Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ

Nový tím s víťaznou premiérou. Nováčik hrýzol až do samého konca

Nováčika z Martina odprevadil na prvý extraligový zápas do haly Milénium hlučný fanúšikovský tábor, ktorý mu však k bodom nepomohol.

Novozámčania (v zelenom) V bojovnom zápase zdolali nováčika.Novozámčania (v zelenom) V bojovnom zápase zdolali nováčika. (Zdroj: (RG))

HC Štart Nové Zámky - MHáK Martin 29:24 (13:12).

Zápas začali oba celky opatrne, ale aj s množstvom chýb a nepresností. Celý prvý polčas bol vyrovnaný. Aj keď, so domáci vytvorili dvoj-trojgólový náskok, snaživí hostia im dokázali kontrovať a tak sa do kabín šlo za jednogólového vedenia Štartu. Druhý polčas začali síce lepšie Novozámčania, avšak v 42.minúte prevzal vedenie nováčik a o ďalšie dve minúty viedol už dvojgólovým rozdielom.

Vtedy však prišli chvíle veterána v domácom drese Emila Mokrýša, ktorého skúsenosti prispeli k tomu, že Štart prevzal vedenie v 48. minúte opäť na svoju stranu. Martinčania sa však nevzdávali, držali sa svojho súpera ako kliešť. Štart však bol už v týchto minútach na koni, navyše ho burcovali aj fanúšikovia.

Hostí definitívne zlomil až dve minúty pred koncom zápasu strelecky disponovaný Monczk, ktorý zvyšoval na 28:24.

• R Klimka, Gábriš, Pkutové hody: 5/3 - 3/3, vylúčenia: 2 - 2, ČK Franko (Martin) za faul, 500 divákov.

• Priebeh: 2:1, 3:4, 5:5, 8:6, 10:7, 13:11, 14:12, 14:15, 19:21, 22:21, 26:23.

• ŠTART: Pavlovič, Šuba - Veréb, Ficza, T. Straňovský 9/3, Vereš 2, Szapu 2, L. Vadkerti 1, Draškovič 1, Monczka 10, Minarovič 1, Mokrýš 3, Kálmán, Pšenák, T. Barus, Kele. Tréner P. Sporni.

Hlas po stretnutí: Peter Sporni (tréner HC Štart): "Naše novozložené mužstvo má za sebou prvý extraligový zápas, navyše víťazný, čomu sme všetci veľmi radi. Každý získaný bod si veľmi vážime. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Ďakujem chlapcom za bojovnosť a divákom za podporu:"

• Ostatné výsledky 1.kola: Hlohovec - P.Bystrica 40:25, Košice - Modra 42:17, Topoľčany - Pezinok 45:24, Prešov - Bratislava 42:24.

• Program 2.kola: 4.9. o 18.00 Pezinok - Hlohovec, 6.9. o 20.00 Bratislava - Martin, 7.9. o 18.00 Modra - N. Zámky, P.Bystrica - Košice, Prešov - Topoľčany.