V regionálnom derby dominovali fialovo-bieli

Prinášame výsledky a tabuľku aktuálneho kola.

Foto z predchádzajúceho zápasu týchto súperov, ktorý sa hral v Komárne.Foto z predchádzajúceho zápasu týchto súperov, ktorý sa hral v Komárne.

Palárikovo - Komárno 0:2 (0:1)

Od úvodných minút sa hral svižný futbal z oboch strán. Palárikovo malo miernu prevahu, vypracovalo si aj šance, ktoré však nevyužilo. Ku gólu mal najbližšie Vencel, ale jeho strelu v 20. min. brankár hostí kryl. KFC čakal na svoju príležitosť, ktorá prišla osem minút pred prestávkou. Faul domáceho obrancu Vajdu v pokutovom území potrestal z bieleho bodu Szórád. Vajda mohol tri minúty pred polčasom vyrovnať, ale brankár Kostoláni bol proti. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním vyrovnať. Vencel trafil z dobrej pozície len brankára hostí a ďalšie akcie domácich stroskotali na obrane KFC. Komárňania sa sústredili na kontry a po jednej z nich prišiel ich druhý úder. Na center z ľavej strany si naskočil Szegedi a hlavou dal definitívu výsledku derby.

• Góly: 37. Szórád (11 m), 71. Szegedi. R Santa, ŽK: Hlaváčik, Vajda, Drienovský - Rapčan, Nagy, Szórád, 170 divákov. OTJ: Balogh - Drienovský, Chebeň, Blaho, Vajda, Hlaváčik (62. Víglaský), Lancz (58. Lőrinc), Vencel. Karim, Golenya (67. Gutwirt), Janso. Tréner: P. Zelenský. KFC: Kostoláni - Rapčan, Szabó, Podlucký, Zs. Németh, Nagy, Szórád, Gonzáles (64. Kóša), Szegedi (84. Uzola), Csonka (73. Gelle), Kökényesi. Tréner I. Gyurenka.

Veľký Meder - Topoľníky 2:0 (1:0)

Prvý polčas sa odohrával v domácej réžii. V 9. min. krížna prihrávka Gögha našla Rózsu, ktorý ju poslal na Meszárosa a ten otvoril skóre. V 19. min. sa neujala strela Gögha, ktorý skúšal šťastie z 18 m. V 21. min. sa na šestnástke uvolnil Tuschel, no jeho strelu brankár chytil. Ten istý hráč posielal v 29. min. center na Rózsu, ktorého hlavička mierila vedľa brány. V prvom polčase mohla zaujať ešte 44. min., kedy Ferencziho hlavička z 10 m opäť nenašla ten správny smer. Hostia v prvom dejstve pôsobili pasívne a do útoku sa príliš nehrnuli. Po obrátke hra mierne upadla a domáci sa prispôsobili hre hostí. Tí, mohli dokonca aj vyrovnať, keď v 52. min. A. Nagy trafil hlavou žrď Rusinovej brány. Na hosťujúcej strane musel byť vystriedaný zranený P. Nagy, ktorý v ďalšej fáze zápasu Topoľníkom citeľne chýbal. Druhý polčas síce zaostal za prvým, ale domáce víťazstvo bolo spečatené v 86. min., kedy unikol Mészáros a zoči-voči Krištofovi upravil na konečných 2:0.

• Góly: 9. a 86. Mészáros. R Košťál, ŽK: Čtvrtníček, Murányi - Lelkes, Lépes, 800 divákov. MŠK: Rusina - Tuschel, Föglein, Rózsa (76. Pisár), Filipský (88. Dömötör), Murányi, Gögh (63. Straka), Ferenczi, Musil, Čtvrtníček, Mészáros. Tréner P. Lérant. DRUŽST.: Krištof - Hrnčár, P. Nagy (65. Lépes), Lelkes, Mandák, Ács, Halaji, Szabó, A. Nagy, Kuba, Császár (52. Helész). Tréner J. Lépes.

Ostatné výsledky:

V. Ludince – Gabčíkovo 0:3 (0:1), J. Bohunice - Led. Rovne, 1:2 (1:1), Galanta - Domaniža 2:3 (1:3), Tr. Stankovce - Horná Nitra 0:1 (0:0), Beluša - Nitra jun. 2:1 (0:0), Bánovce - Neded 0:2 (0:2)