Piatok, 14. august, 2020 | Meniny má MojmírKrížovkyKrížovky

Trojstretnutie vyhrali Nové Zámky

Najúspešnejším družsvom na už tradičnom trojstretnutí žiactva Nové Zámky-Znojmo-Tábor sa stali pretekári AC. Prinášame aj ďalšie výsledky atlétov tohto klubu.

I. Moklósová - majsterka kraja v cezpoľnom behu a T. Fazekas - majster kraja v cezpoľnom behu.I. Moklósová - majsterka kraja v cezpoľnom behu a T. Fazekas - majster kraja v cezpoľnom behu. (Zdroj: (RG))

Z košického maratónu bronz pre Tomáša Kopčíka

Jeden zo svojich najlepších výkonov dosiahol pretekár AC Nové Zámky Tomáš Kopčík na jubilejnom 90. ročníku Medzinárodného maratónu mieru, ktorý sa uskutočnil prvú októbrovú nedeľu v Košiciach. V rekordnom štartovnom poli dobehol v osobnom rekorde na celkovom 16. mieste a keďže bol zo slovenských pretekárov ako tretí najlepší, tešil sa zároveň aj zo zisku bronzovej medaily z Majstrovstiev Slovenska jednotlivcov v maratóne.

Miklóšová a Fazekaš najlepší v krajskom cezpoľnom behu

Na Majstrovstvách Nitrianskeho kraja v cezpoľnom behu ZŠ a SŠ sa z pretekárov AC Nové Zámky najviac darilo medzi stredoškolákmi Ivone Miklóšovej a Tadeášovi Fazekašovi, ktorí zvíťazili vo svojich kategóriách. U chlapcov dobehol na 5. mieste Matúš Verbovský, čím prispel aj k víťazstvu družstva Gymnázia sv.Vincenta de Paul Levice.

Ešte lepšie dopadli gymnazistky z druhého levického gymnázia A. Vrábeľa, keď k prvenstvu I. Miklóšovej pridala 2. miesto Kristína Hegedúsová a 5. miesto Katarína Gunárová. Víťazi tak budú štartovať na Majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnia 22. októbra v Závažnej Porube pri Liptovskom Mikuláši. V kategórii ZŠ dobehla na 6. mieste Anita Konečná (ZŠ Komenského Komárno) pred Vivien Valkovou (ZŠ Mostná Nové Zámky), medzi chlapcami bol najlepší na 6. mieste Lukáš Szikora (ZŠ Tvrdošovce).

Medzi stredoškolákmi dobehli novozámocké gymnazistky Martina Kecskésová na 4. mieste a Dominika Jóbova skončila na mieste siedmom. Medzi chlapcami 6. a 7. miesto získali Samule Polák (SŠ Nové Zámky) a Krisztián Dinga (SOŠ O aS Komárno). Vo finále trnavského kraja v Piešťanoch skončil Mário Végh (SOŠ Dunajská Streda) na druhom mieste.

Nové Zámky 141 bodov, Tábor 123 a Znojmo 92 bodov.

Tradične už niekoľko rokov po sebe sú poslednými atletickými súťažami na dráhe medzinárodné stretnutia žiactva družobných miest. Po vlaňajšom hostiteľovi Znojme sa súťaž tento rok konala v Nových Zámkoch, pričom sa rozšírila o mladých atlétov z ďalšieho družobného českého mesta Tábor. Súťaž sa konala aj z príležitosti 50. výročia nadviazania prvých družobných stykov atlétov zo Znojma a Nových Zámkov, pri príležitosti čoho sa krstila aj publikácia, dokumentujúca všetky známe významnejšie fakty päťdesiatročnej histórie. Publikáciu spracoval Anton Kretter v spolupráci s Jiřím Mikuličom zo Znojma s využitím bohatého archívu Jozefa Mesiarkina.

V samotnej súťaži, kde v každej disciplíne bodovali vždy dvaja pretekári zúčastnených miest, v celkovom hodnotení zvíťazili domáci Novozámčania so 141 bodmi pred Táborom 123 a Znojmom, ktoré získalo 92 bodov. Najhodnotnejší výkon na celom podujatí dosiahla Patrícia Slošárová, zverenkyňa trénera Ľudovíta Ivolku, ktorá hneď úvodným pokusom vo vrhu guľou opäť vylepšila svoj slovenský žiacky rekord na hodnotu 14,94 m. Na ďalších medailových umiestneniach sa podieľali títo pretekári: 100m – 3- Dávid Eiselt 12,95, 300m – 1. Mário Sellár 40,61, 2. Noémi Mészarosová 45,34 a Levente Redecký 41,82, 800m – 2. Dominika Jóbová 2:46,09, 1000m – 1. Matúš Verbovský 2:44,62 ako najhodnotnejší výkon z pomedzi novozámockých chlapcov, 2. Adrián Petrina 2:55,16, 100m prek – 1. M. Sellár 17,46, 3. A. Petrina 21,54, diaľka – 1. Marcel Lantoš 579, výška 1. M. Lantoš 165, 3. Karolína Pšenákov 140 a Ladislav Kečkéš 159, guľa – 1. Patrícia Slošárová 14,94 –nový slovenský rekord, 2. Štefan Hruboň 11,86, 3. Hana Trebuliaková 8,97, loptička – 1. Silvia Štrasáková 51,24, 2. Š. Hruboň 66,60, 3. Peter Liszkovics 61,05.⋌(PS)