ATLETIKA

Žiacke tituly pre AC

Uplynulý týždeň bol pre mladých atlétov AC Nové Zámky veľmi úspešný.

Dominika JóbováPri dobehu osemstovky,(Zdroj: (RG))

NOVÉ ZÁMKY. Na domácich Majstrovstvách Slovenska základných škôl, ktoré sa konali v utorok 18.júna na štadióne na Sihoti získali dve zlaté a jednu striebornú medailu. O najcennejšie kovy sa postarali vrhači Patrícia Slošárová (ZŠ s MŠ O. Cabana Komjatice), ktorá získala prvenstvo vo vrhu guľou výkonom 13, 10 m . V hode loptičkou nenašiel premožiteľa Nikolas Szépe (ZŠ F. Rákócziho s VJM Kolárovo), keď náčinie poslal do vzdialenosti 83,70 m.

Na druhý stupienok mohol vystúpiť Adrian Petrina (ZŠ s MŠ Vlčany), ktorý v behu na 1000 metrov dosiahol čas 2:52,10. V skoku do výšky sa Dávid Gábris ( KSŠ sVJM F.Fegyvernekiho Šahy) umiestnil na šiestom mieste, T.Píri bol v diaľke 11. a Dominika Jóbová (ZŠ G.Bethlena N.Zámky) dobehla na 800 m dvanásta..

TRNAVA. Vo štvrtok 20. júna, dva dni po Majstrovstvách Slovenska základných škôl, mali v Trnave svoje Majstrovstvá Slovenska v atletike jednotlivcov aj najlepší študenti stredných škôl.

Pretekári AC Nové Zámky vo farbách svojich škôl premenili svojich päť individuálnych štartov na zisk troch titulov, jedného druhého miesta a jedného 4. miesta. Len prvým rokom študent Gymnázia v Nových Zámkoch Pavol Ženčár sa stal dokonca dvojnásobným Majstrom Slovenska.

Vo vrhu guľou bol najlepší výkonom 16,78 a v hode diskom sa len na dva centimetre priblížil k svojmu tohtoročnému kvalitnému klubovému rekordu, keď jeho víťazný hod meral 51,76. V behu na 3000m v pomalšom a taktickom behu zvíťazil Tadeáš Fazekaš časom 9:45,62, ktorý reprezentoval KSŠ sv. Vincenta z Levíc. O jedinú striebornú medailu sa zaslúžil v behu na 1500m Peter Halász zo Spojejnej školy SPŠE časom 4:28,71.

V tejto istej disciplíne získala štvrté miesto tréningová partnerka T.Fazekaša, tak isto ako on, slovenská dorastenecká a juniorská triatlonová jednotka, Ivona Miklóšová v čase 5:18,51.

Pre Pavla Ženčára to boli jedny z posledných súťaží pred MS 17 – ročných v Donecku a súťaže olympijských nádejí EYOF v Ultrechte, keď ešte začiatkom tohto týždňa reprezentuje spolu s Patríciou Slošárovou najlepších študentov v Humpertovom pohári v Karlových Varoch. Podobne ako P.Ženčár a P.Slošárová, tak aj T. Fazekaš a I. Miklóšová budú štartovať na súťaži európskych olympijských nádejí v triatlone, ktoré sa uskutočnia v Maďarsku.