Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Hádzanári odohrali prvý prípravný zápas

V utorok podvečer zohral novotvoriaci sa tím HC Štart v hale Milénium svoje prvé prípravné stretnutie proti HK Topoľčany. Hralo sa netradične na 3 x 20 minút.

Masarykovi (HK) bráni v streľbe Vereš. Prizerajú sa T. Straňovský a Topoľčanci Žilinčík (5) a Valent (7).Masarykovi (HK) bráni v streľbe Vereš. Prizerajú sa T. Straňovský a Topoľčanci Žilinčík (5) a Valent (7). (Zdroj: (RG))

HC Štart Nové Zámky – HK Topoľčany 27:30 (9:15, 18:21)

V domácom celku sa predstavilo niekoľko bývalých hráčov (A. Oros, J. Vereš, L. Vadkerti), ktorí hádzanú na takejto úrovni prestali hrať už pred niekoľkými rokmi. Hosťujúci celok nastúpil aj so svojimi novými posilami Ivanom Kucharíkom z ŠKP a Borisom Sivákom, ktorý prišiel k „žochárom“ práve z Nových Zámkov.

Na to, čoho je celok trénera Petra Sporneho proti atraktívnemu súperovi schopný sa prišla pozrieť asi stovka priaznivcov novozámockej hádzanej. Štart v zápase ukázal perspektívu aj svoje kvality a diváci mohli neraz tlieskať veľmi pekným kombinačným akciám. Strelecky sa najviac darilo Dávidovi Pgányovi a Tomášovi Straňovskému, ktorí strelili 9 resp. 7 gólov. Aj keď výsledok nebol rozhodujúci, prehra o tri góly s tak kvalitným súperom je určite prijateľná.

Hlas po stretnutí

Peter Sporni (tréner HC Štart). „S tým, čo sme predviedli môžem byť spokojný. Ako to už v takýchto zápasoch býva, snaha hráčov na oboch stranách prevýšila kvalitu. Naša hra bola v útoku celkom sľubná, horšie to už bolo v obrane, na ktorej budeme musieť samozrejme veľa pracovať. „

ŠTART: Šuba, Pavlovič, P. Šeben - Straňovský, Oros, Vereš, L. Vadkerti, Minarovič, Pogány, Kálmán, Kele, L. Barus, Gyurics, V.Lukács.