Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard
HOKEJ - MOL LIGA

Spokojnosť iba s víťazstvom

Hokejisti HC Nové Zámky zdolali síce v piatok posledný celok tabuľky UTE presvedčivo, ale spokojní mohli byť po stretnutí iba so ziskom troch bodov.

Za bránou UTE kapitán HC Miroslav Štefanka, pred ňou číha Erik Čaládi. HC Mikron - UTE 4:1.(Zdroj: Milan Ágh)

HC Nové Zámky - UTE 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Už vo štvrtej minúte hrali domáci presilovku o dvoch hráčov a delovka Kowalczyka od modrej si našla cestu za chrbát brankára hostí.

Na ďalší gól Novozámčanov museli diváci čakať iba päť minút, kedy Suchardovu strelu tečoval šikovne pred bránou Uram. Zdalo sa, že domáci si na neškodnom súperovi môžu urobiť skóre, ale nestalo sa tak.

HC v ďalšom priebehu stretnutia nehral dobre, viazla mu kombinácia, dopúšťal sa mnohých chýb a nepresností. V druhej tretine padol iba jediný gól, ktorý dal z trestného strieľania Dubec. Ani v záverečnej tretine sa úroveň hry nezlepšila. Agilný Ružička pridal síce štvrtý gól Nových Zámkov, ale to bolo zo strany Novozámčanov všetko. Hosťom sa podarilo necelých päť minút streliť čestný gól, ktorého autorom bol pri presilobej hre o dvoch hráčov strelou od modrej čiary skúsený Horváth.

• Góly HC: 4. Kowalczyk, 9. Uram, 37. Dubec, 51. Ružička.

• HC: Krajčovič - Sucharda, Baron, Zajac, Hrudík, Král, Kowalczyk, Šiška, Pavešic, Kraus, Púchovský, Korytko, Ružička, O. Štefanka, Dubec, M. Štefanka, Uram, Weissmann, Čaládi, Uhnák, Nagy. Tréneri: L. Lubina, S.Mečiar.

Najbližší domáci zápas:

4.10. 2013, piatok o 18.00, HC Mikron Nové Zámky - HSC Csíkszereda, ZŠ v Nových Zámkoch.

NAGY ZA MORE

Dnešný zápas v Dunaújvárosi bude pre maďraského reprezentanta Gergő Nagya posledným v drese HC Mikron Nové Zámky.

Tento urastený center totiž už v piatok odlieta za hokejovým chlebíčkom za "veľkú mláku". Angažovalo ho mužstvo Quad City Mallards v Central Hockey League-ben (CHL), ktoré sa pred mesiacom stalo farmou celkov Iowa Wild v (AHL) a Minnesota Wild (NHL).

"Keby som túto príležitosť nevyužil, vyčítal by som si to možno celý život," povedal pred svojim odchodom za more stredný útočník, ktorý dosiahol v doterajšom priebehu MOLLigy v novozámockom drese 14 kanadských bodov