Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip
FUTBAL MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU ZÁPAD

Palárikovo s lídrom bez gólov. V Komárne by sa museli brodiť

Prinášame výsledky a tabuľku aktuálneho kola. Stretnutie Komárno - Topoľníky nehrali pre nespôsobilý terén.

Útočník Palárikova Vencel (v bielom) mohol v zápase proti Nededu niekoľkokrát skórovať. (Fotka je z iného, skoršieho zápasu.)

Palárikovo - Neded 0:0

Zápas dvoch vyspelých celkov súťaže priniesol kvalitný futbal, pekná návšteva sa mal na čo pozerať. Viac príležitostí si vytvorili domáci, ale súperovho brankára nedokázali prekonať. Už v prvom polčase mohli príležitosti Vencela v 9. a 20. min. skončiť gólom, ale Orichel bol pozorný. Dve minúty pred prestávkou sa na domácu bránu rútil Da Costa, ale ani on nepochodil. Po prestávke pokračoval dobrý, zaujímavý futbal z oboch strán. Viac a väčšie šance mali naďalej Palárikovčania, ale ani Vencel ani Pánik skórovať nedokázali. Tá najväčšia príležitosť sa naskytla v 86. min. Golenyovi, ale jeho strelu brankár hostí zázračne vyrazil.

• R Fehér, bez kariet, 400 divákov. OTJ: Balogh - Drienovský, Chebeň, Blaho, Vajda, Lancz (60. Petrovič), Vencel, Karim (81. Víglaský)), Golenya, Janso, Drljača (81. Pánik). Tréner P. Zelenský. FC: Orichel - Bališ, Habánek, Verchola, Gy. Kalmár, Valachovič (88. Dzibela), L. Kalmár, Kovács, Filip (82. Brath), Da Costa (66. Mikulčík), Kunovský. Tréner: D. Benkovský. ⋌ROMAN GULIŠ

Veľký Meder - Horná Nitra 3:0 (0:0)

V prvom polčase predvádzali obe mužstvá vyrovnaný futbal. Hostia si prišli po bod, a tak sa zamerali na kvalitne organizovanú obranu. V 27. min. po centri Musila hosťujúci brankár bravúrne vyrážal loptu. Následne v 31. min. zneškodnil strelu Gögha zo 16 m a krátko pred polčasom trafil spojnicu brány domáci Föglein. V 37. min. mal veľkú príležitosť hosťujúci Turančík, ale brankár bol na mieste. V poslednej minúte polčasu Ferenczi hlavou mieril tesne vedľa. Domáci po obrátke búšili do obrany hostí a snažili sa po krajoch prekvapiť súpera centrovanými loptami. Po štandardnej situácii Straku prekonal Tuschel po trme-vrme brankára hostí. O minútu dorazil súpera krásnou strelou do šibenice z 25 m Demeter. Hostia sa vymanili na chvíľu z obrannej ulity, vytvorili si v 70. min. šancu, ale nepodarilo sa im vstreliť kontaktný gól. Po peknej prehrávke Demetera vstrelil Ferenczi tretí a posledný gól zápasu. V dobrom zápase si tak domáci pripísali zaslúžené víťazstvo.

• Góly: 62. Tuschel, 63. Demeter, 84. Ferenczi. R Santa, ŽK: Čtvrtníček - Kaman, Pekár, 500 divákov. MŠK: Gyürü - Tuschel, Föglein, A. Rózsa (46. Mészáros), Filipský - Gögh (46. Demeter), Ferenczi, Musil, Paget - Čtvrtníček, Straka (70. Csápai). Tréner P. Lérant. BANÍK: Lacko - Kamdem, Krško, Pekár, Sluka - Kaman, Černák, Oškrobaný, Kôstka (71. Brestovanský) - Turančík, Belanec (87. Čaládik). Tréner V. Ilko.

Ostatné výsledky

Bánovce - Nitra jun. 4:1 (3:0), J. Bohunice - V. Ludince 0:2 (0:0), Galanta - Gabčíkovo 0:5 (0:1), Beluša - Domaniža 2:1 (1:0), Tr. Stankovce - Led. Rovne 0:2 (0:0)