Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Reparát volejbalistom nevyšiel

Komárňanské extraligové celky muži i ženy prehrali aj svoje druhé zápasy v najvyššej súťaži, ženy však po päťsetovej dráme a tak majú svoj prvý bod.

EXTRALIGA MUŽI

VK Spartak Komárno - VK MIRAD PU Prešov 0:3 (-23, -20, -17)

• Komárno: J. Tomášik 1, Demeter 14, Vavřinec 2, Demčák 4, M. Patúc 6, Czápa 8, libero Čech (Zapala 3, Z. Németh 5, Ferencz 0). Tréner: E. Németh.

Aj na druhý domáci zápas nováčika sa prišla pozrieť veľmi pekná návšteva. Takmer 400 divákov hnalo svojich vpred, ale víťazstva sa domáci nedočkali. Komárno viedlo síce v prvom sete už 19:14, avšak zaváhalo, čo skúsený súper využil a set otočil vo svoj prospech. Domáci boli aj v druhom a treťom sete, svojím snaživým výkonom, dôstojným súperom pre skúsenejších a zohratejších hostí ale zápas už nedokázali otočiť.

Edmund Németh, tréner Komárna: „Mali sme dobrý začiatok proti silnému súperovi. Dobre sme mali rozohratý set, ale stalo sa nám už druhý krát v priebehu dvoch týždňov, že sme stratili sľubný päťbodový náskok a z 19:14 sme nedokázali vyhrať set. Naše chyby skúsený súper využil. Boli tam už momenty zlepšenia na príjme ale bolo cítiť ešte rozdiel medzi dvoma družstvami. Vo výbornej diváckej kulise súper zaslúžene vyhral.“

Ostatné výsledky 2.kola: Stará Ľubovňa - Nitra 0:3, Svidník, Trenčín 3:0, Myjava - Prievidza 3:1,

Poradie po 2. kole: 1. Svidník 6, 2. Prešov 6, 3. Nitra 6, 4. Myjava 6, 5. Prievidza 0, 6. Komárno 0, 7. Stará Ľubovňa 0, 8. Trenčín 0.

Program 3. kola, sobota 12. októbra: 17:00 VK Slávia Svidník - VK Spartak Komárno, 18:00 VK Ekonóm SPU Nitra - COP Trenčín, 18:00 VKM Stará Ľubovňa - VK Prievidza, 18:00 VK MIRAD PU Prešov - Spartak VKP Myjava

EXTRALIGA ŽENY

VC UJS Komárno - KV MŠK Oktan Kežmarok 2:3 (20, -18, 19, -21, -10)

• Komárno: Začková 4, Škodová 18, Mičianová 4, Poláková 4, Roštárová 7, Čontofalská 5, libero V. Pisárčiková (Pavlíková 0, Kufová 0, Martinátová 2, Babjaková 2). Trénerka: E. Koseková.

V divácky atraktívnom zápase viedli domáce volejbalistky 2:1 na sety a boli blízko k svojmu prvému extraligovému víťazstvu, Kežmarčankám sa však podarilo výsledok zvrátiť.

Eva Koseková, trénerka: Komárna: „Nášmu družstvu patrí pochvala, dievčatá hrali dobre napriek tomu, že sú 17-20 ročné a nemajú žiadne extraligové skúsenosti. Hrali sme proti skúsenému družstvu z Kežmarku, súper hral veľmi takticky. V štvrtom sete sme urobili veľa vlastných chýb a to nás stálo o prehru. V piatom sete sme nevedeli zložiť lopty, už to bolo pre naše dievčatá veľa. Výkonnosť nášho družstva postupne stúpa.“

Ostatné výsledky: COP Nitra - Pezinok 2:3, Spšská Nová Ves - UKF Nitra 0:3.

Poradie po 2. kole: 1. UKF Nitra 6, 2. Kežmarok 5, 3. Spišská Nová Ves 3, 4. Pezinok 2, 5. Komárno 1, 6. COP Nitra 1, 7. Paneurópa 0.

Program 3. kola - sobota 12. októbra: 17:00 KV MŠK Oktan Kežmarok - VK Spišská Nová Ves, 18:00 VISTA real Pezinok - VŠK Paneurópa, 20:00 Volley project UKF Nitra - COP Nitra, Komárno má voľno.