Utorok, 23. október, 2018 | Meniny má Alojzia
MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU ZÁPAD

KFC aj s desiatimi dokázal v Gabčíkove zvíťaziť

Prinášame výsledky, komentáre a tabuľku aktuálneho kola.

Futbalisti Komárna (vo fialovo-bielych dresoch) dokázali v sobotu zvíťaziť v Gabčíkove 3:2, hoci hrali viac ako polovicu zápasu o desiatich.(Zdroj: ZOLTÁN KOVÁCS)

Gabčíkovo - Komárno 2:3 (0:1)

Domáci futbalisti pred zápasom gratulovali majiteľovi klubu Györgyövi Csörgőovi k narodeninám, no darček v podobe víťazstva mu nedali. Po rozháranom úvode naletel rozhodca v 10. min. na nafilmovaný pád hosťujúcemu hráčovi a nariadenú penaltu premenil Szórád. Gabčíkovo tento moment očividne vykoľajil. V 21. min. nikým nekrytý Németh hlavičkoval nad a o desať minút vyrazil Kósovu strelu Kostoláni. Na opačnej strane chýbali Szórádovej delovke iba milimetre. V 37. min. sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Szöcs, ale mieril nepresne. V závere polčasu boli diváci v Gabčíkove svedkami ďalšieho omylu rozhodcu Patroviča, ktorý vylúčil hosťujúceho brankára. Bognára totiž neudrel on, ale jeden z komárňanských obrancov. Po obrátke sa domáci vrhli do ofenzívy, lenže kontry súpera boli veľmi nebezpečné. V 58. min. zvýšil vedenie hostí Kóša, ktorý z ďalšieho útoku skóroval opäť. Prihrávku pri treťom góle však preberal v ofsajde. V 68. min. vykresal iskierku nádeje pre domácich Bognár a po Szöllösovom góle sa zdalo, že sa schyľuje k obratu. V nadstavenom čase potom zazvonilo brvno Komárna, no na výsledku sa už nič nemenilo. Všetko nasvedčuje tomu, že po tejto strate nastane v Gabčíkove zmena na trénerskom poste.

• Góly: 68. Bognár, 75. Szöllös - 10. Szórád (11 m), 57. a 59. Kóša. R Patrovič, ŽK: Bognár - Kóša, ČK: 43. Kostoláni (K), 1500 divákov.

• TJ: Rengel - Csicsay (57. Tóth), Čvirik, Takács, Lelkes (46. Lénárth) - Kósa, Szöcs, N. Németh (83. Fekete), Szöllös - Faragó, Bognár. Tréner S. Preisinger. KFC: Kostoláni - Rapčan, Szabó, Podlucký, Zs. Németh, Nagy, Szórád, Gelle (43. Kosťukevič), Szegedi, Csonka (78. Uzola), Kóša (85. Bottyán). Tréner I. Gyurenka. ?ŠTEFAN ÁGH

Neded - Veľký Meder 3:1 (3:0)

Šláger kola, v ktorom sa stretli mužstvá z čela tabuľky, mohol okoreniť už v 2. min. Carlos, ale Čtvrtníček s Rusinom boli proti. O chvíľu chýbali Vercholovi v šanci milimetre. Hostia kontrovali v 12. min., keď Göghov trestný kop preletel tesne nad brvnom. V 22. min. sa už tešili domáci, keď tiahla strela Valachoviča z 25 m prešla spleťou tiel a prekvapila aj gólmana Rusinu. Domáci boli v laufe a v 33. min. po centri Filipa Verchola hlavičkou pridal druhý gól. V nadstavenom čase prvého polčasu sa zopakovala akcia ako cez „kopírák“ a po spolupráci Filipa s Vercholom padol hlavou gól na 3:0. Päť minút po prestávke mohlo byť rozhodnuté, ale hlavičku Valachoviča najskôr brankár vyrazil a dorážka o milimetre minula bránu. Hostia vycítili šancu a v 57. min. zachránil Orichel bravúrne po gólovej strele Tuschela. Hostia zaznamenali kontaktný gól, keď Ferenczi hlavou prekonal hlavou bezmocného brankára Orichela. Kvalitné stretnutie aj za účasti vedúcich predstaviteľov ZsFZ, vrátane predsedu Gádošiho, kulminovalo a mohli padnúť ďalšie góly. Najskôr strieľajúci Mikulčík preveril strelou do šibenice kvality Rusinu, potom hosťujúci Föglein delovkou tesne minul. Bodku za výborným zápasom mohol dať Verchola, keď v 84. min. prestrelil bránu z piatich metrov.

• Góly: 21. Valachovič, 33. a 45. Verchola - 63. Ferenczi. R Otiepka, ŽK: Valachovič, Carlos - Ferenczi, Čtvrtníček, 1052 divákov.

• FC: Orichel - Bališ, Hambálek, Gy. Kalmár, Kovács - Filip (76. Mikulčík), L. Kalmár, Verchola, Valachovič (70. Brath) - Kunovský, Carlos (83. Dzibela). Tréner D. Benkovský. MŠK: Rusina - Tuschel, Föglein, Rózsa (62. Pisár), Filipský, Gögh (63. Straka) , Ferenczi - Paget, Čtvrtníček, Mészáros (46. Demeter). Tréner P. Lérant. ?JOZEF SKLENÁR

Topoľníky - Palárikovo 1:1 (0:0)

Hodový zápas začal v réžii domáceho celku. Najprv na Kubov center reagoval Farkaš, ale mieril iba vedľa. V 8. min. potom Lelkes iba tesne minul šibenicu. Na druhej strane to v 10. min. z voleja skúšal Vencel a ten istý hráč v 25. min. skúšal šťastie prízemnou strelou. Následne sa hra presunula medzi šestnástky a do prestávky sa už skóre nemenilo. Po zmene strán pokračoval medzišestnástkový futbal, ktorý sa hral až do 70. min. Potom sa postupne začali oba tímy osmeľovať. Farkaš to opäť skúšal po zemi, po ňom na druhej strane mieril Vencel iba nad. Gólový moment prišiel v 84. min., kedy po rýchlom brejku a peknej kombinácii otváral skóre Janso. Topoľníky po góle ožili a snaha sa i vyplatila v 90. min. Po rohu hostia loptu odvrátili iba k Farkašovi, ten našiel v šestnástke Hrnčára, ktorý popri brankárovi stanovil konečnú remízu, ktorá je vzhľadom na priebeh zápasu aj spravodlivá.

• Góly: 90. Hrnčár - 84. Janso. R Černek, ŽK: Medgyes, Nagy - Golenya, ČK: 87. Medgyes (T), 500 divákov.

• DRUŽST.: Krištof - Hrnčár, Habenicht, Lelkes, Farkaš, Mandák, Kuba, Ács (76. Császár), Medgyes, Szabó, Nagy (79. Lépes). Tréner J. Lépes. OTJ: Balogh - Drienovský, Chebeň, Blaho, Vajda, Lörinc (54. Španír), Lancz (59. Víglaský), Vencel, Karim, Golenya, Janso. Tréner P. Zelenský.

Ostatné výsledky:

V. Ludince - Galanta 6:0 (4:0), Horná Nitra - Bánovce 3:0 (1:0), FC Nitra jun. - Tr. Stankovce 2:3 (0:2), Domaniža - J. Bohunice 1:0 (0:0), Led. Rovne - Beluša 3:2 (0:0)

1. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?