývalý hráč FC Nitra a juniorský reprezentant SR Arnold Šimonek, ktorý sa v lete stal predsedom ŠK Tvrdošovce.