Nedeľa, 22. september, 2019 | Meniny má Móric
FUTBAL III. LIGA

Mohli viesť o dva, nakoniec inkasovali štyri

Po polčasovom vedení inkasoval FKM v Šúrovciach štyri góly.

Ilustračné foto z predchádzajúceho duelu týchto súperov v Nových ZámkochIlustračné foto z predchádzajúceho duelu týchto súperov v Nových Zámkoch(Zdroj: RG)

Po polčasovom vedení inkasoval FKM v Šúrovciach štyri góly

Šúrovce – Nové Zámky 4:1 (0:1)

Hodový zápas mohli domáci začať bravúrne, ale Ivanič nepremenil svoj samostatný nájazd. V 33. minúte odpovedali hostia Košútom, ktorý hlavou z hranice malého vápna minul bránku. Čo nevyšlo Košútovi sa podarilo Košťálovi a ten v 36. minúte prehodil brankára – 0:1. Hostia mohli viesť aj dvojgólovým rozdielom ale Hužovič bravúrne zakročil proti Košútovej strele. V druhom polčase domáci spustili uragán. Všetko odštartoval nádhernými nožničkami Mrva, ktorý vyrovnal. V 66. minúte zvýšil vedenie povedľa brankáraHlavna, keď využil prihrávku Horvátha. V 71. minúte si hráči svoje úlohy vymenili a po priťuknutí hlavnom zvyšoval už na 3:1 Horváth. Všetko ukončil v 72. minúte Mrva, ktorý na dvakrát dorazil za Miháleka strelu Horvátha.

• Góly: 62. a 72. Mrva, 66. Hlavna, 71. Horváth – 36. Košťál. R Sedlár, ŽK: Hlavna – Mihálek 250 divákov. ŠÚROVCE: Hužovič – Ondra (84. Hrašna), Lalík, Jakabovič, Godáň, Hrebík, Juhász (51. Horváth), Pikulík, Mrva, Hlavna, Ivanič (79. Ďuriš). Tréner M. Hájiček. FKM: Mihálek – Kling, Orémusz (74. Horáček), Kružlík (77. Kočiš-Kováľ), Illés, Vašek, Fehervári, Ešek, Jurík, Košút, Kosťál (63. Bombicz). Tréner A. Štefanka.

Vráble - Vrbové 1:0 (1:0)

Vo Vrábľoch sa hral opatrný futbal, aj vďaka kvalitne prepracovanej defenzíve hostí. V 7. min. sa ale po krásnej uličke Petráša dostal do gólovej šance Farkaš, ale zvolil radšej prihrávku na nikoho. Potom až v polovici polčasu pohrozilo dvakrát Vrbové. Únik A. Bartalosa ale zneutralizovali Petráš zo Strakom a Gažík technicky tesne minul. Po polhodine videli diváci prvú strelu na bránu, ale pri hlavičke Sojku sa zaskvel gólman. Na druhej strane z dobrých 35 m preveril bdelosť Straku presnou strelou aj Kováč. Zápas rozlúskla momentka pred polčasom. Sojka dostal loptu až pred vybiehajúceho brankára, ale neulakomil sa a šikovne ju posunul doprava na voľného Šlachtu. Ten už z hranice šestnástky nemal problém trafiť odkrytú bránu - 1:0. Po zmene strán bolo šancí ešte menej, aj to až v záverečnej štvrťhodine. Sojka najskôr zblízka a potom z trestňáku nechal vyniknúť brankára a Vrbovčan Labuda svoj šikovný prienik zakončil len slabučkou strelou. Vráble sa tak mohli tešiť z upracovaných troch bodov.

• Gól: 42. Šlachta. R Dohál, ŽK: Farkaš, Sojka, Hamar - A. Bartalos, Lackovič, Matuský, Kurinec, 305 divákov. SPARTAK: Straka - Petráš, Hlaváč, Fekiač, Husár - Tužinský (64. Balko), Hamar, Feješ, Šlachta (59. Gonda) - M. Farkaš - Sojka. Tréner J. Kollárik. MFK: D. Bartalos - Matuský (78. Kurinec), Hladík, Poláček, Andrísek - Sumer, Lackovič (69. Kuťka), Gažík, Kováč, A. Bartalos (68. Labuda) - Jorík. Tréner M. Sedláček.

