Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Posledný týždeň prípravy. MOLLIGA už klope na dvere

Hokejisti HC Nové Zámky majú posledný týždeň prípravy.

Zo zápasu Hodonín - Nové Zámky. Novozámčania v závere doťahovali.(Zdroj: (FK))

V tom predchádzajúcom absolvovali dva prípravné zápasy. Káder sa už pomaly uzatvára, avšak trénerská dvojica Stanislav Mečiar, Ladislav Lubina skúša ešte stále nových hráčov , pričom sa snaží nájsť optimálne zloženie útočných i obranných formácií.

HC Nové Zámky - Slovensko 20 3:4 (1:0, 0:1, 2:3), góly HC: Korytko, M. Štefanka, Sucharda.

Vo veľmi dobrom zápase mal v úvode viac hry mladí Slováci, ale aj tie najväčšie príležitosti im pochytal vynikajúci brankár Krajčovič. Gól tak napokon padol na opačnej strane, keď tečovaná Korytkova strela skončila v sieti.

Týmto gólom vyhrali Novozámčania prvú tretinu. V tej druhej hrali často v oslabení, čo im uberalo sily. Brankár Krajčovič ešte dlho odolával, avšak napokon ho reprezentanti predsa len prekonali v presilovke o dvoch hráčov. Úbytok síl sa na hráčoch HC prejavil na začiatku tretej časti hry a súper sa dostal do dvojgólového náskoku. Novozámčania sa však nevzdávali, dvakrát stiahli stratu na jediný gól, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

• HC: Krajčovič - Hrudík, Zajac, Dubec, Korytko, Podstavek - Kovalczik, Sucharda, Čaládi, M. Štefanka, Uram - Štepánek, Popela, Kraus, O. Štefanka, Uhnák - Lehocký, Král, Fiala. Tréneri S.Mečiar, L. Lubina.

HC Hodonín - HC Nové Zámky 4:3 (2:0, 2:0, 0:3), góly HC: Hrudík, Dubec, Korytko.

V prvých dvoch tretinách jasne dominovalo domáce mužstvo, čo vyjadrilo aj strelecky. Do záverečnej tretiny nastúpili Novozámčania s odhodlaním výsledok skorigovať, čo sa im podarilo natoľko, že zo zápasu bola napokon dráma.

• HC: Púš - Zajac, Sucharda, Kovalczik, Král, Hrudík, Lehocký - Dubec, Podstavek, Korytko, Kraus, O. Štefanka, Uhnák, Fiala, Baron, Čaládi. Tréneri S. Mečiar, L. Lubina.

Najbližšie čaká Novozámčanov v utorok prípravný zápas v Topoľčanoch a potom už len dolaďovanie formy na MOL Ligu, ktorá začína už v pondelok 2.9. 2013.