Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Na Majstrovstvách Slovenska družstiev šieste miesto mužov AC

Vo štvrtok 29.augusta sa v popoludňajších hodinách uskutočnili na štadióne na Sihoti Majstrovstvá Slovenska družstiev mužov a žien v atletike.Pre takmer päťdesiatku členov klubu, ktorí zabezpečovali organizačne, technicky a rozhodcovsky jeden z vrcholov s

lovenskej atletickej sezóny na dráhe, to boli zároveň najdôležitejšie preteky na štadióne na Sihoti v roku 2013.

NOVÉ ZÁMKY. V priaznivom letnom počasí pri veľmi dobrom priebehu sa z dvanástich postupujúcich družstiev nakoniec v kategórii mužov predstavilo 10 najlepších kolektívov a v kategórii žien využilo finálový štart 9 kolektívov.

Napriek skutočnosti, že sa v Nových Zámkoch v čisto amatérskych podmienkach venujú atletike prevažne v mládežníckych vekových kategóriách, tým niekoľkým pretekárom z kategórie dospelých, ale hlavne zásluhou juniorov, dorastu ale i žiactva, sa postup na M SR zo seriálu 14 mítingov GPS podaril vybojovať ako pre mužov, tak i pre ženy.

V domácich podmienkach posilnení o možnosti hosťujúcich pretekárov z klubov, ktoré nemali zabezpečení postup, muži AC skončili na 6. mieste a družstvo žien obsadilo siedmu priečku.

Z domácich pretekárov patrili medzi najväčšie opory družstiev Tomáš Timoranský, druhý v behu na 800m (1:54,11) a piaty v behu na 400m (50,92), dve šieste miesta vo vrhu guľou (13,91) a v hode diskom (44,26) vybojoval Adrián Matušík, v behu na 5000m skončil Imrich Magyar časom 15:41,95na 4. mieste a z hosťujúcich bol najefektívnejší Erik Rigler z ŠK Vital Bratislava, ktorý vybojoval dve štvrté miesta v behoch na 100m (11,09) a 200m (22,38).

Medzi ženami získala najviac bodov vekom len žiacka slovenská reprezentantka Patrícia Slošárová, tretia vo vrhu guľou(12,13) a piata v hode diskom(39,14). Na cennom 2. miesta dobehla v behu na 1500m Kristína Hegedúsová (5:00,95), v behu na 400m skončila časom 59,19 na 5. mieste Martina Kecskésová.

Obdiv si zaslúži aj Dana Janečková, ktorá má svoj zenit výkonnosti už za sebou, ale v prospech bodovania pre klub získala 6. miesto v behu na 3000m časom 11:53,23.

Z hosťujúcich pretekárok bola najlepšia Monika Baňovičová z AC Malacky, ktorá skončila na 3. mieste v trojskoku(11,97) a na mieste štvrtom v behu na 100m prek.(14,99).

Konečné poradie družstiev na prvých ôsmych miestach, keď oba tituly obhájil Spartak Dubnica, nasledovné: muži – 1. Spartak Dubnica194, 2. VŠC Dukla Banská Bystrica 180, 3. Slávia UK Bratislava 173, 4. Stavbár ŠOG Nitra 173, 5. Slávia STU Bratislava 156,5, 6. AC Nové Zámky 134, 7. ŠG Nitra 124,5, 8. AŠK Trnava 100, ženy – 1. Spartak Dubnica 209, 2. VŠC Dukla Banská Bystrica 203, 3. Slávia UK Bratislava 162, 4. ŠG Nitra 155, 5. Slávia STU Bratislava 147, 6. Slávia TU Košice, 7. AC Nové Zámky 117, 8. AŠK Trnava 116.

Martina Kecskéšová dobehla na hladkej štyristovke na 5. mieste. Foto: (RG)