Levice – Púchov 2:2 (1:1)

Zápas sa začal obojstranne opatrne, ale prvú veľkú šancu si vytvorili domáci futbalisti, keď v 6. min. Pavlík vysunul Šveca, ale ten nedal. V 12. min. Pavlík zo 40 metrov nacentroval loptu do šestnástky, kde sa najlepšie skoncentroval Kubala a poslal Levice do vedenia. V 17. min. Turčan trafil len žrdku hosťujúcej brány. V 32. min. došlo pred Kolčárom k nedorozumeniu, keď sa lopta od domáceho hráča odrazila k Svoradovi, ktorý vyrovnal. V druhom polčase začali odvážejšie hostia, keď prihrávka prešla na pravú stranu k Brezničanovi, ale jeho následnú strelu dobre chytajúci Kolčár kryl. V 53. min. pohrozili aj Levičania, keď bol v šestnástke zozadu faulovaný Švec, ktorý následne nariadenú penaltu aj premenil. Nečakalo sa dlho a hostia z Púchova vyrovnali. V 56. min. dostal Glórik z vlastne polovice prihrávku, domáci avizovali ofsajd a tak Glórik išiel sám na Kolčára, ktorého bez problémov prekonal. Po tomto góle prevzali hostia iniciatívu. V 64. min. zahodil Svorada veľkú šancu a rovnako tomu bolo aj v 78. minúte. V závere zápasu už ďalší gól nepadol a mužstvá sa tak rozišli po zaslúženej remíze 2:2.

• Góly: 12. Kubala, 53. Švec (11 m) - 32. Svorada, 56. Glórik. R Čmiko, ŽK: Predajnianský – Pilát, Šimáček, Brezničan, Mišík. 200 divákov. SLOVAN: Kolčár – Kubala, Palic, Turčan, Krivočenko, Pavlík, Vida, Predajniansky (76. Štefanka), Fogad (46. M. Bôžik), Varga (62. Klačko), Švec. Tréner M. Szegény. FK: Leško – Ogreševič (69. Hamár), Revák, Pilát, Martinka, Šimáček, Kopiš (90. Hudec), Štrbák, Brezničan, Svorada, Glórik (86. Mišík). Tréner J. Vágner.

Ostané výsledky

FK Rača Bratislava - OFK Dunajská Lužná 0:1 (0:0), Slovan jun. - Sereď 2:2 (1:1), Piešťany – Topoľčany 0:3 (0:2), AFC Nové Mesto nad Váhom - FC Petržalka 1898 1:1 (1:0), Skalica - Nemšová 2:1 (1:1)

1. Laci Strike: Kotrmelec je pre veľa detí už neuveriteľné umenie
  2. Aj verejnosť si vyberá svojho Učiteľ Slovenska
  3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
  4. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  5. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  6. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!
  7. Nepremeškajte túto šancu. Jedinečná konferencia sa blíži
  8. Vyberte si dovolenku na Silvestra už teraz
  9. Afrika, Ázia a Karibik: Exotické plavby s letenkou a sprievodcom
  10. Kupujete si SUV do mesta? Oplatí sa benzín, diesel alebo hybrid?
  2. Nový Focus ST - exkluzívne vo Ford POP Up Store
  3. Aj verejnosť si vyberá svojho Učiteľ Slovenska
  4. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
  5. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  6. Špičkový slovenský pretekár Maťo Homola je ambasádorom OMV
  7. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  8. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  9. Ochrana klímy spojí slovenské mestá a obce
  10. Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!

Nápady učiteľov ako využiť digitálne technológie vo vyučovaní majú zelenú

Technológie si dnes už bezpochyby našli svoje miesto v triedach základných a stredných škôl a všetko nasvedčuje tomu, že trend v oblasti digitálneho vzdelávania bude pokračovať aj naďalej.