Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard
FUTSAL

V úvodnom derby MFK nedal Levičanom najmenšiu šancu

Hneď v úvodnom kole nového ročníka extraligy narazili na seba krajskí rivali Nové Zámky a Levice, viac dôvodu na radosť mali futsalisti Tupperware.

Martin Dudáš (7) SA v derby blysol hetrikom.(Zdroj: (KM))

MFK Tupperware Nové Zámky – Futsal Team Levice 7:2 (2:0)

Susedské derby začalo z ostra, súperi sa do seba pustili od prvej chvíle. Na úvodný gól sezóny bolo treba čakať do 12. minúty, kedy sa k strele z diaľky odhodlal debutant v domácom drese Oršolík a tá načala Molnára – 1:0.

Hostia sa spoliehali na rýchle brejky, no tie svoje ovocie neprinášali. Tesne pred odchodom do kabín vypichol Hajko loptu Gabašovi, prenikol až do šestky, kde špicom vymietol spodný kút – 2:0. Hostia ožili, tlačili sa pred bránu Šebena a ešte pred prestávkou Zorád a Švec opečiatkovali obe žrde.

Rovnakým scenárom začalo aj druhé vystúpenie, kedy pre zmenu do brvna pálil Zorád. Snahu hostí o korigovanie pribrzdila akcia Volentiera v 24. minúte, ktorého oblúčik jemne tečoval Dudáš – 3:0. Odpoveď však nenechala na seba dlho čakať, Glofák stratil loptu, čo patrične potrestal Zorád – 3:1. Hral sa futsal, ktorý sa publiku musel páčiť, pred oboma bránami bolo vzruchu dostatok.

V 27. minúte vysunul Kender Čambala a kým Molnár v bráne kričal „nevidím“, Čambalova strela z diaľky mu zakotvila pod brvnom – 4:1. Hostia ostali zaskočení a nasledujúcich pár minút patrilo

Novozámčanom, ktorí však boli nepresní v koncovke. Po polhodine hry nasledovala ďalšia Švecova tyčka, na druhý pokus sa ale hosťujúci kanonier už dočkal (4:2), jeho ďalší pokus o pár sekúnd opäť rozkýval Šebenove brvno.

Žlto-zelení v týchto chvíľach zatlačili, snažili sa o dôležitý kontakt, no po ich rohu ušli domáci do brejku, na ktorého konci Dudáš piatykrát prekonal Molnára, ktorý sa zároveň porúčal z brány. Kormidelník hostí pýtal „time“, po ktorom nasledovala levická presilovka, no po siedmom faule prekonal z „desiny“ Bielika Dudáš.

Hostia rezignovali, čo ešte stihol potrestať Volentier, ktorý premenil na siedmy gól Oršolíkov pas. Bodku za zápasom dal ôsmy faul hostí zároveň s klaksónom, no gólman Šeben Bielika už neprekonal. Hostia doplatili na nepremieňanie šancí, keď nastrelili päťkrát konštrukciu brány.

• Góly: 24., 35. a 38. (10 m) Dudáš, 12. Oršolík, 19. Hajko, 27. Čambal, 39. Volentier - 25. Zorád, 31. Švec.

• Rozhodovali P.Budač a M. Budač, ŽK: Šeben, Oršolík – Gabaš, Švec, 350 divákov.

• MFK TW: Šeben – Dudáš, Hajko, Glofák, Kender, Krivočenko, Gašparík, Čambal, Volentier, Turan, Oršolík, Sládeček. Tréner Martin Čambal.

• FT: Molnár – Gabaš, Budovec, Švec, Zorád, Graus, Rakica, J. Mališ, M. Mališ, Birdáč, Adami, Bielik. Tréner Jozef Duhony.

• Ostatné výsledky 1.kola: Žilina - Čekan 8:2, Prešov - Púchov 2:4, FTVˇ3 UK - Nitra 6:2, Pinerola - Slov-matic 0:9.

1. FOTOGALÉRIA: Nové Zámky boli dejiskom kynologickej výstavy 253