Komárno otočilo zápas v Beluši

Prinášame výsledky aktuálneho kola futbalových MR Západ.

Ilustračná fotografiaIlustračná fotografia (Zdroj: (MD))

Tr. Stankovce - Palárikovo 1:0 (0:0)

V stretnutí veľmi dobrej úrovne oba kolektívy dokázali, že chcú a vedia hrať futbal. Akcie pred bránkami oboch kolektívov volali iba po presnejšom a efektívnejšom zakončení. Keďže v prvom polčase sa ani jednému tímu nepodarilo skórovať, čakalo sa, čo prinesie druhý polčas. Už v 58. min po hre hosťujúceho hráča rukou v pokutovom území bol nariadený pokutový kop, ktorý kopal tradičný exekútor Ježík. Tomu strelu brankár vyrazil, ale reparát z dorážky zvládol - 1:0. Po tomto góle hostia zvýšili aktivitu, ale domáca obrana a brankár Trnavský pracovali bezchybne, a tak sa zrodilo domáce víťazstvo, ktorým Stankovčania úspešne vykročili do nového ročníka vo vyššej súťaži.

• Gól: 58. Ježík. R Košťál, ŽK: Ježík, Hudec, Záhumenský - Guemache, 250 divákov. OTJ: Pahulyi - Víglaský, Chebeň, Vajda, Blaho, Hlaváčik, Lancz (59. Tišimerský), Vencel, Guemache, Golenya, Janso. Tréner P. Zelenský.

Beluša - Komárno 1:3 (1:0)

V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Gól padol už z prvej šance, keď Novisedlák v 10. min po rohu na dvakrát našiel M. Hrnčíka. V 12. min Novisedlák strelou pod brvno natiahol Kostolániho. V ďalšom priebehu gólové šance neboli, až v 35. min M. Hrnčík z 25 metrov mieril tesne nad bránu. Rozruch priniesla 43. min, kedy hosťom nebol uznaný gól pre faul v šestnástke. Po zmene strán technický pokus M. Hrnčíka skončil vedľa a osamotený Peter Vavrík trafil iba do Kostolániho náruče. V 61. min po dlhodobom ošetrovaní Pavla Vavríka umiestnil Szórád loptu k žrdi - 1:1. Hostia ožili, Szegedi z uhla minul, rovnako ho napodobnil Novisedlák po obliehaní brány falšovanou strelou. Výhru hostí zabezpečil striedajúci Szegedi. V 75. min umiestnil hlavou center od žrde do brány a po rýchlom protiútoku v 78. min dal tretí gól. Po faule na brankára neplatil gól Beluše v nadstavenom čase a domáci po dobrom vstupe do zápasu body nezískali.

• Góly: 10. M. Hrnčík - 75. a 78. Szegedi, 61. Szórád. R Otiepka, ŽK: Szabó, Podlucký, 300 divákov. KFC: Kostoláni - Rapčan, Szabó, Podlucký, Németh, Bottyán (55. Gelle), Nagy, Szórád, Gonzáles, Csonka (55. Szegedi), Kóša (71. Uzola). Tréner I. Gyurenka.

Galanta - Neded 0:4 (0:2)

Oba tímy predvádzali od začiatku výbornú partiu. Domáci sa mohli ujať vedenia hneď v prvej minúte. Hrotkov priamy kop zahraný na Bírovu hlavu však skončil iba v Lipčákových rukaviciach. Galanta pokračovala v dobrej hre a v 20. min. mala ďalšiu šancu. Bírovi však lopta v poslednej chvíli skĺzla z kopačky. Prišla kontra hostí, keď si na odrazenú loptu pekne nabehol Kukučka a bombou z voleja z 15 m otvoril skóre. V 45. min. prišiel druhý presný zásah Nededu, keď rohový kop zúžitkoval opäť ten istý hráč. Aj po prestávke začali domáci aktívnejšie. Výborný Tomičov cener vypadol brankárovi z rúk, no Pék pred prázdnou bránou na loptu nedočiahol. V 55. min. zahrával Neded štandardku, na loptu si nabehol Hambálek a zvýšil už na 0:3. V 63. min. poslali hostia dlhú loptu stredom na Ferreiru a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a uzavrel skóre zápasu. Aj napriek domácej prehre tribúny ocenili výkon všetkých aktérov na ihrisku potleskom.

• Góly: 27. a 45. Kukučka, 55. Hambálek, 63. Carlos. R Španka, ŽK: Hrotko - J. Kalmár, Valachovič, ČK: 59. Hrotko (G), 219 divákov. SLOVAN: Valenský - Modrovič, Tomič, Bíro, Kalocsay, Kováč (86. Horváth), Vígh, Javor, Pék (60. Pilo), Hrotko, Mészáros. Tréner A. Hrotko. FC: Lipčák - Bališ, Hambálek, Kukučka (75. Buchanec), J. Kalmár, L. Kalmár, Filip, Verchola, Brath, Kunovský (46. Ferreira), Valachovič (65. Mikulčík). Tréner D. Benkovský. ⋌PETER TOMIČ

Ďalšie výsledky:

Domaniža - Nitra jun. 2:0 (1:0), Bánovce - Veľký Meder 0:1 (0:1), J. Bohunice - Topoľníky 2:2 (0:0), V. Ludince - Horná Nitra 3:1 (0:0), Led. Rovne - Gabčíkovo 2:2 (1:0)

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Ján Holiga na trati.

Tohtoročná sezóna na najjužnejšej slovenskej zjazdovke v obci Čechy v Novozámockom okrese lyžiarom zatiaľ veľmi nepriala.

1 h

Prvé kolo testovania trvalo v Nových Zámkoch päť dní.

1 h
Ilustračné foto

Senát zamietol odvolanie obžalovaného.

2 h
V zápase proti ŠKP Bratislava (v čiernom) v obrannej činnosti mladí Novozámčania zľava Papp, Kucsera a Salgó. V pozadí v strehu brankár Michal Meluš.

Novozámčania trénujú, pripravujú sa na pokračovanie ligy.