Nedeľa, 15. december, 2019 | Meniny má Ivica
FUTBAL III. LIGA

Novozámčania s novým trénerom na favorita nestačili, inkasovali poltucet

Prinášame výsledky a tabuľku aktuálneho kola.

Ilustračné foto z predchádzajúceho zápasu FKM - Sereď, hraného v Nových Zámkoch.Ilustračné foto z predchádzajúceho zápasu FKM - Sereď, hraného v Nových Zámkoch.

Sereď - Nové Zámky 6:1 (3:1)

Zápas sa od prvej do poslednej minúty hral za drvivej prevahy domácich. Už v 4. min. Morong nastrelil ľavú žrď po prihrávke Scherhaufera. V 19. min. po rohu Čejteia dal Železník pekne hlavou na 1:0. V 26. min. sa situácia zopakovala, Čejtei kopal rohový kop, loptu zahlavičkoval Železník, predĺžil hlavou na Kasaja a ten dal gól hlavou. V 29. min. prudká strela Varholíka minula bránu hostí. V 44. min. sa do tretice zopakovala situácia podobná z 26. minúty. Hostia v poslednej minúte prvého polčasu zostavili akciu, kedy Jurík vysunul Košúta, ten išiel sám na brankára, obstrelil ho a dal gól. Hneď v úvode druhého polčasu Varhaník ohrozil bránu hostí v 48. minúte. V 61. min. predviedol sólo akciu Kasaj a po najkrajšom momente zápasu zvýšil skóre. V 78. min. Kasaja fauloval Oremusz a sám Kasaj premenil penaltu. V 89. min. po peknej prihrávke Moronga dal Kasaj štvrtý gól v zápase. Na seredských tribúnach sa opäť ozýval tradičný potlesk po zápase. Celá Sereď sa už nevie dočkať 3. kola Slovnaft Cupu, kedy privíta Košice.

Góly: 19. Železník, 26., 61., 78. (11 m) a 89. Kasaj, 44. K. Vaško - 45. Košút. R Špaček, ŽK: Illés, Jurík, Szánto, Oremusz (N.Z.), 484 divákov. ŠKF: Šálka – Tarek, Vaško, Hulák, Čejtei – Scherhaufer (67. Hudec), Morong, Varhaník, Elvis (61. Loduha), Železník (80. Urgela) – Kasaj. Tréner T. Meszlényi. FKM: Mihálek – Oremusz, Szánto, Kružlík, E. Horáček (46. Vašek) - Illés, Fehervári, Bombicz (61. Kling), Ešek - Jurík (75. Poništ), Košút. Tréner A. Štefanka.

Nemšová – Levice 2:1 (1:1)

V 11. min po rohovom kope zabránil v päťke hostí hlavičke Schiszlera do odkrytej brány rukou, za čo ho rozhodca predčasne poslal pod sprchy. Nariadený pokutový kop premenil Schlesinger. Domácim vedenie dlho nevydržalo, keď sa v 16. min po štandardnej situácií a veľkom nedorozumení brániacich hráčov presadil do prázdnej brány Švec. Nemšovania napriek tomu, že mali v poli prevahu si počas celého prvého polčasu nevedeli vypracovať súvislý tlak a najmä gólové príležitosti. V 28. min vybojoval na pravej strane loptu Červený, potiahol ju do šestnástky, prihral Husárovi, no ten netrafil ani bránu. V 31. min mohli skóre zápasu zmeniť hostia, keď sa do samostatného úniku dostal Štefanka, Bobot však veľmi dobre prečítal jeho úmysel a podržal svoj tím. V 38. min sa k lopte dostal Jurica, vystrelil pod brvno, Ivanič robinzonádou vyrazil na roh. Úvod druhého polčasu patril domácim. Tí zvýšili aktivitu a pohyb bez lopty. To sa prejavilo v 56. min. Opatovský vysunul na ľavej strane Beňa, ktorý z prvej poslal loptu do päťky, kde Jurica v behu zakončil do odkrytej brány hostí – 2:1. V 74. min prešiel pred šestnástku Jurica, pravačou však zakončil tesne vedľa ľavej tyče. V 88. min stálo pri domácich šťastie, keď Levičania nastrelili brvno.

Góly: 14. Schlesinger (11 m), 56. Jurica - 16. Švec. R Čmiko, ŽK: Opatovský, Schiszler – Klačko, ČK: 11. Turčan (L), 150 divákov. FKS: Bobot – Schiszler, Kresánek, Schlesinger, Kopún, Husár, Červený (83. Laco), Opatovský, Holiš (46. Chrenko), Adamec (46. Beňo), Jurica. Tréner O. Šmelko. SLOVAN: Ivanič – Zorád, Palic, Krivočenko, Turčan, Klačko, Pavlík, A. Kubala, Štefanka (61. Predajniansky), Varga (78. Fogad), Švec (61. Bôžik). Tréner M. Szegeny.

Ďalšie výsledky:

OFK Dunajská Lužná - ŠK Slovan Bratislava juniori 3:1 (1:1), Topoľčany – Nové Mesto 2:0 (0:0), Púchov – Vrbové 0:2 (0:2), Piešťany – Skalica 1:5 (0:3), Petržalka - Vráble 2:1 (0:1), Šúrovce – Rača 3:0 (1:0)

1. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?