Novozámčania nečakane priviezli tri body z Vrbového

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Ilustračné foto z predchádzajúceho duelu týchto súperov v Nových Zámkoch.Ilustračné foto z predchádzajúceho duelu týchto súperov v Nových Zámkoch. (Zdroj: (RG))

Vrbové - Nové Zámky 1:2 (0:1)

Prvých dvadsať minút sa hralo medzi šestnástkami, až potom sa hostia osmelili a presadili sa v 21. min po rohu, kedy hlavičkoval kapitán Ešek - 0:1. O dve minúty mohli Novozámčania svoje vedenie zvýšiť, ale zakončenie bolo nepresné. Domáci postupne prevzali iniciatívu a mohli v 28. min. vyrovnať, ale hostia prenikajúceho Joríka v šanci zastavili faulom, za čo Szántó dostal červenú kartu. Domáci priamy kop nevyužili, ale postupne sa snažili využiť početnú prevahu, ktorá trvala do 42. min., keď z domáceho mužstva videl druhú žltú kartu Štora a musel ísť predčasne do sprchy. Po zmene strán sa domáci opäť snažili vyrovnať, zatlačili súpera, ale zabudli na zadné dvierka, po rýchlom brejku zakončil Košút a bolo 0:2. Domáci mali aj naďalej prevahu, veľmi chceli dať gól, ale podarilo sa im už iba skorigovať nepriaznivý stav zápasu dve minúty pred koncom. Matej Kováč po faule premenil jedenástku a znížil na konečných 1:2.

Góly: 88. Kováč (11 m) - 21. Ešek, 60. Košút. R Očenáš, ŽK: Štora, Kováč - Bombicz, Illés, Košút, ČK: 42. Štora - 28. Szántó, 180 divákov. VRBOVÉ: D. Bartalos - Štora, Poláček, Hladík, Andrísek, Kováč, T. Gažík, Sumer, Kuťka, Jorík (67. Slovík), A. Bartalos (63. Kurinec). Tréner M. Sedláček. FKM: Mihálek - Kling, Szántó, Kružlík, Illés, Vašek (87. Letko), Fehervári, Bombicz, Ešek, Jurík (67. Košťál), Košút (90. Gašparík). Tréner A. Štefanka.

Púchov - Vráble 2:3 (2:0)

Hostia boli v prvom polčase neškodní a ani raz neohrozili bránu. V 2. min. domáci Svorada po úniku vystrelil vedľa. V 15. min. Glórik strelou k žrdi zo 16 m otvoril skóre. Až do 40. min sa hralo medzi šestnástkami, keď Svoradovu gólovú hlavičku v páde z päťky bravúrne zneškodnil Straka. Minútu pred prestávkou Revák zo 17 m trafil presne k tyči. Druhý polčas začali hostia ako poliati živou vodou. V 46. min Farkašovu strelu z 10 m zablokoval Ogreševič. V 50. min po rýchlej akcii Petrušek nezachytil centrovanú loptu a po páde brankára pod nohy útočiaceho hráča nasledoval pokutový kop a červená karta pre Hrušku. Do brány musel ísť náhradník Leško, ktorého bombou pod brvno prekonal Gonda. O päť minút nebezpečne hlavičkoval Sojka. V 60. min strelu Reváka z 10 m zastavil obranca. V 63. min Leško podbehol ľahký center a Farkaš z uhla strelou k vzdialenej žrdi vyrovnal. Oslabení domáci sa už na gól nezmohli, naopak, v 78. min Farkaš umiestnenou strelou dal víťazný gól.

Góly: 15. Glórik, 44. Revák - 63. a 78. Farkaš, 50. Gonda (11 m). R Chudá, ŽK: Chupáč - Feješ, ČK: 48. Hruška (P), 215 divákov. PÚCHOV: Hruška - Ogreševič, Chupáč, Revák, Glórik, Šimáček (49. Leško), Kopiš (83. Lazar), Štrbák, Brezničan, Svorada, Petrušek (71. Mišík). SPARTAK: Straka - Petráš, Fekiač, Husár, Sojka, Šlachta (28. Gonda), Farkaš, Sepeši, Tužinský (35. Dzurek, 80. Balko), Feješ, Hamar. Tréner J. Kollárik.

Sereď - Levice 2:0 (2:0)

Celý zápas sa niesol v znamení trvalej prevahy domácich. Hostia prvýkrát ohrozili bránu v 8. min., keď center Šveca hlavičkoval nad bránu Varga. V 18. min. prihrával Morong Scherhauferovi, no jeho strelu brankár chytil. V 21. min. hlavičkoval Hulák nad Ivaničovu bránu po trestnom kope Čejteia, ale už o minútu neskôr sa zrodil prvý gól, keď Kasaj strelou spoza šestnástky otvoril skóre. Vzápätí sa v gólovej šanci ocitol hlavičkujúci Gál, ale Ivanič vyrazil na roh. V 35. min. prišiel druhý gól v dobrej forme hrajúceho Kasaja, ktorý ťažil z prihrávky Čejteia. Poslednú väčšiu príležitosť v I. polčase mal Varhaník, jeho strela však išla tesne vedľa brány. V II. polčase si mužstvo Serede vypracovávalo jednu šancu za druhou, hneď po zmene strán nedoviedol do gólového konca peknú akciu Morong. V 60. min. Gálovu strelu stečoval hosťujúci obranca na roh a o desať minút zmaril Gálov ďalší pokus hosťujúci gólman, ktorý loptu vytlačil na roh. Veľkú príležitosť nevyužil v 90. min. Elvis, keď prestrelil bránu. Po zápase sa hráči dočkali tradičného potlesku a celá futbalová Sereď sa už teší na utorňajší zápas s prvoligovými Košicami.

Góly: 22. a 35. Kasaj. R Dohál, ŽK: K. Vaško - Zorád, Varga, Švec, 307 divákov. ŠKF: Šálka - Tarek, Vaško, Hulák, Čejtei - Urgela (82. Hudec), Scherhaufer (55. Elvis), Gál, Varhaník (54. Loduha) - Morong, Kasaj. Tréner T. Meszlényi. SLOVAN: Ivanič - Palic, Turčan, Pavlík, Predajniansky (72. Vida), Bôžik, Štefanka, Fogad, Varga, Zorád, Švec. Tréner M. Szegény.

Ostatné výsledky

Nemšová – Nové Mesto 0:0, OFK Dunajská Lužná - MFK Skalica 0:0,Topoľčany - Rača 1:0 (1:0)