FUTBAL MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU ZÁPAD

KFC vyhral aj u prvého. Zahanbiť sa nenechali ani Palárikovčania

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Horná Nitra - Palárikovo 1:2 (1:2)

Po opatrnom začiatku na obidvoch stranách, zažili domáci futbalisti i fanúšikovia nečakaný šok už v 4. minúte, keď po chybe domácej obrany prihral Guemache voľnému Vencelovi, ktorý pohodlne otvoril skóre stretnutia - 0:1. V 20. min. sa v pokutovom území hostí uvoľnil Brestovanský, avšak jeho prihrávka nenašla spoluhráčov. V 21. min. spoza pokutového územia vypálil Guemache a trafil pravý dolný roh domácej brány - 0:2. V 26. min. po peknej kombinácii Turančíka, Kamdem predviedol pekný prienik obranou súpera a uvoľnil Brestovanského, ktorý dostal domácich futbalistov späť o dôležité body - 1:2. Do druhého polčasu nastúpili domáci futbalisti so snahou otočiť skóre stretnutia, hostia v strede poľa so skúseným Lanczom so snahou udržať polčasové skóre. V 69. min. po prihrávke Černáka strelecký pokus Sluku kryl brankár hostí Balogh. V nasledujúcej desaťminútovke sa akcie obidvoch mužstiev končili pred pokutovým územím. V 82. min po kombinácii Sluka-Brestovanský sa druhý menovaný ocitol v stopercentnej gólovej príležitosti, avšak zvnútra pokutového územia strelil vedľa pravej žrde brány hostí. V poslednej minúte stretnutia po akcii Černáka a Viktoryho, Belancovu hlavičku kryl brankár hostí a hlavný rozhodca Španko ukončil stretnutie. V radoch domácich futbalistov, funkcionárov a divákov zavládlo z prehry veľké sklamanie.

Góly: 26. Brestovanský - 4. Vencel, 21. Guemache. R Španka, ŽK: Kamdem - Guemache, Vencel, 564 divákov. BANÍK: Lacko - Kamdem, Krško, Pekár, Sluka, Kaman (23. Zaťko), Oravec (86. Čaládik), Černák, Viktory, Turančík (74. Belanec), Brestovanský. Tréner V. Ilko. OTJ: Balogh - Mijailovič, Chebeň, Blaho, Vajda, Petrovič (79. Pánik), Vencel, Mehdi-Karim Guemache, Golenya (71. Viglaský), Janso, Drljača (46. Lancz). Tréner P. Zelenský.

Neded - Komárno 1:2 (1:1)

V minulom ročníku Neded deklasoval Komárno 5:0, ktoré to vtedy stálo postup, ale tentoraz sa výsledok nezopakoval. Duel mužstiev, ktoré budú bojovať o postup, dosť ovplyvnil verdikt rozhodcu v 10. min., ktorý po strete G. Kalmára s útočníkom hostí nariadil pokutový kop, Szórád nastrelil žrď a odrazená lopta sa od brankára dostala do siete. Domácich gól nezlomil a v ďalších 20 minútach mali viac z hry, ale Kunovský a najmä Bališ v 29. min. nevyrovnali, nakoľko spálili tutovky. Výborný gólman Kostolani bol na mieste a vyznamenal sa aj po priamom kope Filipa v 34. minúte. O minútu neskôr už bolo vyrovnané, keď po peknej kombinačnej akcii prestrelil Kunovský vybiehajúceho brankára hostí. Hostia kontrovali a v 37. min. sa vyznamenal Orichel po hlavičke Kökenyésiho. V druhom polčase začal Neded tlakom a v 49. min. delovke Filipa chýbali milimetre a hlavičku Valachoviča v 54. min. zneškodnil Kostoláni. Zlom v stretnutí nastal v 57. min., keď Bališ po druhej žltej karte bol prísne vylúčený. Hostia mali síce v presilovke prevahu, dostali domácich na vlastnú polovicu, ale vďaka výbornej obrane dirigovanej stopérom Hambálkom si vyložené šance nevypracovali. Domáci sa snažili aj v oslabení kontrovať a strelu Kovácsa zblokovala pred prázdnou bránou obrana hostí. Hosťom vyšli v závere striedania, keď najmä Uzola oživil ofenzívu. Domácich opustila šťastena v závere, keď dve minúty pred koncom Nagy z 18 m prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a dosiahol tak gól v stretnutí, ktorému by skôr svedčala remíza.

Góly: 35. Kunovský - 10. Szórád (11 m), 88. Nagy. R Černek, ŽK: Bališ, Gy. Kalmár, Valachovič - Szórád, Németh, ČK: 57. Bališ (N). 812 divákov. FC: Orichel - Bališ, Hambálek, Verchola, Gy. Kalmár - Valachovič, L. Kalmár, Kovács, Filip, Carlos (63. Brath), Kunovský (80. Mikulčík). Tréner D. Benkovský. KFC: Kostoláni - Rapčan, Kekenyési (77. Gelle), Szabó, P. Németh - Nagy, Szórád, Zs. Németh, Szegedi (81. Uzola) - Csonka (66. Bottyán), Kósa. Tréner I. Gyurenka.

Ostatné výsledky:

Gabčíkovo - Topoľníky 3:0 (0:0), Galanta - J. Bohunice 1:1 (0:0), V. Ludince - Beluša 5:0 (3:0), Led. Rovne - Bánovce 6:2 (3:1), Domaniža - Tr. Stankovce 1:1 (0:1),FC Nitra jun. - Veľký Meder 1:2 (1:1)

1. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
  2. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely