Prvá prehra Komárna, pod lampami remíza Palárikova

Prinášame výsledky a tabuľku aktuálneho kola.

Márna snaha fialovo-bielych. Body z Komárna bral Veľký Meder.

Gabčíkovo - Palárikovo 0:0

Od začiatku bolo evidentné, že favorizovaní domáci tentoraz nie sú vo svojej koži. Začali síce sebavedomo, ale viazla súhra a pred bránou Palárikova boli nedôrazní. Bognár to skúšal hlavou, Kóša strelou spoza šestnástky, no ich pokusom chýbala presnosť. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. Domáci mali síce kondične navrch, ale v rozhodujúcich momentoch im chýbal pokoj na kopačkách. V 61. min. zachraňoval pred Vencelom včasným vybehnutím Rengel, na opačnej strane zlyhal v tutovke Bognár. Gól mal na kopačkách striedajúci Lörinc, ktorý v 75. min. v dobrej pozícii nemieril presne. Ďalší zo striedajúcich hráčov, domáci Tóth, mohol v nadstavenom čase rozhodnúť, ale na bránkovej čiare stojaci obranca Palárikova jeho pokus odvrátil.

R Jakúbek, ŽK: Szöcs, Ágh - Golenya, Hlaváčik, Vencel, Balogh, Drienovský, 950 divákov. TJ: Rengel - Ágh (63. Labun), Szöllös, Lelkes, Willmann, Lénárth, Kósa (77. Fekete), Szöcs, Faragó, Bognár, Tóth. Tréner S. Preisinger. OTJ: Balogh - Drienovský, Chebeň, Blaho, Vajda, Hlaváčik, Lancz, Vencel (71. Lörinc), Guemache (90. Gutwirt), Golenya, Janso. Tréner P. Zelenský.

Komárno - Veľký Meder 1:3 (1:2)

Po opatrnom úvode z oboch strán sa ako prví osmelili hostia, avšak potom mali viac z hry domáci. Tí si vytvorili aj šance, najmä Bottyánova strela v 12. min. volala po góle, ale Rusina bol pozorný. Konsolidovaní hostia čakali na svoju príležitosť, ktorá prišla po vyše polhodine hry. Rózsa unikol po pravej strane a prehodil vybehnuvšieho Kostolániho - 0:1. Fialovo-bielych inkasovaný gól šokoval a po šiestich minútach inkasovali ďalší úder. Obrana KFC nedokázala odvrátiť loptu do bezpečia, tej sa zmocnil Mészáros, prihral ju pred bránu a Ferenczi na dvakrát opäť rozjasal hosťujúcich fanúšikov. Komárňanov však vrátil do hry minútu pred polčasom Szegedi, ktorý elegantne zužitkoval perfektnú prihrávku Nagya. Prvé minúty druhého dejstva naznačovali, že by mohlo dôjsť k zvratu, ale nestalo sa tak. Trestný kop hostí z pravej strany našiel na päťke nekrytého Tuschela, ktorý hlavou zvýšil na 3:1 pre Veľký Meder. Do konca zápasu vtedy zostávalo ešte vyše tridsať minút, ale MŠK Thermál si s prehľadom víťazstvo udržal, keď domácich do výraznejšej šance nepustil.

Fotogalériu zo stretnutia si môžete pozrieť v rubrike Pressfoto v článku

• Góly: 45. Szegedi - 36. Rózsa, 42. Ferenczi, 58. Tuschel. R Černek, ŽK: Rapčan, Szabó, Zs. Németh, Csonka - Filipský, Murányi, Föglein, 1 100 divákov. KFC: Kostoláni - Rapčan, Szabó, Podlucký, Zs. Németh, Nagy, Szórád, Gonzáles (80. Gelle), Bottyán, Szegedi (63. Uzola), P. Németh (62. Csonka) Tréner I. Gyurenka. MŠK: Rusina - Tuschel, Rózsa (65. Pisár), Filipský, Murányi, Gőgh (72. Straka), Ferenczi, Musil, Speck (46. Föglein), Čtvrtníček, Mészáros. Tréner P. Lérant.

Ostatné výsledky

Led. Rovne - Galanta 4:0 (3:0), Topoľníky - Bánovce 3:2 (1:1), Domaniža - V. Ludince 3:4 (2:2), FC Nitra jun. - J. Bohunice 1:3 (1:2), Neded - Tr. Stankovce 3:1 (0:1)

1. Najkrajšie americké národné parky
  2. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  3. Keď Slováci krotia morský vietor
  4. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  5. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

21. august 1968 v Nových Zámkoch: objatie, facka a pokoj

„Keď prišiel veliteľ vojsk na Okresný výbor KSS, prvý tajomník sa s ním objal a pobozkal. To nebolo nikde,” spomína pamätník a znalec miestnej histórie František Daniel.

Učiteľa Slovenska vyberá aj hlavná školská inšpektorka

Nabrali odvahu a dali o sebe a o svojej práci vedieť! 100 pedagógov sa zapojilo do 1. ročníka súťaže Učiteľ Slovenska, ktorú organizuje Komenského inštitút a Živica.