Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
FUTBAL - MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU ZÁPAD

Líder tabuľky sa doma zapotil. Palárikovo zvíťazilo presvedčivo

Prinášame výsledky a tabuľku aktuáneho kola MRZ.

Pri lopte Jozef Gonzáles. Jeho gól rozhodol o najtesnejšom víťazstve KFC.Pri lopte Jozef Gonzáles. Jeho gól rozhodol o najtesnejšom víťazstve KFC. (Zdroj: (RG))

Palárikovo - Domaniža 3:0 (1:0)

Domáci začali náporom, vytvorili si aj šance, ale hostia držali dlho bezgólový stav. Do čierneho sa predsa len trafili Palárikovčania päť minút pred prestávkou, keď si na rohový kop najlepšie vyskočil Vajda a hlavou otvoril skóre. Po zmene strán pokračovalo Palárikovo v tlaku, ale rad dobrých príležitostí premárnilo. V 74, minúte zvýšili po všetkých stránkach lepší domáci svoje vedenie, keď spoza šestnástky striedajúci Pánik prestrelil Zdurienčíkove ruky. Hostia sa počas celého stretnutia zamerali prakticky iba na bránenie, gólovú príležitosť si nevytvorili. Zaslúžené víťazstvo OTJ zavŕšil osem minút pred koncom Vencel.

• Góly: 40. Vajda, 74. Pánik, 82. Vencel. R Kozolka, ŽK: Blaho, Golenya – Kašuba, Kvaššay, 250 divákov. OTJ: Pahulyi – Mijailovič, Chebeň, Blaho, Vajda, Petrovič (79. Španír), Vencel, Karim (64. Hlaváčik), Golenya, Janso, Drljača (70. Pánik). Tréner P. Zelenský. PARTIZÁN: Zdurienčík – Kašuba (58. Kardoš), Braciník, Vaštík, Hájek, Pilár (66. Martinka), Kvaššay, Lagin, Sovík (71. Kostka), Rybár, Svoboda. Tréner P. Košík.

Komárno - Led. Rovne 1:0 (1:0)

U lídra šarapatí maródka, a tak nastúpil na zápas bez niektorých svojich opôr. Prvú polhodinu zahrali Komárňania výborne, svojho súpera nepustili takmer cez polovicu, avšak z tlaku vyťažili iba jediný gól, ktorého autorom bol Gonzáles. Hostia sa po obrátke postupom času čoraz viac osmeľovali a preukazovali svoje kvality. Prevaha domácich, už zjavne nebola taká veľká, na hre KFC sa čoraz viac prejavovala absencia niektorých hráčov. V závere stretnutia mali hostia výbornú šancu na vyrovnanie, ale domáci sa pri nej aj so šťastím ubránili a tak si zaknihovali proti zdatnému súperovi dôležité tri body.

• Gól: 25. Gonzáles. R Santa, ŽK: Szórád, Csonka – Híreš, 350 divákov. KFC: Kostoláni – Podlucký, Rapčan, Szabó, Nagy, Szórád, Csonka (83. Gelle), Gonzáles, Kökényesi, P. Németh, Uzola (62. Kóša). Tréner I. Gyurenka. CRYSTAL: Hrnčiarik – Tomana, Kollár, Chmelík, Detko (76. Pokorný), Riečičiar, Prekop, Ranuša (65. Lipták), Hruška, Laduha, Híreš (82. Kadlec). Tréner D. Kramlík.

Ostatné výsledky

Beluša – Gabčíkovo 1:3 (0:3), Topoľníky - FC Nitra jun. 3:1 (2:0), Veľký Meder - V. Ludince 4:0 (2:0), Bánovce - Galanta 4:1 (2:0), Neded - Horná Nitra 2:1 (1:0), Tr. Stankovce – J. Bohunice 1:2 (1:1)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?