ATLETIKA

Atletickí veteráni na Sihoti

Jubilejný 40. ročník M-SR veteránov v atletike, ktorý bol zároveň aj jubilejným 20. ročníkom Novozámockej atletickej veteraniády, sa uskutočnil v sobotu 20. júla na veľmi dobre pripravenom štadióne na Sihoti.

Peter Pažák zdoláva  320cm.Peter Pažák zdoláva 320cm. (Zdroj: (RG))

Na štart sa postavilo vyše 100 pretekárov nie len zo Slovenska, ale aj z Českej republiky, Rakúska, Maďarska a Slovinska.

Najhodnotnejší výkon medzi mužmi na základe bodových ziskov po prepočítaní dosiahnutých výsledkov s aktuálnym vekom pretekára dosiahol podľa očakávania európsky veterán roka 2012 Vladímír Výbošťok z Dukly Banská Bystrica so ziskom 935 bodov. Čas tohto špičkového už šesťdesiatšesťročného pretekára na 100m 12,74 má po prepočítaní hodnotu veľmi kvalitných 10,25. Na MS veteránov, ktoré budú v druhej polovici októbra v brazílskom Porto Alegre bude opäť tak patriť medzi ašpirantov na medailové umiestnenia v šprintérskych disciplínach. Na druhom a treťom mieste boli najlepšie výkony ďalšieho šprintéra Stanislava Šestáka z ATU Košice vo vekovej kategórii 44- až 50 ročných.

Medzi ženami dosiahla najvyšší bodový zisk Anna Matúšová z Družby Piešťany, keď za výkon 133 v skoku do výšky získala 856 bodov. Práve medzi ženami sa najviac darilo novozámockým atlétom a odchovancom novozámockej atletiky. V celkovej bilancii skončila na 4. a 5. mieste všestranná Anka Schumichrastová za svoje výkony v skoku do výšky(121) a v behu na100m(16,21). V najkratšom šprinte ako i v skoku sa stala aj zároveň majsterkou Slovenska na rok 2013, vo vrhu guľou skončila na 2. mieste a v skoku do výšky pridala bronzovú medailu. V behu na 1500m skončila na 3. mieste Juraja Jakabovičová, podobne ako Angelika Réveszová v hode oštepom. Medzi mužmi sa najviac darilo Igorovi Klobučníkovi, ktorý skončil v behu na 5000m na 4. mieste len tesne za expremiérom Mikulášom Dzurindom, ktorý sa už dlhšiu dobu venuje dlhším bežeckým disciplínam. Na 4. mieste skončil aj bývalý slovenský rekordér v hode diskom Oto Ozorák už v drese Mostárni Brezno.⋌(PS)